Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy bíróról bebizonyítják...

Ha egy bíróról bebizonyítják h full alkoholista, akkor mi történik? Az előző 5 év ügyét ismét előveszik és kezdik elölről?

Figyelt kérdés

nem is annyira elméleti kérdés a dolog, itt írtam részleteket, de inkább töröltem ...


Szóval hogy működik ez?

Az elnöknek ugye hiába is megy a panasz, mert az csak kimossa bírókáját. De akkor mégis ki az érdemi(!!) felettese egy bírónak?



2017. okt. 12. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos full alkoholistának lenni. Az én munkáim se csinálják újra öt évre visszamenőleg.
2017. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vesznek elö egyetlen régebbi ügyet sem. (Mellesleg alkoholistának lenni nem bün, csak hülyeség)


Ha valamelyik per esetén a felek vagy az egyik fél elégedetlen a bíró munkájával, akkor az ítélet/határozat meghozatala után jelentheti a felettes szerveknek, hogy a bíró kifogásolható, és vizsgálják felül az ügyet más, független bíróságon.

2017. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ennek így szerintem sincs jelentősége.
2017. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

akkor mégis kár h nem írtam le, amit akartam:


már hogyne lenne köze?

az egyik alkalommal merev részeg volt ítéletolvasás közben, alig sikerült neki, aztán meg tudok kettőtől akik kijárkálnak iszogatni tárgyalások közben, azt hiszik suttyomban, de a hátuk mögött mindenki tudja persze, na és lényeg h dél körül már úgy kapaszkodnak felé a lépcsőn kb, ÉS MÉG VAN TÁRGYALÁSA délután !!!


és ezt teljesen rendben levőnek tartjátok ... hát ez király, akkor igaz végül is, minek kérdeztem ...


de ha nem lenne napközben részeg, akkor is kérdésesek sztem az ítéletei, mivel akkor meg az elvonás miatt nem igazán tud az ügyre koncentrálni, felelős munkát úgy elvárni nem lehet.


azt pedig tudjátok jól h minimális esély sincs "független, pártatlan" bírósággal felülvizsgáltatni az ügyet. bár végül is most h elgondolom, tudok én igen komnoly pszichiátriai beteg rendőrről se, aztán azzal se kezdenek semmit, úgy tűnik minden mindegy itt már tényleg.

2017. okt. 12. 14:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Fellebbezz! Ja bocs fellebbeztél de ott is részeg volt a bíró....kitaláltam?
2017. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tanuld megg, hogy ha panaszt akarsz tenni vagy feljelentést, akkor pontosan, a lényegre koncentrálva add elő a történeted.

Mert itt is bekezdtél azzal, hogy a bíró alkoholista, majd kiderül, hogy a tárgyaláson volt részeg.

Nem mindegy!

Másrészt akkor kellett volna lépni az ügyvédednek.

2017. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

bocs, de nem így van. mindkettő egyszerre. ha nem iszik, remeg a megvonástól, de mivel nagyrészt azért iszik, dél körül már nem igazán tud beszélni normálisan.


aztán: meg kell tanulni h nem, konkrétumokat véletlenül se írunk le így nyilvánosan.


aztán: nem, nem rólam van szóm én csak hüledezek, ahogy látom sorozatosan az eseteket, de nekem speciel nem volt hozzá szerencsém (hála istennek ....)


egyébként szted mennyire lehet részeg, ha a tárgyaláson azt próbálja kitalálni, hogy büntető perben a Pp vagy a Be szerint kell-e eljárni? nem vicc !!! (aztán súgtak neki ... de sztem az ellenkezőjét is elhitte volna)


na most ilyenek ítélkeznek felettünk ... gyönyörű, mondhatom, ezeket kamerára kéne venni és szépen fel a youtubera és megosztani mindenhol, íme a magyar ítélkezési gyakorlat. horror, ami nálunk megy emberek, továbbra is ezt mondom ...

2017. okt. 12. 16:31
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

egyébként sokszoros megfigyelésem, h ügyvédek kitalálnak egy X storyt, akár okot is, és a valóság abszolút nem zavarja őket, szinte bele szuggerálják az emberbe, tök mindegy, ha köze nincs hozzá. sajnos ez olyasféle betegség, mint az orvosok isten-komplexusa. ismerem jól...

2017. okt. 12. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha mindkét fél elfogad egy bírói ítéletet, akkor azt mégegyszer nem tárgyalják újra.
2017. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

gondolom, ezt polgárira érted.

vagy fene tudja, végül is a büntetőben is van ráció, ha netán részegen is olyan ítéletet hozott, ami mindkettőnek megfelel ....

mindenesetre maga a jelenség egészen fantasztikus, aztán hogy szeretnek hivatkozni a bíróságok tekintélyére ... én meg ilyenkor beesek az asztal alá kb.

2017. okt. 12. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!