Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új budapesti Retro Rádió 99.5-ről?

Figyelt kérdés
Tegnap délután indult. Nem rosszak a számok rajtuk, de amikor hírek vannak, szinte minden hír a migránsokról szól. Utána olvastam és állítólag Fideszközeli.

2017. dec. 19. 07:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
a számok rajta*, de
2017. dec. 19. 07:58
 2/18 Lazy Lover ***** válasza:
67%
újabb fideSSzes agymosás ala vajna...
2017. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Shai-Hulud ***** válasza:
38%
Én egyszerűen csak zenei rádiónak tekintem. A zenét hallgatom rajta, de a politika felől nem éppen onnan fogok tájékozódni. Arra teljesen jók nekem az egyéb internetes portálok, amelyekből olvasok jobboldalit-baloldalit egyaránt. Az eredményt jól összerázom, és megszűröm.
2017. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
az a 1-2 perces hírösszefoglaló nem fog megölni
2017. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Nem hallgatom, nincs rádióm.
2017. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
95%
Véleményem szerint teljesen jó. Többségben tök jó zenét, plusz reggel általános "dumát" sugároz, aminek köze nincs semmiféle migránsokhoz. Ami a híreket illeti, engem már csak az időjárás-jelentés érdekel, a többit meg sem hallom.
2017. dec. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Alapjában véve az elgondolás teljesen jó, a megvalósítással viszont vannak problémák, ami rányomja a bélyegét az egészre:


- A budapesti FM 99.5MHz jelenleg közösségi és nem kereskedelmi frekvencia, aminek a lényege röviden az, hogy többnyire beszélgetős műsorok mennek rajta minimális zenével (tehát pont az ellentettje a kereskedelminek), cserében minimális frekvenciadíjat kell fizetnie. Vagyis jelenleg ebben a formában nem is működhetne (bár kérelmezték a frekvencia kereskedelmivé alakítását, de az NMHH még nem bólintott rá)

- Egyértelműen kormányközeli, ugyanaz a csapat áll mögötte, akik a Rádió 1-et is csinálják (csak a mikrofonosok mások)

- Azért, hogy ez elindulhasson, be kell darálni egy kiváló helyi rádiót, ami ezen a néven évek óta sugároz Nyíregyházán, arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel ők is terjeszkedni fognak országosan (a Rádió 1-hez hasonlóan), így a még talpon maradt valódi helyi rádiók is "áldozattá válnak".


Az pedig nagyon nem mindegy, hogy a zenék között milyen hírek és "társadalmi célú hirdetések" mennek, az emberek nagy része a tévéből és a rádióból szerzi az információkat.

2017. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
A zenéket tekintve alapvetően nagyon jó és a régi dalokból teljes mértékben az eredeti változatok hallhatóak. Azonban ne felejtsük el, hogy - az eredeti változatok megszerzésének függetlenül - van már ilyen tematikájú rádió ugyanúgy Budapesten. Nekem nagyon kormányközeli bosszúhadjáratnak tűnik, mivel a másik rádió áthozott műsorvezetőket és közben régebbieket ezért elküldtek. Vicces, hogy pont a régiek kerültek ide. Mintha csak kitervelték volna. Ez az egy dolog nem tetszik benne. Sajnálom őket a tavalyiért, de két dudás nem fog megférni egy csárdában.
2017. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

#8: "A zenéket tekintve alapvetően nagyon jó és a régi dalokból teljes mértékben az eredeti változatok hallhatóak."


Igen, de ez egy ilyen formátumú rádiónál a minimum.


"Azonban ne felejtsük el, hogy - az eredeti változatok megszerzésének függetlenül - van már ilyen tematikájú rádió ugyanúgy Budapesten. Nekem nagyon kormányközeli bosszúhadjáratnak tűnik"


Ezt jól látod, gyakorlatilag arról van szó, hogy a Rádió1 még Balázsékkal sem tudott abszolút piacvezető lenni (tehát a leghallgatottabb), így kormányközeli vállalkozók a Sláger FM-et is szerették volna megszerezni. Azt viszont a tulajdonosa azt nem akarta eladni, így inkább indítottak egy saját rádiót. Ennek az elsődleges célja nem a Sláger FM legyőzése, csupán annyira kell meggyengítenie, hogy a Rádió1 piacvezetővé válhasson.


"... mivel a másik rádió áthozott műsorvezetőket és közben régebbieket ezért elküldtek. Vicces, hogy pont a régiek kerültek ide. Mintha csak kitervelték volna."


Itt van egy kis csavar, ugyanis ez a rádió már hónapokkal ezelőtt tervben volt, tehát nem a Sláger FM küldte el a régi műsorvezetőit, hanem ők maguk mondtak fel ott és szerződtek át a Retróra még az indulás előtt. Az viszont igaz, hogy ki volt tervelve előre.


"Ez az egy dolog nem tetszik benne."


Jó neked, nekem több sebből is vérzik a történet. Amolyan igazi "magyar sikersztori" 2017-ből.


"Sajnálom őket a tavalyiért, de két dudás nem fog megférni egy csárdában."


Ezt viszont nem értem.

2017. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 9-es! A végét úgy értettem, hogy a Juventus és a Class műsorvezetőit sajnáltam a kialakult helyzetért. Közben két slágeres-retrós rádiócsatorna pont egy régióban érdekes helyzetet fog még teremteni. Viszont az általad leírtak kicsit más színben tüntetik fel a dolgokat, amiket én valamiképpen nem így értelmeztem a hírekből. Köszi a kiegészítést. :-) Én szeretem a Sláger FM-et, de nem mindenből a legeredetibb változatokat sugározza. Ez a különbség tűnt fel nagyon a Retrónál.
2017. dec. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!