Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem tiltakozt...

Az emberek miért nem tiltakoztak amikor az MSZP elvette a 13. havi fizetést? És akkor miért nem, amikor a Fidesz megígérte, hogy visszaadja, de nem így lett?

Figyelt kérdés

Egyik párt elvette, a másik megígérte,hogy visszaadja,de nem tette.


Egy dél-európai országban ilyenkor már a tüntető tömeg felgyújtotta volna a komplett politikai elitet vöröstől a narancssárgáig.


A 13. havi fizetés egyszerűen jár, Ausztriában,Németországban is van.

Nyilván a normálisabb cégek Magyarországon is megadják,a probléma csak a ganékkal van, ahol lóvé van, de nem akarnak fizetni.


2017. okt. 26. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

És ha maradna a 12 havi fizetés, csak megemelnénk?

Sosem értettem ezt a rendszert, szerintem tényleg csak azért van ez így kitalálva, hogy többnek tűnjön, de csak tűnjön. Jobban hangozzék stb.

2017. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
tehát mert van a németeknél ezért nekünk !!JÁR!! gyerelejóisten...
2017. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A szád, az jár csak. Ki kéne már nőni ebből a "minden alanyi jogon jár mert élek" mentalitásból, mert ez nyomorítja meg igazán a gazdaságot.
2017. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy tudtam 12 hónapból áll egy év. :D
2017. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Amikor elvették, az ellenzék és az érintett szakszervezetek tiltakoztak, de a kormány azzal indokolta az intézkedést, hogy válság van (tényleg volt). Az, hogy az MSZP legközelebb megbukott, szintén az emberek haragját bizonyítja.

Azt pedig, hogy a Fidesznek elnézik azt, ami miatt Gyurcsányt már miszlikbe aprították volna, én sem értem. Hogy nem tartotta be az ígéreteit, az hagyján, de ott van pl. a magánnyugdíjak eltüntetése...

2017. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
#5 azért nem aprították miszlikbe, mert a minimálbér reálértéken nőtt 47%-ot, az átlag is 30% körül. Aki nem pártkatona azt nem a 13. havi fizetés érdekli hanem az, hogy több mindent tudjon vásárolni a fizetéséből, mint az előző éveben. Márpedig ha a 47%-ot nézzük akkor ez kb 5 és fél havi plusz fizetés. (hőn szeretett Gyurcsányodék alatt meg reálértéken csökkent a minimálbér, persze lehet takarózni, hogy gazdasági válság volt de 2002-2006 között is ugyanez volt pedig akkor még "dübögött a gazdaság")
2017. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Nyilvánvaló, hogy a gazdaság teljesítményétől függ, hogy van-e 13. havi nyugdíj vagy fizetés (utóbbi a közszférában). Inkább az a furcsa, hogy, hogy a nyugdíjasok miért tartják többre a Fidesz karácsonyi 10 ezer Ft-ját, mint annak idején tartották a 13. havi nyugdíjat, ami mégis ugyebár átlagban legalább 12-szer akkora volt, mint a Fidesz ajándéka ??
2017. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

"az MSZP elvette a 13. havi fizetést"


Hol? Milyen 13. havi fizetést? A versenyszférában előtte sem volt kötelező, és azóta is van ahol kapnak (mint ahogy írod is). Akkor mit is vett el az MSZP? Értem én, hogy nem komálod őket, én sem. De ettől még nem kell hülyeséget írni. A fizetést az emberek többsége nem az egyik vagy másik párttól kapja.

2017. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a 13.dik havi nyugdíjt vette el nem a fizetést
2017. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 milanp. válasza:
0%
Az igazi kérdés inkább az,mi az a 13.havi fizetés?Egy év 12 hónapból áll.Ha már így állunk hozzá javaslom hogy legyen a minmálbér 70 ezer forint és legyen 20.havi fizetés is.Egyértelműen annyi a haszna hogy a nevetségesen alacsony fizetések többnek látszanak.Az mszp idején még kevesebbet kerestek az emberek hiába volt "13. havi" fizetés.Az Unió fejlettebb országaiban is ez a szerepe,csak hát nyilván óriási a különbség a fizetés alapvető mennyisége között.Náluk ez egyfajta bónusz azoknak akik dolgoznak.A német gazdaságnak pl ez nem jelent problémát.Nálunk a megoldás az lenne ha MINIMUM 200 ezer nettó lenne a minimál bér és ennek megfelelően növekednének a további fizetések is.A gazdaság természete olyan hogy ha több pénz van az embereknél,beindul.Vállalkozások,vállalatok stb kivirágozhatnának hiszen senkinek nem jelentene gondot beülni egy étterembe vacsorázni vagy például meginni egy italt valahol.Ezek csak alapvető és végtelenül egyszerű példái a pénz visszaforgatásának amiből adókon keresztül nyilván az állam is profitál.Mindenki nyer.
2017. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!