Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyenek manapság a magyar...

Árokpart kérdése:

Milyenek manapság a magyar rendvédelmi szervek?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen elvet, irányvonalat követnek a törvények betartatásában, illetve milyen a rendvédelmi szervek és a társadalom viszonya manapság. Azt tudom, hogy a rendszerváltás elején, közepén aránylag elég közvetlen viszony volt a rendvédelmi szervek és a polgárok között. pl. gondolok itt a Doszpot Péter nyomozó úr általi lazább világi szemléletre. Azóta ez változott e vagy maradt hasonló, illetve konzerválodott e inkább a rendszerváltás végi testülethez. Konkrétan, hogy egyszerűbb legyen a kérdés a mai magyar rendvédelmi szervek melyik nyugat-európai vagy akár más kontinensbeli ország szerveihez hasonlít szemléletben a jogalkalmazás során.
2017. nov. 10. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azt tudom, hogy a rendszerváltás elején, közepén aránylag elég közvetlen viszony volt a rendvédelmi szervek és a polgárok között"


ezt ugyan mi a fenéből gondolod? azért volt "valaki" a rendőr akkor, mert a szocializmus egy ki***szott rendőrállam volt, ahol rendszeresen kellett jelenteni az állampolgárokról, és simán tönkretehette a haragosai életét, ezért aztán illett jó viszont ápolni a helyi smasszerral


2010 után lett az egész egyáltalán valamiféle normális rendvédelmi küllemet ölteni, külön választották a TEK-et a rendőrséget, és az un. készenlétieket, hogy egyrészt csak a megfelelő emberek kerüljenek kockázatos helyzetekbe, másrészt az egyszerű rendfenntartás biztosítva legyen végre már.


Gondolom lehetsz vagy 13 éves, hogyha nem tudod hogy nézett ki a blaha lujza tér 10 évvel ezelőtt és ehhez képest milyen az a környék ma.

2017. nov. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a nyugat európai rendvédelem egy vicc

"jogállam van", ha bajod van akkor fáradj be a bíróságra és akkor az okos irodisták majd megmondják, hogy mi lesz


nem tud mit kezdeni a no-go zónákkal, a terrorizmussal, meg egyáltalán a migráns jelenséggel

2017. nov. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
40 éves vagyok, de sajnos tényleg nem tudom hogyan néz ki, mert vidéken a Dunántúlon élek. Ha javult a helyzet ahogyan írod az jó. Egyébként a szakmában dolgozol?
2017. nov. 11. 00:17
 4/4 A kérdező kommentje:
1-ehez írtam.
2017. nov. 11. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!