Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldali kormány esetén ha...

Baloldali kormány esetén ha több kulcsos adó lenne a 200 nettómmal vajon kikerülnék a legkissebb kulcsból?

Figyelt kérdés
2017. dec. 24. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Esetleg a lottószámokat ne jósoljam meg? Mert kb ugyannyi eséllyel lehet válaszolni a te hülye kérdésedre is.
2017. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
200 bőven nem minimál persze hogy kikerülnél az első egy baller azért ekkora paraszt!
2017. dec. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam van itt valaki aki ismeri a programjukat. Aki jobban követi mint én. De látom van aki csak ideböffent valamit mint az első és kész. Üzenném ha értelmes választ nem tudsz hozzáfűzni akkor inkább ne is írj. Sok értelme nincs.
2017. dec. 24. 19:43
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Egyáltalán nem lehet megmondani (és NEM persze, hoyg kikerülne), mert ehhez tudni kellene az egyes adósávokhoz tartozó jövedelemhatárokat.
2017. dec. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
nettó 200-zal bekerülnél szépen a legnagyobb kulcsba
2017. dec. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

többkulcsos adózás egy alacsony keresetű országban hááát jól megkéne gondolni hogy hová is kellene tenni az adósávokat, persze ha túl magasan van akkor meg nincs értelme ha pedig irracionálisan alacsony az a diplomásokat és a vállalkozókat nyírja meg.


Jól átkéne gondolni

2017. dec. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%

1. Attól függ hány kulcs lenne, valamiért nálunk nagyon divat, hogy maximum három kulcs legyen, pedig van ország nyolc kulcsos SZJAval is.


2. Attól függ, hol húznák meg a sávhatárokat, a legutolsó baloldali kormány idején alsó sávhatár 416 ezer forint bruttó volt havonta, egész pontosan 1 millió 700 ezer évente.


3. Szerintem te se ismered igazán a progresszív adózást, te nem kerülnél ki semmilyen kulcsból, ha mondjuk lenne egy olyan sávhatár, ami alacsonyabb mint a te havi bruttó háromszázad, akkor az e fölé eső rész kerülne ki.

például most 15% az SZJA

ha progresszív adózás lesz újra például három kulccsal 8%, 16%, 24%-al a sávhatárok meg úgy vannak, hogy

bruttó 200, 400, 600 ezer havonta, akkor a bruttó 200-ig tartó fizetésed adózna 16 ezret 200 és 300 közti is adózna 16 ezret. Összesen 32 ezer lenne az adód.

Most ezzel szemben 45 ezer az adód.

Ugye milyen rettenetes is lenne egy három sávos progresszív adózás?

2017. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
#7 ilyet én is ki tudok találni. Mondjuk 150 ezerig 10%, 250 ezerig 20%, 250-től 30%. Így a 150 után 15 ezer az adó, 150 és 250 közöttire 20 ezer, 250-től 300-ig meg 15 ezer. Ez így 50 ezer. Látod, mégiscsak jobb az egykulcsos.
2017. dec. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A progresszív adózás nem azt jelenti, hogy az egész jövedelmed egy sávba esik! Legutóbb is úgy volt, hogy minimálbérig adómentes volt MINDENKINEK, és az afölötti rész került az adózó sávba. Tehát ha kivonod a keresetedből a minimálbért, a kapott különbség az, ami után adózol.

Idézek az LMP programjából:

" a minimálbért adómentessé tesszük, az átlagbér két és félszereséig csökkentjük a jövedelemadót."

Egyébként a pártok programját megtalálod itt:

[link]

2017. dec. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

8.! Érdekes, hogy nem abba kötsz bele, amibe lehetne, tudod elírtam a számokat, a Bajnai-féle adózás volt, hogy bruttó ötmilliós éve jövedelem fölött legyen a második kulcs, az egymillió hétszázas korábban volt érvényes.


Azért ilyen fiktív kulcsokat írtam, mert a kérdező az átlagkeresetűek közé tartozik a bruttó háromszázzal, bár egy pár százalékkal a nemzetgazdasági átlag fölött.

Ebből marad neki nettó kétszáz mert bruttó bére mínusz 32.5% elvonás.

Kíváncsi voltam mennyi lenne a fizuja, ha egy balos kormány adórendszerét alkalamznánk, így előkerestem a HR-portákál régi bruttó-nettó kalkulátorát, és beírtam a bruttó 300at gyerekek nélkül 2010es adózási szabályokkal.

Havi összes nettó jövedelem:185.490 Ft volna.

Ez az a hatalmas 15.510Ftos differencia, amitől úgy tartanak sokan?

ugy meg pláne, hogy eredetileg 2011ben 16% volt az egykulcsos adó, tehát akkor a bruttó 300ból 196.500Ft maradt, és akkor messze nem ez volt az átlagjövedelem, hanem bruttó 220 körül. Nem ok nélkül mondták, hogy a dolgozók nagyjából háromnegyede rosszabbul járt az új adórendszerrel.

Ha feltesszük, hogy a kérdező is 2011ben 220at kapott

volna, abbol az egykulcsos meghagyott nettó 144.100Ftot.

Közben a korábbi progresszív adózással

Havi összes nettó jövedelem:148.554 Ft

Következtetés, egy új a mostani jövedelmekhez igazított progresszív adózás az olyan átlagkeresetűeknél mint a kérdező ha nem is sokkal, de több pénzt hagyna.

Ezért bátorkodtam egy olyan adórendszert felvázolni, amit láttál.

2017. dec. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!