Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan elhiszi valaki, hogy...

Komolyan elhiszi valaki, hogy egy diák napi 8 órát tölt azzal, hogy megtanuljon egy napi tanulnivalót?

Figyelt kérdés
[link]
2017. szept. 21. 19:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Mert valami Emőke megosztott valamit face-en, azt te egy Oxford egyetemi kutatás szintjén tünteted fel mint forrást?
2017. szept. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%
Ugyan már, a hülye is látja, hogy ez csak egy hangulatkeltés céljából megírt szar poszt. Tuti, hogy nem a csaj írta, és szerintem még fizettek is neki érte, hogy a facebookján kiposztolhassák. Nyomorultak... :-)
2017. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Nyolcat nem, az költői túlzás. Olyan ötöt-hatot? Az már reális.

középiskoláról beszélünk, nem általános alsóról. Persze, utolsó szakmunkásképzőben, ahol isszuk a Heinekent, ha megvan a kettes történelemből az 1.7-es átlagra, meg szarunk az érettségire, minek az? Ott elég lehet készülni pár dolgozatra egy kicsit, meg ott úgy is súg a tanár hogy mit fog kérdezni. Oda nem kell közel se nyolc óra.

De nekem annak idején 4-5 óra ha nem is minden nap, de gyakran kellet, pedig nem én vagyok a hülye, hanem volt olyan tanár, aki csak akkor adott ötöst, ha minden rohadt mondatot tudtál a földrajz/biológia/történelem könyvből, abból ami fel volt adva, és két bekezdést kértek, hanem három-négy oldalt. Felelni bármikor feleltettek, röpdogát bármikor írattak, a témazárót azt tudtad előre.

Emellett még készülj érettségire, meg nyelvvizsgára. Nem fogom szépíteni, nekem a középiskola arról szólt, hogy a belemet kidolgoztam, és nem rettegtem azóta senkitől annyira, mint az akkori tanáraimtól, nincs az a szar szemét főnök, akit jobban utáltam volna, mert ha minden kötél szakad elmégy, de egy középiskolában nem mehetsz át másik mondjuk matek tanárhoz, mert még ha át is mégy másik iskolába ott is ugyanaz a követelmény.


De ismétlem tengi-lengin nem kell közel se ennyi. Ha komolyan veszed, akkor azért napi 4-5 óra igenis kell.

2017. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy ezt 20 ezer ember úgy osztotta meg, mintha legalábbis stanfordi kutatás lenne
2017. szept. 21. 20:16
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Hármas, ne dicsekedj ezzel,én úgy emlékszem, nálunk a gyengébb képességű tanulóknak volt ennyire szar végigvergődni, az érettségiről nem is beszélve... :-) Látod, neked jobb lett volna a szakképző suli, ott a képességeidnek megfelelő terhelést kaptál volna... :-)
2017. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Nézd 5-ös lehet, hogy azóta esett a színvonal, én még a 2000-es évek elején jártam középiskolába, méghozzá kifogtam egy úgymond "elit" gimnáziumot, abba biztos jók voltak, hogy elit módon tapossák ki a belünket, de annyit mondok, ahhoz képest az egyetemet végigtolni egy laza séta volt a parkban. Azóta se értem, sokan mit szörnyülködnek, hogy jaj nehéz az egyetem, meg meg kell tanulni egy könyvet, a lényeget belőle. A középiskola egy horror volt ahhoz képest. De mondom, akinek jó a 2-es, 3-as annak negyed ennyi is elég.
2017. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Nyolcat nem, az költői túlzás. Olyan ötöt-hatot? Az már reális. "


szerintem a kifejezetten jó tanulók hetente tanultak öt-hat órát

mindenki más meg dolgozat előtt relatív sokat, mások meg még akkor sem


ne vicceljünk már... egyetemen szokott kiderülni a társaság feléről, hogy még soha életében nem tanult szinte egy percet sem

2017. szept. 21. 20:43
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Még én mondom, hogy rég volt a középiskola, látom itt sok ember küzd amnéziával. Vagy csak szimplán tengi-lengi suliba járt mindenki. Csak a feladott házi feladatot is legalább két óra munka volt megcsinálni. Mert mondjuk egy beadandó esszé történelemből azt megírni van egy óra, ha nem több, dettó ugyanez magyarra is. Aztán még matematika meg "egyéb", ha ez megvan, aztán jöhetett az effektív tanulás, ami három-négy óra.

Átlag én fél háromra értem haza, aztán ebéd, lógtam kicsit, és után négytől este kilencig készülés.

Ráadásul rengeteg diák jár hétvégén vagy épp iskola után még külön tanárhoz, érettségi előkészítőre, nyelvtanfolyamra, ezek borzasztóan sok időt igényelnek.

2017. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

nem kell minden órára töri esszét leadni, ez egyszerűen nem igaz


max 2 heti egyet, csak ott meg két hétre eloszlik az a pár órás munka tokkal vonóval


ja meg azok az A4-es oldal terjedelmű esszék, amikhez annyi anyag van az interneten, hogy beleroskad

2017. szept. 21. 21:18
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Persze, ha kimásolod a wikipédiáról, úgy aztán könnyű megírni mindent, csak aztán le ne bukjál vele. De én mint mondtam csak jobbára a saját környezetemről, a saját élettapasztalataimról írok.


Ha kitűnő, vagy legalább 4.5-nél jobb átlagot akartál, akkor bizony nálunk vért izzadtál érte, és igenis kellet 4-5 óra tanulás/készülés hívhatod akárhogy. Az egyebekről, amiket írtam, mint érettség készülés már nem is beszélve.


Azt is írtam, hogy a nyolc óra túlzás szerintem is, és persze ez iskola és diák függő.

2017. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!