Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a Don-kanyarban elesett magyar katonák értelmetlen halált haltak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan vannak akik úgy gondolják, hogy értelmetlen volt magyar csapatokat küldeni orosz földre, mert, hogy csak a németek golyófogói voltak stb.


Szerintem inkább büszkének kellene lennünk arra, hogy a magyar katonák dicső halált haltak és, hogy a németekkel együtt részt vettünk a Szovjetunió megtámadásában.


Hiszen ez a hadjárat a nyugati, keresztény értékek megvédéséért indult.

Ki tudja, hogy az ördögi birodalom mikor támadt volna rá Európára?


Én úgy gondolom, hogy büszkének kellene lenni az elesettekre, hiszen mint írtam nemes célokért:hazájukért, családjukért, Európáért harcoltak.


Miért van az, hogy sokan mégsem veszik ezeket a tényeket figyelembe?



2017. nov. 17. 16:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat COD oztál vagy BF eztél nem tudom eldönteni.


Szovjetek mindenre képesek voltak csak támadni nem amikor a nácik rájuk törtek. A haderejük is békeidőben szokásos formában állomásozott a Barbarossa alatt.

Abszolút értelmetlen volt egy ránk kényszerített szövetvéges hatalom ellenségét támadni hisz nekünk akkor még semmit nem ártottak. Amit utána kaptunk az szimpla megtorlás volt.

Szerencsétlen 2. Magyar hadsereg pedig nem hősies volt hanem 2 tűz közé volt szorítva, vagy a szovjetek lövik le őket vagy a nácik, de ha a nácik akkor jó eséllyel nem csak őket hanem a családjukat is mert ha nem működünk együtt a 3. birodalom bekebelez.


szerinted honnan ered a vicc?

Hitler kiadja tábornokainak mennyi időbe telik elfoglalni Magyar országot?

- attól függ, hogy ellen állnak e ha igen 1 nap

- és ha nem ?

- 1 hét mert elmaradnak az üdvözlések


Semmi dicső nincs abban ha két puska közé állítanak és eldöntheted hogy jobbról vagy balról lőnek főbe.

2017. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom kérdező te melyik párhuzamos univerzumból jössz, de a valóság egyszerűen nem az volt amit te leírsz.


Kezdjük ott hogy milyen "nyugati, keresztény" értékekről beszélünk, mikor a Nyugat nagy része éppen leigázva, porrá rombolva várta a csodát?

Milyen Európáért? Olyanért ahol az a cél hogy kiirtsanak egész népcsoportokat?

Milyen hazájukért? Azért a hazáért amit a németek irányítottak és a saját "fiait" gyilkolta le?


Én nagyapám harcolt a világháborúban, fogságban is volt évekig. És soha nem volt rá büszke. Semmi büszkeség nincs abban hogy emberek egymást gyilkolják halomra.

2017. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

De, a szovjetek már akkor ártottak nekünk, hiszen mint írtam bombázták a Kassát.


Az a probléma, hogy a liberális propaganda túlságosan átmosta az agyatokat és emiatt nem értitek a lényegét az egésznek.

Leírom: a Szovjetunió egy ördögi birodalom volt a világtörténelem legördögibb rendszerével, a bolsevizmussal, amely célul tűzte ki a hagyományos rendszer aláásását és olyan értékek elpusztítását mint az Isten, haza, család.

Oroszországban ezt véghez is vitték, hiszen több tízmillió embert gyilkoltak le.


Az hagyományos európai kultúrára nézve egy ilyen rendszer a pusztulást jelentette volna.

Hitler is ilyen indokokkal indított támadást ellenük.

2017. nov. 17. 17:41
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt el tudod mondani, hogy mi miatt gondolod a bolsevizmust csaladellenesnek?
2017. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#6 vok. Nem vagy ironikus, már látom.
2017. nov. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
itt vagyok es ugy gondolom nem volt ertelmetlen,nagyobb kontextusban ez egy keresztes haboru volt a marxizmus ellen..apai nagyapam megjarta a kanyart..es tulelte..hazajott,lyukas atlott combbal..kesobb biccentes nelkul jart..qva szivos pali volt..sajnos anyai dedapam meghalt a feher pokolban..ha normalis felszerelessel mennek ki,nembiztos hogy igy alakul a dolog,hogy lemeszaroljak a teljes sereget.
2017. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező csak egy béna troll.
2017. nov. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Eredetileg készültem egy hosszabb válasszal, de gondoltam elolvasom a többi választ hátha leírták amit írni akartam, és amellett hogy igen, látom sikerült ide is becsempészni a "liberális propaganda" dolgot, amiből egyértelmű hogy provokálni és a fideszes álnemzeti maszlagot terjeszteni jöttél, szóval felesleges bármi érdemlegeset hozzászólni ezek után. Az is látszik hogy a történelemmel sem egészen vagy tisztában, mivel keresztes hadjáratnak képzeled a II. világháború frontjain dúló kegyetlen csatát. Rohadtul nem az volt. De gondolom ez már a leépített oktatási rendszer hozadéka hogy ilyesmit nem tanítanak az iskolában. A propaganda szót manapság pedig nem a liberális, hanem a fideszes előtaggal használjuk.
2017. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%
Hu de hülye segg vagy te kérdező. Dicső halál... Ami dicső halál (ha van ilyen) arra önként mennek az emberek, mert hisznek amiben harcolnak, nem pedig sorozzák őket
2017. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%
Hogy lett volna a keresztény értékek megvédésért amikor a nácik okkultisták voltak? Nem ismerem a pontos körülményeket, de könnyen lehet hogy értelmetlen haltak meg, viszont nem volt értelmetlen kiküldeni őket, így működik a háború/ a külpolitika.
2017. nov. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!