Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tehet az a szavazó, aki...

Mit tehet az a szavazó, aki nem szeretné 2018-ban a jelenleg regnáló kormányt hatalmon látni, de az "ellenzéki" oldalon nincs egy olyan tényező sem, aminek az értékeivel és megnyilvánulásaival közösséget tudna vállalni?

Figyelt kérdés

1;

Tartsa magát a saját, helyesnek gondolt értékeihez - amikhez jelenleg nincs elérhető politikai alternatíva -, és maradjon távol a szavazástól.

Ezzel felvállalva a "Miattad maradt el a kormányváltás!!!" címkét.


2;

Szavazzon egy a számára szimpatikusnak és/vagy logikusnak tűnő formációra (még ha nem is ért velük egyet), annak a biztos tudatában, hogy így is 99% az esélye, hogy nem lesz kormányváltás.

Címke: "Én megpróbáltam."


3;

?



2017. dec. 15. 16:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit nagyon érdekel a politika és elvei vannak amiket egyik párt sem képvisel megpróbálhatna megszólítani a hasonlóan gondolkodókat és saját pártot alakítani
2017. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#1

Attól, hogy elhagyod az országot, még el kell dönteni, hogy szavazol vagy sem, és ha igen, akkor kire.


#2

Ha nem szavazol, akkor nem szavazol (akár külföldön vagy, akár itthon). Azt, hogy egy leadott vagy le nem adott szavazat milyen irányba befolyásolja a választás végkimenetelét, egy szakértőnek kell eldöntenie.

Lassan el kellene felejteni ezt a "Ha nem szavazol rá szavazol" frázist, mert nem igaz.


#3

Miért ne gondolkozhatnék a holnaputánban, ha úgy látom, hogy a holnapot már elbuktuk.

Nem csodára várok, csak őszinte beszédre. (na jó, ez lehet mégis csak egyenlő a csodával :)


#4

Szinte minden párt szájából hangzott már el olyan mondat, amivel egyet tudtam érteni, amit aztán többszörösen fel tudtak írni egy másik megnyilatkozással vagy cselekedettel.

Több olyan párt is van, aminek bizonyos ismétlem bizonyos irányvonalaival én is egyetértek, de az egész eszmerendszerével nem.


#5

Csak egyetérteni tudok.


#6

Tulajdonképpen a cél szentesíti az eszközt elve mentén inkább feladod az értékeidet, csakhogy előmozdítsd a változást. Logikus és érthető.

Azonban a jelenlegi számok azt mondják, hogy még ez a párt sem fogja tudni behúzni a győzelmet egymaga.

Ha nem lesz hatalomváltás, nem fogod úgy érezni, hogy az elvesztegetett szavazatodat leadhattad volna a számodra szimpatikus pártra is?


#7

Egyszerű, józan paraszti ésszel megáldva és nyitott szemmel járva, bárminemű sajtó nélkül is lehetne látni, azt, ami nem működik jól, abban az esetben ha az emberek nem lennének megbabonázva bizonyos emberek és intézmények által.


#8

Minden szavazat számít.

De ha nem vagy a választási rendszer tudora és csak annyit tudsz, hogy itt egy név mellé ott egy logo mellé kell tenni az x-et, akkor egy szerinted jó helyre leadott szavazat, még káros is lehet az ügyedre nézve. (listák, egyénik, töredékszavazatok, stb.)


#9

Sors=döntés(ek)

Ha otthon maradok, az is egy döntés, ami - ha csak egy minimálisan is, de - befolyásolja a végeredményt.

Akár szavazok valakire, akár nem, a végeredményre mondhatom, hogy ez a sors akarata, pedig emberek millióinak a döntése.


#10

Ha valaki csak egy kicsit is foglalkozik ilyesfajta kérdésekkel, az sajnos stresszel is rajtuk.


#11

Gondoltam már rá, csak sajnos nem érzem magam elég kvalifikáltnak hozzá.

2017. dec. 15. 20:33
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
6-os vagyok, visszakérdezek: ha nem lesz kormányváltás, akkor nem mindegy hova szavaztam? De próbálom legalább a halvány esélyt megadni, és oda szavazni, akinek ránézésre a legtöbb esélye van.
2017. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

