Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége nem...

A magyarok többsége nem jobboldali, és nem hazafi?

Figyelt kérdés
A magyarok többségén én úgy látom, hogy inkább közönyösek azzal kapcsolatban, hogy magyarnak születtek. Nem érdekli őket a hazafiság. Szerintem ez a normális.
2017. okt. 27. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Mit jelent a hazafi? Legyek izolacionista , etnicista, bevándorlásellenes, antiszolidáris, illiberális-társadalmilag, demagóg, előítéletes stb? Akkor én egy rohadt hazaáruló vagyok.
2017. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem azt látod, hogy a magyarok közönyösek a magyarságukkal, a hazafisággal kapcsolatban. Amikor nincs helyzet, minek "magyarkodnának"? A minden helyzetben "magyarkodó" az nem normális. Akkor nézd meg a magyarokat, amikor helyzet van!
2017. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Én nem vagyok közönyös, örülök, hogy magyar vagyok.

Viszont nem vagyok jobboldali, és baloldali sem.

Ennek semmi köze a pártokhoz, meg a politikához.

Hazafiság meg szerintem manapság már nincs. Ebben a korban nem tudom értelmezni, nekem az mindig a forradalmakkal, vagy a nagy történelmi alakokkal függött össze.

2017. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
De, hazafi. Csak a hazafiság nem melldöngetésben nyilvánul meg.
2017. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Gyurcsány Ferenc óriási változásokat indított el ebben a tekintetben.


Hálásak lehetünk neki ezért, és hogy jelenleg is erősíti a nemzeti összefogást.

2017. okt. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Segítek:


Magyarnak lenni az a szellemi-kulturális állapot, globális közösségi életforma, amit a közös történelmi múlt és emlékezet (az ősi mondák és legendák, a nyelvi kötelékek, a szimbólumok, a Szent Korona, kettős kereszt,…), a közös kulturális normák (szabadságszeretet, erkölcs, tolerancia,…) határoznak meg, valamint az egyén azon felelősségteljes vállalása, mely szerint az összmagyarság érdekében alkotóan gondolkodik és cselekszik.


Az ilyen a hazafi.


Aztán még vannak "lakosok" meg "állampolgárok"...


Ezzel semmi baj nincs.

De a "magyaroknak" és a "hazafiaknak" engedtessen meg meghatározni önmagukat, és tartani magukat ezekhez az értékekhez.

Ez nem kötelező, de aki nem vallja, az vállalja fel nyíltan hogy nem érdekli, és főleg ne kritizálja azokat, akik vallják.

2017. okt. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%
A nyugati világ döntő többsége - így mi is - a veséjét eladja a 13. havi nyugdíjért. Én történetesen hazafinak tartom magam, de ez mindegy is, mert amúgy sem rólam szólnak a választások, mert a felső-középosztályból származom. Tulajdonképpen ha akarnám se tudnám eladni a szavazatom, mert ezt a réteget mindenki leszarja...
2017. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Ez Európa segglyuka, erre nem lehet büszkének lenni hogy ide születtünk.
2017. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

"Ez Európa segglyuka, erre nem lehet büszkének lenni hogy ide születtünk."


Ha ennyire nem tetszik akkor mit keresel még itt?

2017. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

#8


Mi sem vagyunk rád büszkék...

2017. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!