Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy a...

Támogatnátok azt, hogy a magyarországi áramtermelés 100%-át atomenergiából biztosítsa az ország, Pécsen pedig folytassák az uránkitermelést?

Figyelt kérdés

Szerintem megoldható lenne, a paksi erőmű kibővítése után még két atomerőművet kéne építeni, amik akkorák, mint a bővített paksi.


Ezáltal olcsó lenne a villanyszámla, és hőerőművek sem füstölnének.



2017. okt. 1. 15:58
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
66%

"Azért a paks2 is állami támogatással épül, anélkül a megtérülése szintén felejtős, vagy végképpen elszállt áramárral kalkulálva."


Persze a világ össze atomerőműve nettó veszteséges, pusztán hobbyból üzemeltetik őket.

Egy másik ilyen kérdésnél a felhozott példákra kikerestem a lakossági áramárakat az adott országokban. Németországban majd 90Ft/kWh, a napenergia rekorder Hawaiin 78 forint/kWh, soroljuk még? Nekem igazából baromira mindegy, a 110Ft/kWh kifizetése sem okoz gondot.

Pakson milyen állami támogatás miatt lesz annyi az áram ára amennyi?


A kérdés nem kifejezetten a mostani erőműépítésről szólt, felesleges a roszatom lejárató cikket belinkelni, a mutyierőművet eddig sem támogatta senki :)

2017. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!