Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politikai pártok és...

A magyar politikai pártok és mozgalmak miért a gyűlöletre (és kisebb részt a félelemre) építenek, valódi program és koncepció helyett?

Figyelt kérdés

És nem csak az egyik, hanem sajnos mind. Ezzel fogják össze a párthíveket, a gyűlölet tartja össze a legtöbb pártot. Persze a politikusok nem hisznek ezekben a dolgokban, csak a párthívek és az "utca embere".


Melyik párt minek a gyűlöletére épít?


Fidesz: Soros, migránsok, Fletó, kommunisták, Brüsszel.


KDNP: szinglik, gyermektelenek, masszívan ateisták.


Baloldali pártok és pártocskák: Orbán, Putyin, Fidesz-ügynökök, nácik, antiszemitizmus, MTVA


Jobbik: Orbán, kommunisták, Fletó, zsidók, pénzügyi háttérhatalom, migránsok.


És majdnem mind erre épít, persze a szokásos lózungok mellett, amit 27 éve hallgatunk minden választáson, mint "le a korrupcióval" "fejlesztjük az egészségügyet" "több fizetés, kevesebb adó", "több segély, magas nyugdíj" stb.


Miért nem programokkal és jól levezetett stratégiákkal kampányolnak a szokásos egymás sározása és a félelem/gyűlöletkeltő jelszavak helyett? Rengeteg olyan szavazót ismerek akiknél egyetlen indok, hogy miért oda szavaz ahová, "mer' nehogy az a szemét Orbán/Gyurcsány/Vona/aktuális MSZP vezér/Széll/akárki más legyen!!!"


Az egyetlen normális kampány-szórólap amit láttam az az 1994-es választásokra készített Köztársaság Párt szórólapja volt, rendesen leírva mit és hogyan fognak csinálni, mikorra várható és mit fogunk ebből tapasztalni. Semmi ellenfelek fikázása vagy idétlen és megfoghatatlan jelszavak. Persze el is tűntek a süllyesztőben. Ennyire nincs igény erre, egyszerűbb bekajálni a "jaaj mirgáns/Soros/Putyin/náci/zsidó veszély!!! Muszáj XY pártra szavazni aki ezek ellen fellép!!!"


(És itt vagyok én, aki nem tudom hogyan járatnék el helyesen jövő tavasszal. Szavazni egyikre se szeretnék, de ha nem megyek el sokak szerint azzal is szavazok arra aki végül nyert. Nem lehetne a lapon egy "egyik sem" rublikát is megjelölni? Vagy akkor túl sokan jelölnénk azt?)



#gyűlölet #sárdobálás #magyar politikai fertő #proli-cigány-nyugdíjas szentháromság #lózungok
2017. okt. 3. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert a legkisebb energiával a legnagyobb haszon az az üzlet
2017. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


De hogy a fenébe eszi meg ezt egy csomó ember? Jó, én is megettem egyszer, mikor első választó voltam, de utána csalódtam és azóta látom a folyamatot, most pl. azt a vicces esetet, hogy ugyanaz megy, mint 10 éve, csak helyet cseréltek a pártok. De ugyanazok a süket dumák, az ellenzék szokás szerint nagyon okos (Orbán is az volt 10 éve), a kormány meg tolja a propagandát (10 éve ez éppen az mszp volt).


Senkinek nem tűnik fel, hogy mennyire le van butítva ez az egész? Miért a lumpenek, nyugdíjasok és romák szavazataira hajtanak, az első kettő esetében süket duma és propaganda segítségével, az utolsó táborra pedig párezer Ft támogatásemeléssel és pár kg kajával?

2017. okt. 3. 20:16
 3/11 anonim ***** válasza:
passz de azt hiszem egy klasszikus megmomdta divide et impera
2017. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nehéz alternatívát felmutatni egy szélsőségesen impotens illetve egy mindent elk'rogató ellenzéknek. Nehéz gondolkozni, racionális összefüggéseket levezetve programot építeni. Sokkal egyszerűbb a gyűlöletre építeni.
2017. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"De hogy a fenébe eszi meg ezt egy csomó ember?"


