Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti engedélyeznétek, hogy 12...

Ti engedélyeznétek, hogy 12 éves kortól lehessen dolgozni bármilyen munkakörben ahová felvesznek?

Figyelt kérdés

Amikor 13 éves voltam, az iskolában az osztállyal elmentünk látogatásra a helyi szénerőműbe.


Nagyon megtetszett, és amikor véget ért a kirándulás, bejelentettem a szüleimnek, hogy ott hagyom az iskolát és megyek dolgozni az erőműbe. Úgy képzeltem el, hogy először szenet lapátolok meg turbinákat hegesztek, aztán majd kitanítanak a vezérlőberendezések működésére és azokat szabályozom a kezelőpultról. Elképzeltem, hogy 16 éves koromra már lehetne kocsim meg albim, 18 éves koromra meg gyerekem.


A szüleim kiröhögtek és mondták, hogy ez illegális, meg amúgy se engednék. Mehettem vissza a suliba ücsörögni.


Ti támogatnátok azt, hogy az ilyen ambíciójú gyerekek döntéseit védje a törvény, és elmehessenek dolgozni?



2018. febr. 10. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Pláne nem szénbányában.
2018. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem, 12 évesen még semmit sem tudsz a fizetésről, a munkáról, meg ezekről.

Ha legalább egy érettségit összeszedtél, akkor mehetsz ilyen munkára, de akkor elég alacsonyan van az "ambíciód".

2018. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
6 éves kortól engedélyezném, tizenhattól kötelezném. Biztos hogy nem lenne ennyi páva.
2018. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2018. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
#3: Nagyszerű, kezdheted is. Életed végéig ne jusson neked más, csak ilyen munka, lehetőleg közmunkásbérért. Én inkább tanulok, azzal többre viszem.
2018. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
Hát nézd, én támogatnám, de inkább azt mondom, hogy ne legyen tilos dolgoznia gyerekeknek. Viszont a te elképzelésed, ( 18 éves korodra gyerek) nem tetszik. Azonkívül az se, hogy ne tanulj hanem dolgozz helyette olyan munkát, amihez nem kell különösebb tudás.
2018. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
5 mér csíra, szerinted jutott? És életem vegin vagyok lényegesen magasabb tudással mint a tijed.
2018. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És ti nem érzitek úgy, hogy ez az úgynevezett "kitolt gyerekkor" rabláncra fűzi az olyan embereket, akik tiniként már cselekedni akarnának saját önállóságuk érdekében?


16 évesen elkezdtem diákmunkára járni a suli mellett, amint betöltöttem a 18 éves kort, azzal nyitottam, hogy kiutaztam Romániába az erdélyi rokonokhoz, meg pár román haverjaikhoz, ott dolgoztam egy ideig feketemunkán, de sajnos nem jött be tartósan, rendes munkahelyet nem találtam Romániában, ezért hazajöttem. De olyan szabadnak éreztem magam, mint a madár azon korszak alatt, imádtam, hogy pénzhez jutok és saját magamért felelek ott kint a Hargitán, egy csomó érdekes emberrel találkoztam és egy kicsit megtanultam románul is. Azért jöttem csak haza, mert nem tudtam fenntartani magam pénzügyileg, mivel nem sikerült fehér munkát szereznem.

2018. febr. 10. 20:00
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

*7


Nem látszik...

2018. febr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%
Azért megnézném, 13 évesen hogy bírnád egy szénbányában :)
2018. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!