Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez szerintetek se az építkezés...

Ez szerintetek se az építkezés drágulását jelenti?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt, hogy növekedett a miniszterelnökség budai várnegyedben lévő új székhelyének étkezési költsége. Erre a miniszterelnökség válasza az volt, hogy nem növekedett, mert a rászánt keretet nem kellett emelni csak abból vesznek ki többet.

A története ugyanis, hogy volt egy építkezési költség, ami nemrég növekedett. De ugyanakkor egy keretet is megszabtak ami vagy 2x akkora volt mint a becsült felújításnak (a bútorokkal együtt) a költsége.

Gyakorlatilag megadtak egy nagy számot keretnek és amíg azt nem lépik túl, szerintük nem növekedett az építkezés, annak ellenére, hogy konkrétan arra többet költenek.


Érdekesség hogy Lázár úgy vélte korábban hogy 13 milliárdba fog kerülni az egész... 2015-2017 között már 21 milliárdot fordítanak rá.


2017. okt. 23. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen és akkor mi a kérdés?
2017. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én múltkor láttam ennek az ellenpéldáját ahol egy pofátlanul kis összeget mondtak, hogy mibe fog kerülni az autópálya (német ár fele és halkan jegyezem meg, hogy náluk a lengyelek, spanyolok közel 2x drágábban építenek és mi mentalitásban hozzájuk vagyunk közelebb) majd amikor felvitték a német ár 95%-rá a keretösszeget akkor mindenki elkezdett visítozni, hogy micsoda drágulás holott még mindig a bőven olcsó kategória lett volna ha azt tényleg úgy be tudják fejezni.


Amíg a kereten belül vannak szerintem nincs baj, akkor van amikor máshonnan vonnak el, hogy be lehessen fejezni. (amúgy meg honnan tudod, hogy az a 21 milliárd az sok vagy kevés?)

2017. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!