Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis hogy működne ez a...

Mégis hogy működne ez a kötelező betelepítési kvóta?

Figyelt kérdés
Nem értem. Tegyük fel, elfogadjuk, hogy befogadunk 20E migránst. És utána? Maguktól idejönnek? Nemigen. Akaratuk ellenére idehozzák őket? Nem tarthatjuk itt őket erőszakkal. Szögesdrót, őrtornyok, géppuskák? Ha engem mint migránst idehoznának akaratom ellenére mondjuk Dániából azonnal dobnám el a kapott papírjaimat és mennék vissza. Ha eddig azt mondtam hogy ezmegaz vagyok innét-onnét, ezután azt mondanám, hogy azmegez vagyok amonnét. Szóval?

2018. jan. 6. 06:28
 1/5 anonim válasza:
45%
Hát ez az. Egy háborús menekült nem mehet oda, ahova akar, hanem jelentkeznie kell és oda lenne köteles menni, ahová beosztják. De mivel akik most jönnek nem háborús menekültek, hanem illegális gazdasági bevándorlók, ezért van baj velük.
2018. jan. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
A terv az hogy ide telepítenek mondjuk húszezret. Aztán azt mondják nekik addig kapnak segélyt és bármilyen segítséget támogatást ha itt maradnak. Ha tovább állnak mondjuk Németországba minden támogatástól elesnek és kitoloncolják őket.
2018. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem érzem trollkérdésnek, úgyhogy megpróbálok komolyan és tényszerűen válaszolni (aztán úgyis lepontoznak, mert a valóság nem egyezik az ideológiájukkal...)


1) 2015-ben váratlanul mintegy 100 000 menedékkérő érkezett Görögországba és Olaszországba.

2) Nem voltak erre felkészülve az országok menekültügyi ellátórendszerei, ezért segítséget kértek.

3) Az EU a szolidaritás jegyében megszavazta, hogy ezen menedékkérők menekültstátuszát erejéhez mérten vállalja el a többi tagállam

4) Így jött ki az, Magyarország bevándorlási hivatalának mintegy 1 500 menedékkérő kérelmét kéne megvizsgálni.

---

5) A menekülttáborok nem zártak, ezért valóban szabadon mozoghatnak a menedékkérők.

6) Átlagosan a magyar szervek kb. a kérelmek 90%-át elutasítják, jellemzően mert lelépnek a menedékkérők, így 100 - 200 menedékkérő lenne az, akit befogadunk.

7) Az ő menekültsátuszukat félévente felülvizsgálják, hiszen nem állandó tartózkodási engedélyt kaptak.

8) A hatályos egyezmények szerint a menedékkérők a regisztráló országban tartózkodhatnak életvitelszerűen, de valóban nehézségeket okozhat az azonosításuk, noha biometrikus adatokat vesznek tőlük, szóval aki bekerül a rendszerbe, az már hiába dobja el a papírjait.

2018. jan. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: No ez egy korrekt válasz volt, valóban nem "trollkodásból" tettem fel a kérdést. Ez a biometrikus azonosítás létezik?
2018. jan. 6. 09:01
 5/5 anonim ***** válasza:
4# igen, létezik. Ujjlenyomatot vesznek tőlük, azonosítják őket, majd ezután hiába mondja azt az illető, hogy ő Abdul Szíriából, a gép ki fogja dobni hogy ő valójában ki.
2018. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!