Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a mostani baloldal...

Sulek Péter kérdése:

Szerintetek a mostani baloldal rosszabb, mint 2014-ben?

Figyelt kérdés
Én úgy látom még kevésbé tudnak összefogni. Szerintetek is így van, vagy rosszul látom ?
2017. okt. 1. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Én már nem is emlékszem akkor mi volt. Elég gyászos most az biztos.

De hát mit várunk, nem akarnak ezek nyerni...csak a della kell nekik. Ők is tudják, hogy összefogva sincs annyi szavaztuk mint a jobboldal felének.

Szomorú sajnos a helyzet.

2017. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

"De hát mit várunk, nem akarnak ezek nyerni..."


Persze, hogy nem akarnak nyerni. Azért, hogy most majd 4 évig fikázzák jobboldalról őket? Azért, hogy a bebetonozott emberkék (főügyész, közt elnök) innentől minden levesükbe beleköpjenek? Azért, hogy megint nekik kelljen egy szétrabolt, lezüllesztett országot összekaparni? Csak azért, hogy 4 év múlva újra nagy közutálat közepette megint leszavazzák őket? Hogy megint úgy nézzenek rájuk, mint a véres rongyra, mint anno Gyurcsányra? Hát ez a felállás nem lenne túl vonzó nekem sem... Ha nem akarnak győzni, valahol nagyon meg tudom érteni...

2017. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem jobb, mert én személy szerint örülök, hogy végre szétesni látom az MSZP-t. Ennek már évekkel ezelőtt meg kellett volna történnie. Aki nem odavaló annak ki kell kopnia. Át kell adni a terepet az új arcoknak, fiataloknak, civil hátterűeknek, új hivatásos politikusoknak, új pártoknak, stb.


Az összefogás is csak elsőre tűnik jó ötletnek. Egyrészt 2014-ben sem volt elég. Másrészt a választási rendszer úgy van kitalálva nem éri meg összefogni. Ha 2 párt összefog már 5% helyett 10% kell a bejutáshoz, ha 3 akkor 15%. Ha pedig ugyan nincs közös lista, de nem állítanak mindenhol jelöltet, tehát koordináltan indulnak (akár csak 1-2 kerületben) már egyből pártonként több 100 milliós támogatástól esnek el. Ilyenkor az álszentek mondhatják, hogy hát le kéne mondani a pénzért az ország érdekében.... oké, de valamiből kampányolni kell. Nem mindenki mögött van annyi felhizlalt oligarcha mint a fidesz mögött ugyebár.


Ráadásul ha az összefogás az egyetlen amit elvárunk az ellenzéktől, akkor soha nem kopnak ki az alkalmatlan, lejáratott arcok. Ha mindig csak az aktuális kormány ellen szavazunk és nem egy jobb alternatívára,az cseberből vederbe szituáció. Akinek nincs megfelelő értékrendje, nincs hitele az emberek előtt, azt összefogással sem szabad bejuttatni... csak mert most még 15 százalékon áll? És? Nélküle akkor nem lehet? Dehogynem, el kell felejteni, jön másik.


Azt látom, hogy elindult a tisztulás, elindultak új kezdeményezések. Ez pozitív, több ilyet! A népnek pedig rá kellene jönnie, hogy programra, meg elvekre kell voksolnia, nem arra aki "legesélyesebb".

2017. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 ez is igaz
2017. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem hogy miért éppen Botka Lászlót tették miniszterelnök jelöltnek Kunhalmi Ágnes helyett
2017. okt. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, kedves #2, ez a tökéletesen dilettáns ember gondolatmenete. Akinek fogalma sincs, mi a kormány, mi a hatalom, mit hogyan kell intézni, de legfőképpen célja nincs. Igen, az így gondolkodik. Nagyon sokan nem tudják, mit kellene tenni, ezért azt gondolják, nem is lehet tenni. Ez a gyávaság, az öntudat és felelősségérzet teljes hiánya, ez valóban bénító.

De tévedsz, sokan tudják mi a teendő és hogyan kell csinálni. És még egy fontos dolgot is tudnak. Az országot nem a kormány viszi előre, vagy hátra. Azt a tömeg teszi. A kormány csak irányítja, ez a dolga. Azonban ez a tömeg olyan béna, olyan Fidesz befolyásolt, hogy nincs olyan értelmes felhívás, amelyet megértene és eleget tenne neki. A gazdaságot, az utakat, az oktatást, az egészségügyet, ez egész magyar hozzáállást nem a kormány csinálja, teszi rendbe, hanem az emberek. A kormány csak megmondja, mit kell tenni. Nem az a kérdés, Polt Péter főügyész eleget tesz-e annak, hogy nyomozzon Matolcsi és a többi gengszter után. Hanem az, hogy miután megtagadta, ki mer-e mozdulni a hivatalából, lakásából, vagy már az sem számít, a főügyészi asztalánál kérik számon tőle. Nem a miniszterelnök, a tömeg.


És majd szól kérdező, ha megértetted. Akkorra sok minden más is világos lesz, és magától értetődő. És akkorra látni fogod, nincs jelentősége, ki kivel fog össze. Angliában a polgári forradalom sem azon múlt, hogy a főrendek miben egyeztek meg. Hanem azon, hogy a tömeg beígérte, lógni fognak, ha nem hoznak megfelelő törvényeket. Ilyen egyszerű ez barátom. Csak egy kis öntudat és felelősség kell hozzá.

2017. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Honnan nézve bal oldal?:D
2017. okt. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!