Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az normális dolog, hogy az...

Az normális dolog, hogy az egyetem és a politika összekeveredik? Pl. Hogy egy egyetemi tanár pártvezető?

Figyelt kérdés

2018. jan. 29. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Véleményem szerint az oktatás maradjon az iskolákban, a politika pedig az országházban. Ez nem azt jelenti hogy egy tanár ne politizáljon vagy egy politikus ne foglalkozzon az oktatással, csupán azt, hogy az oktatók ne politizáljanak oktatás alatt.

Azaz amíg a tanár nem kezdi el reklámozni saját pártját és szidni a többit, az óra keretei megmaradnak az oktatásnál, nem látok ebben kivetni valót bármely pártról is legyen szó.

2018. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem egészséges dolog. Ezért nem szabadott volna hagyni azt sem, hogy a multkori tüntetésre az ellenzék rátelepedjen,és háttérigazgasson.
2018. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Addig amíg nem politizálásból áll az óra, nem ez alapján osztályoz például a tanár addig normális.

Az igazi gondok ott kezdődnek mikor egy-egy tananyagot a politika határozza meg.

2018. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a lottónál is kikötik, hogy a Szerencsjáték Zert. dolgozói nem játszhatnak meg hasonlók, szerintem ez ugyanaz. Mondhatnánk az is, hogy amíg nem csal a lottóban, addig nincs baj, de ehelyett ezt megelőzik ezzel, pedig ott igazán semmi értelme. Az oktatásban viszontigenis lenne értelme, mert nehezen lehet elkerülni, hogy valaki direkt vagy közvetve ne politizáljon avgy ne szője bele az órájába. Ennek egyszerűbb a lehetőségét sem megadni, ami szerintem normális lenne. És különben is, ha ma ilyesmi történik, akko rmi lenne a következmény?
2018. jan. 29. 13:09
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem látom benne az összeférhetetlenséget. Megfordítom a kérdést: senki ne lehessen egy párt tagja?


Összeférhetetlneség akkor van, ha valaki visszaélhet hatalmi pozíciójával.


Ha valaki politizáni kezd órán, az pont olyan, mintha a magánéletéről beszélne, azaz irreleváns (kivéve ha illik az anyagba).

2018. jan. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos Magyarországon Kádár óta az a mentalitás hogy a politika az "úri huncutság", és jól teszed ha nem foglalkozol vele, mert még kirúgnak. De ha nem napi politikáról beszél hanem az anyagról, akkor miért ne vállalhatna szerepet a politikában?
2018. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha a politikai kultúra nem a béka feneke alatt lenne, akkor azt mondanám én is: órán ne politizáljon, egyébként semmi gond.


De tudom, hogy Abszurdisztánban élünk. Itt a más politikai véleményen levő eleve ősellenség, nemzetáruló vagy rasszista-fasiszta. Sokszor már az is, aki nem mindenben ért egyet a Vezérrel, netán kétkedik szavai igazságában.


Ezek után simán el tudom képzelni, hogy egy pártvezér egyetemi oktató nemhogy vizsgán kirúgja azt, aki nem az ő elveit hangoztatja, nemhogy kirúgja azt, akiről tudja, hogy mással szimpatizál, másik oldal tüntetésén, aláírásgyűjtésén stb. vett részt. Simán el tudom képzelni azt is, hogy kopogtatócédulákat zsarolással szed össze a diákoktól, és aki nem adja (akár csak azt mondja, hogy elvesztette vagy már leadta máshol az ő pártjának) azt retorzió éri.

Netán gyűjtést szervez a pártjának, és aki nem ad, vagy nem eleget, azt szintén megjegyzi magának.


A magyar politikusokról ilyen értelemben bármit el tudok képzelni és tapasztalatom szerint nincs az a független közhatalom, amelyik megállítaná őket. Aki bepanaszolja, följelenti őt, az csakis a rövidebbet húzhatja.


Tehát összességében: nem normális, mert a pártvezető nem fogja majd vissza magát és mindenre képes lesz a neki kiszolgáltatott hallgatókkal szemben, hogy pártja érdekeit képviselje.

2018. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Azért durva, hogy egy ilyen kérdésből megint csak az Orbánozás és diktatúrázás jön le egyes embernek, lásd előttem. Ez már tényleg elvakultság, birkaság.
2018. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Inkább te vagy az, akinek mindenről ez jut eszébe. Egy szóval nem említettem sem Orbánt, sem a pártját. Ha neked mégis KIZÁRÓLAG az az oldal jutott eszedbe, az bizony a te paranoiád (meg elvtársaidé, ott a narancsos ködben).
2018. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ez csak akkor probléma, ha "beviszi" a politikát a munkahelyére.
2018. jan. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!