Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen sorsa lesz...

Szerintetek milyen sorsa lesz a külhoni magyaroknak?

Figyelt kérdés

Tudom elég ciki, meg náci dolog foglalkozni a saját véreinkkel, de engem érdekel a szomszédos ország magyarsága, sorsa és kultúrája. Különösen Erdély és a székelység.


A, Eltűnnek, beolvadnak

B, fogynak, de kiharcolnak autonómiát

C, marad egy jelenlegi állapot?



2018. febr. 3. 11:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hosszú távon bevándorolnak vagy beolvadnak szerintem.
2018. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

El nem tűnnek, be sem olvadnak.

Ha fogynak is, de lehet, hogy autonómiát kapnak. Amit igazából már Trianon után meg kellett volna kapniuk, a minden szinten való önrendelkezést. De soha nem teljesítették az "utódállamok" az ígéreteiket.

A jelenlegi állapot nemigen maradhat. Mert végre meg kellene kapniuk azt, amihez mindig is joguk volt.


Ezen kívül vannak még más eshetőségek. Egyrészt összefoghatunk, és semmissé is tehetjük Trianont, hiszen eleve csaláson, magtévesztésen alapult. Ehhez magasan képzett és feltétel nélkül az életüket rátevő jogászok-ügyvédek kellenek. Ha jól tudom, ez év márciusában adtak be egy beadványt az ENSZhez felülvizsgálatra nyugaton képzett magyar jogászok. Tudom; ENSZ, de végülis meg lehet ott is próbálni.


Van egy másik elmélet, ami szerint szorgalmas felvilágosító munkával talán elérhető lenne, hogy az "utódállamok" maguk akarják helyrehozni az elődeik által elkövetett bűnöket.

2018. febr. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!