Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyesnek tartjátok a belga...

Helyesnek tartjátok a belga miniszterelnök javaslatát, hogy egyes országok beleegyezése nélkül, erővel telepítsenek be migránsokat?

Figyelt kérdés

...a belgák miniszterelnökének bejelentette, hogy a közép-európaiakat, köztük Magyarországot is "ha kell, erővel kényszerítik" arra, hogy migránsokat fogadjanak be.


[link]



2018. febr. 7. 23:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy meg teljesen egyetértek a belga miniszterelnökkel.

A nagy propaaganda ellenére laza 230 ezer migráns haladt keresztül büntetlenül Magyarországon Németország felé.

Ebből kellene 1300 nak elbírálni a menekült kérelmét.


Valamint a V4-ek az EU népességének 10%-át, a gazdaságának 8% át adják. A belügyminiszterek 23:4 arányban fogadták el a a kötelező kvótát, Finnország tartózkodott. Többség dönt. Teljesen demokratikus.

A 10% nak meg kuss a neve. Pláne annak az 1%-nyi kis nyomorék országnak amin 230 ezer migráns haladt keresztül.

2018. febr. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Birom a kérdezőt meg a hozzámhasonlókat hogy úgy állítják be mintha könxöradományt adna az Eu és ők csak áéldozatot hozának. És semmi hasznuk nem lenne azvegészen.
2018. febr. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
60%

Feltétlenül. Fel kell nőnünk végre! Vegyük észre, hogy mi a helyes irány! Belépünk az Unióba, dől a pénz, a terhek meg? Abból már nem akarjuk kivenni a részünket.


Évek óta, hosszú évek óta kér, kérlel, próbál szép szóval jobb belátásra téríteni minket Brüsszel, legyünk olyan kedvesek, tegyük már meg, nem nehéz feladat, nem hárul ránk akkora felelősség, de: bíráljuk már el 1300 ember kérelmét! De nem. Nem és nem. Orbán megtagadja újra és újra. Mi az hogy? Elbírálni? Magyarországnak erre nincsenek forrásai, kapacitása, irodistáink, írnokaink leterheltek, a számítógépek tárhelyei csordultig tele, nem, nem tehetjük, sajnáljuk. Újra és újra valamilyen kifogást talál a kormány - de elbírálni a kérelmeket? - azt már nem!


Mit tehet mást ezek után Brüsszel? Aki nem ért a szép szóból, azt utasítják: Márpedig most azonnal elbíráljátok a kérelmeket! Telefont ragad a belga vezető:


- Good morning, Mr. Prime Minister Orban!


- Morning, how are you?


- Ne szellemeskedjék, Mr. Orban, mához egy hétre az asztalomon legyenek az elbírált kérelmek!


- Jó, de hát a határidők, a költségek, nincs keret, a költségvetési egyensúly, meg minden...Tudja Sir, milyen nehéz kormányozni...


- Ne keressen kibúvókat Orban, ez az utolsó lehetősége. Mi már nem győzzük, csak nem esik nehezére az országának elbírálni 1300 kérelmet?


- Hát, so, actually - de igen.


- Ne beszéljen félre, holnap az asztalomon legyen - vagy megnézheti az EU támogatásokat jövőre!

2018. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
41%

"Nagyon egyszerű, aki nem akarja kivenni a részét a közös európai gondokból, és aki csak az előnyöket támogatásokat akarja élvezni annak semmi keresni valója az EU-ba pláne, hogy pont amiatt támadja a migránsokat amit ő maga országként tesz az EU-ba."


Nem értem, a gyarmatokból befolyó javakat miért nem szerették volna anno szétosztani? Most, hogy "gondok" vannak, azt természetesen a szolidarítás jegyében elvárják, hogy megosszuk. Közös európai gondok, persze. Nekem nem gondom az biztos.

2018. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogyan hangzott el eredetiben a mondat, mert ezek a magyarul megfogalmazottak esetleg már többszörös torzítást szenvedtek. Egyébként meg ezek a semmihez nem értő politikusok sokszor még fogalmazni sem tanultak meg és úgy beszélnek, mintha ők találták volna fel a rimaszombati csutorát.
2018. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
4%

Természetesen köze nem volt a valósághoz Orbán hazugságainak.


"A belga miniszterelnök erőszakról nem beszélt, az interjúban a migránsoknak egyébként azt tanácsolta, hogy folyamodjanak menekültstátuszért."


A kérdező egyértelműen provokáló szándékkal hazugságot állít. Kérdés jelentve.

2018. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#9


Piketty meg hülyeségeket beszél úgy alapból, mivel elárulom, hogy amit a nyugati cégek kivisznek tőkét:

1, az EU nélkül is kivinnék


Lehet, de nem lenne olyan rendszer benne, hogy a nagyok döntenek abban, hogy ki miből mennyit termel, hogy nekik lejtsen a pálya (cukor kvóta...), nem ők döntenék el, hohy mit hogyan kell fejleszteni...