1xű : a legtöbb okos ember, aki tudna ezen gondolkodni, az le van terhelve, napi 10-12 ó munka mellett. Utána egyszerű zsigeri politikát könnyebb megemészteni, mint agyalni még egy műszakot. Aki nem dolgozik, nincs annyi kompetenciája úgysem, hogy a politikát megértse, hisz iskolát sem volt képes elvégezni, amit napi 7-8 órában vertek bele.

2017. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert ez válik be. Az emberek gyűlölködni szeretnek, és másokat hibáztatni a saját nyomorukért.
2017. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos azért, mert működik. Sőt, gyakorlatilag csak ez működik.

A magyar politikában legkésőbb 2002-ben megbukott a programalapú kampány. A korábbiakra elég ködösen emlékszem.

Azért mert te elgondolkodnál a programokon is, hidd el, a legtöbb ember nem tenné. De aki igen, azok nagy része is szkeptikusan viszonyul hozzá, és úgy általában az egész mainstream politikához. Más lehetőséget nem látnak arra, hogy az elégedetlenségüket kifejezzék, csak a protestszavazatot. Tehát ez az erősebb mozgósító erő, és erre a pártok profin rá is játszanak.

2017. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert az emberek 90%-át nem érdekli a pártok programja. Menj oda választáskor véletlenszerűen emberekhez miután szavaztak és kérdezd meg hogy tisztában van-e a pártok programjával. Valószínűleg még annak a pártról se lesz infója akire szavazott.

Nálunk arcra és szimpátia alapján szavaznak.

2017. okt. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ó kérdező, te nem érted, hogy eszi meg? Hiszen te is ezt tetted. Ők is mind ezt kérdezik: hogy a fenébe a másik? Mert ugye én mindent értek...


A Fidesz hozta létre a gyűlöletközeget. Ez érthető, ha nincs ellenség, mi tartaná össze a párthíveket? Hiszen semmi más összetartó erő nincs. Gondolat semmi, racionalitás semmi, célszerűség semmi, érzelem minden. A KDNP nem párt, csak néhány talpnyaló. Őket azért tartják, hogy úgy lássék, mindha. Ők eljátsszák az ájtatos manó szerepét, miközben gyilkos indulatokat szítanak.


A többi párt ebben a közegben nem tehet mást, mint ugyanezt. A tömeg ugyanis más nyelven nem ért. Csakhogy ők még így is valódi bűnöket szidnak.


A választás nagyon élesen a szavazatokról szól, a társadalom túlnyomó többsége be van oltva azzal, hogy meggondolni semmit (nem is tudna), érzelmileg viszonyulni mindenhez. Tehát a pártomat szeretem minden bűnével, a másikat meg gyűlölöm, ha csak erénye van, akkor is. Ha senki se hallat rá, csak ha szid valakit, mit tehetne? Főleg, ha igaz.


Te mit teszel?

"le a korrupcióval!" - harsogja a szónok. "tényleg le" harsogod vissza.

"a korrupciónak több formája van. A politikus visszaél a lehetőségeivel, de visszaél a hatósági ember, amikor pénzért ad engedélyt, visszaél a bolti eladó, amikor jattért hirtelen lesz minőségi termék (különben gagyi). mindannyiunknak végig kell..." - a korrupció ezen elemzéses orán te még hallgatod ezen a ponton? Nem telt el két perc. És már ott se vagy. Pedig a politikus szeretett volna meggyőzni. Esélyt sem adtál neki. Nem is kísérletezik tovább. "le a korrupcióval!". Te pedig visszafordulva bólintasz.

2017. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert a magyar ennyire ökör, proli, húgyagyú birka és ezekkel lehet a legjobban kormányozni. Mindig az a párt fog nyerni, aki ügyesebb, nagyszájúbb dumát mond. Nézd csak meg a TV-ben mi megy hétköznapi műsorokként..., a politika pontosan ugyanarra a sémára épít, mert az emberek nagy része így gondolkodik. A cél épp az, hogy az emberek még hülyébbek legyenek, még véletlenül se okosak. Aki meg az, az vagy leszarja a politikát és úgy se megy el szavazni vagy már rég a határon túl él.


Én nem szavazok már vagy 20 éve...

2017. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!