Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai napon felmerült Tőkés...

A mai napon felmerült Tőkés Laszló neve, mint mint egyik lehetseges köztarsasagi elnök, mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Az egy büdös zsidó TŐKÉS
2010. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Orbán haverja, sikeresen exportálta a megosztást a határon túl is.
2010. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Úgy tudom, hogy a papoknak tiltva vagyon a politizálás.
2010. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Megkéri és gyorsan megkapja a magyar állampolgárságot is,és akkor Erdélyből oszthatja az észt nekünk is! (Legalább tudom,hogy miért volt olyan sürgős ezt a törvényt meghozni!)
2010. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A református zsinat alkotmánymódosítása nyomán az új szabály kimondja: lelkész politikai pártnak tagja nem lehet. Amennyiben a lelkész országgyűlési képviselőséget, polgármesterséget, belföldi közszolgálatot vállal, akkor arra az időszakra lelkészi szolgálata szünetel, így gondoskodni kell helyettesítéséről. A helyettesítés csak egy évig tarthat, így utána már állandó lelkészt kell választania a gyülekezetnek, aki el tudja látni a hivatalát. Így aki képviselőségre adja a fejét, az elbúcsúzhat egyházi állásától.


A politizálni kívánó lelkipásztoroknak választaniuk kell a politika, vagy a lelkészi hivatásuk között - mondta Bölcskei Gusztáv püspök, a református zsinat elnöke. A lelkészek pártállása megosztja a híveket, valamint a képviselőség olyan elfoglaltságot és huzamosabb távollétet jelent a gyülekezettől, amely mellett jó lelkiismerettel nem látható el a lelkészi szolgálat - áll a módosítás indokolásában.

2010. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Egy félkegyelmű.
2010. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felmerült? Melyik baloldali újság cikkében?
2010. jún. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tartom szerencsés és jó ötletnek.Püspökként hitelességét is elveszítette amikor felesége beadta a válókeresetét.


ui.:Tőkés László nem pap hanem lelkész.

2010. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tök mindegy, a lelkészeknek is tilos.
2010. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem balolodali újasagban olvastam,hanem a tv-ben hallottam, mint a fidesz altali kiszivarogtatas, több nevvel egyetemben.Ami pedig a sajtót illeti-akar bal,akar jobb-ritkan szoktam olvasni,mert mindkettő hazudik!Inkabb a nemzetközi híreket,idegen nyelven olvasom,főleg ami rólunk szól!
2010. jún. 8. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!