Látod... fokozatosan lopkodják a nemzeti hatásköröket, hogy a centrum országokat életben tartsák.



2, saját maguk termelik meg

Azaz a magyar melósok, negyedakkora bérét, mint a németek...

NEMIK érdekük a fizetéskülönbség megtartása.



3, ne felejtsük el, hogy azért hozták be anno a tőkét és építettek gyárat meg vettek céget, hogy később hazavigyék a profitot. Ezt negatívumként beállítani a kapitalizmus tagadása.

Azért a "valódi" kapitalizmusban van szó a monopolhelyzet ellenőrzéséről és annak kihasználásáról is.

Az viszont nem feltétlenül a kapitalizmus tagadása, hogy saját tőkésosztályt akarunk kiépíteni, hogy nem minden tevékenyég hasznát vigyék ki az országból a külföldi cégek, mert az nem kapitalizmus, hanem gyarmati rendszer.

2018. febr. 8. 11:29
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Feltéve, hogy valóban ezt mondta...
2018. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

"Lehet, de nem lenne olyan rendszer benne, hogy a nagyok döntenek abban, hogy ki miből mennyit termel, hogy nekik lejtsen a pálya (cukor kvóta...), nem ők döntenék el, hohy mit hogyan kell fejleszteni...

Látod... fokozatosan lopkodják a nemzeti hatásköröket, hogy a centrum országokat életben tartsák. "


Ember. Magyarország az EU gazdaságának 1%-át adja. És kivitli többletünk van nyugat felé, azaz mi élünk az Eu-ból és nem fordítva.

A "mit hogyan kell fejleszteni" nem az EU dönti el hanem a Lázár János vezette miniszterelnökség aki kiírja az EU-s pályázatokat. Az EU csak az irányvonalat adja meg pl gazdaságfejlesztés vagy vidékfejlesztés. Az, hogy konkrétan mire költjük az ami dolgunk, szóval ha valami problémád van akkor Lázár Jánosnál leeht reklamálni.


"2, saját maguk termelik meg

Azaz a magyar melósok, negyedakkora bérét, mint a németek...

NEMIK érdekük a fizetéskülönbség megtartása. "


Áruld el kedves kérdező, hogy miért hoznád ide a gyárat ha pont ugyanannyit kellene fizetni mint a német munkásnak?

Na ugye.

Egyébként meg a multik átlag 40%-al magasabb bért fizetnek mint a magyar cégek, szóval nem értem a problémát. Win-win.


"Azért a "valódi" kapitalizmusban van szó a monopolhelyzet ellenőrzéséről és annak kihasználásáról is.

Az viszont nem feltétlenül a kapitalizmus tagadása, hogy saját tőkésosztályt akarunk kiépíteni, hogy nem minden tevékenyég hasznát vigyék ki az országból a külföldi cégek, mert az nem kapitalizmus, hanem gyarmati rendszer."


Saját tőkésosztályt kialakítani lehetséges, és ezt senki nem ítéli el, sőt az EU is támogatja a kohéziós alapokon keresztül.

DE a nemzeti tőkésosztályt nem lopással kell felépíteni.

Pl Mészáros Lőrinc. Mészáros Lőrinc kizárólag állami megrendelésekből és mezőgazdaságból él, mivel a piacon versenyképtelen, mégis nyomják neki a közbeszerzéseken keresztül a lopott pénzt. Ez nem tőkésosztály, ez maffia.


A tökésoztály szép lassan alakul ki, piaci körülmények között, nem egy olyan embert ismerek a munkámon keresztül aki a semmiből épített fel több száz fős cégeket.

Egyelőre itt tartunk. Ezen lehetne javítani a fejlesztéspolitikán keresztül, de az szét van barmolva.

Például az EU-s támogatásokat kicsi és amúgy versenyképtelen cégekre költik.

A támogatások több mint felét olyan cégek kapták meg akiknek a nyereségessége 5% alatt volt. 20%-uk pedig veszteséges volt, mégis nyertek egy halom EU-s pénzt.


Itt magyarul arról van szó, hogy a versenyképtelen cégeket tartja fenn az állam az EU-s támogatásokon keresztül aminek a nagyobb és versenyképesebb cégek látják a kárát.

2018. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Helytelennek tartom "a belga miniszterelnök javaslatát".


És minden olyan próbálkozást helytelennek tartok, hogy EU tagországok akármilyen összetételben szavazzanak bármely ország belügyeit érintő kérdésben. Az ilyen szavazások semmilyen módon ne sérthessék az országok EU-nak át nem adott szuverenitási kérdéseit! Ezt a problémakört mielőbb tisztázni kellene, mert az ilyesfajta gyarmatosítási törekvések a vesztünket fogják okozni.

2018. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!