+-as vagyok. Visszakérdezhetek? Honnan tudod, hogy a holnapot már elbuktuk ha még bele se vágtunk? Ez a baj, pont az a probléma, hogy se a jelennel se a holnappal, nem de a holnapután az érdekel qrvára mindenkit. Bele se kezdünk valamibe, és elkönyveljük, hogy hoppszi elbuktuk. Ez nem így működik. Abban mindenki egyetért aki nem kormánypárti (és ők vannak túlsúlyban) hogy az ami most van nem maradhat így. Ez a lényeg! Ez most az egyetlen lényeg! Nem más. Elfogyott az idő arra, hogy más legyen a lényeg, egyetértek abban, hogy alternatíva kell ami ösztönöz ennél jobban, de jelenleg oda degradálta szűkítette a kormány a magyar közéletet, hogy attól jobb alternatívát, hogy ennek mostmár vége kell lennie, senki nem tud. Éppen ezért, egy lehetőség kell. Mondom: egy. Mindegy kivel szimpatizálsz kivel nem, tovább megyek a te eseted is lényegtelen, hogy senkivel (egyébként nem vagy olyan távol ebben a kormányváltásra váróktól) a lényeg az, hogy ennek vége kell lennie. ne azon gondolkozzunk most, hogy jajj de ugyan az új kormány mit fog csinálni. Ez rohadtul sovány érv a távol maradásra is meg a kormánypárt támogatására is. A kettő ugyanazt okozza: marad az Orbán kormány. Mindegy hogy mi hova süllyed, mi marad továbbra is kezeletlen, marad. Pedig nem süllyedhet semmi tovább ami süllyed, nem maradhat kezeletlen továbbra is amit a jelenlegi regnálás nem óhajt, vagy nem is tud kezelni. Ergo: menni kell. Az összellenzéki alternatíva most a legjobb megoldás/ választás. És nem a külön indulás, ahogy a pártok egy része akar még mindig nem fogták fel, hogy maguk alatt vágják a fát. És nem a távolmaradás a te részedről és sokak részéről. Mindegy kire: szavazz valakire aki nem a Fidesz. Ami jól esik. Tökéletesen az életben nem fogsz egyetérteni senkivel, de olyan biztos van akivel egy kicsit jobban mint a többiekkel. De egy valamiben egyetért mszp, Jobbik PM stb, és te, mint nem szavazó. Ennek vége kell lennie, ez a legfontosabb, hogy lehet, hogy sokmindenben nem értünk egyet, lehet, hogy semmiben nem értünk egyet, de ez összeköt. Keveset tehetsz azért, hogy legyen egy egységes alternatíva, de a szavazatodat azért már mégse vond meg.. Ez az én álláspontom. És azt javaslom gondold jobban át.

És Heller Ágnes jelenlegi álláspontját és gondolatait érdemes megfontolnod neked is.

2017. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Bocs elírtam: 3-as
2017. dec. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#3: Ugyanaz, mint a 2-es, csak az indoklás más: megakadályozni egy újabb "2/3"- ot.
2017. dec. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

81% Hát...ja. nem elég? Tudom én is, hogy ez sovány motiváció, mégis kövérebb mint ahogy vesszük, komolyabb mint ahogy vesszük. A következő a helyzet:

Ülünk egy buszon. Van egy sofőr akit a busznak csak a harmada támogat. De egységesen. Padlógázzal nyomja a gázt az amúgy is rögös úton, bele a szakadékba. és a busz egyharmada tapsol neki.

A többiek nem a racionális döntésen fáradoznak ez ügyben, azon filóznak, hogy na majd mi megmondjuk merre, nem mi mondjuk meg. De ez öngyilkosság. Mert nem fog változni, csak aprózzák az akaratot az irányváltásra, és azon gondolkoznak, hogy na ha elérünk a szakadékba ki melyik ablakon próbáljon kiugrani, és majd valakinek sikerül valakinek nem. Mások meg azon, hogy mi nem szólunk bele, úgyse értünk egyet senkivel. De ez nem a racionális döntés. a racionális terv: le kell váltani a sofőrt egy másikra, aki lassít, és aki elfordítja a kormányt.


Világos ugye? Tehát nem titkolom, hogy az összellenzéki indulást szorgalmazom, és mindenki szavazzon arra aki csak tud.

2017. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy elmegyek szavazni.

Kire?

Mert jelen állás szerint olyan, hogy teljes, közös ellenzéki összefogás nincs, és valószínűleg nem is lesz.

Ráadásul, akik "dolgoznak" valamiféle összefogáson, azok is még csak azon vitáznak, hogy: közösen indulnak, közös lista de külön egyéni, semmi sem közös csak koordinálnak, stb.

Én meg - aki nem ért a választás matematikájához - csak ülök és nézek, hogy akkor most mégis kire is kéne?


- LMP

- Jobbik

- MSZP+DK+?Párbeszéd?

- Együtt+?

- Momentum+?

- ???


Talán az egyetlen megmaradt érv a szavazás mellett, hogy a 2/3-ot elkerüljük.

2017. dec. 16. 15:00
 19/20 A kérdező kommentje:
- LMP+Új Kezdet
2017. dec. 16. 15:32
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam. Szinte mindegy, csak ellenzéki legyen, gondolom ebben nincs vita, te írtad, hogy a kormány távozását akarod. Az csak az optimális lenne ha felnőnének és összellenzéki indulás lenne.
2017. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!