Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem értik meg már az...

Miért nem értik meg már az emberek hogy a Fideszt nem lehet leváltani?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 11:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Látom, mindenképpen a fejedbe vetted, hogy vitát nyitsz.

Ok, kezdjük:


Mivel a jelenlegi kormányzás már többször bebizonyította, hogy egyre több mindenben megtalálható a korrupció magas fokon, és erre még büszkék is, így a mostani helyzet inkább egyeduralom, mint kormányzás. Rendben, megértem.


Persze nekik is kell arra ügyelni, hogy a nép valamilyen szinten túlélje a döntéseiket, ezért természetesen csinálnak jó dolgokat is. Ezeknek a jó dolgoknak felmagasztalása, a létező összes kommunikációs csatornából csak úgy dől felénk. Rendben, megértem.


Eközben megy a többi lehetséges jelölt lejáratása(némelyik jogosan), pont azt csinálva, mint annak idején ök csináltak az aktuális vezetéssel. Rendben, megértem.


A rendeletek, törvénymódosítások egy része is őket védi, mivel többségüket kihasználva ezeket módosítani tudták. Rendben, megértem.


A devizahitellel, majd annak forintosításával a felső kategória járt jól, az átlagnép a mai napig nyögi, egy része teljesen elszegényedett, hajléktalan lett, vagy 3 szoros hitelköltsége van a mai napig. Rendben, megértem.


A választások egyfordulóssá tételével, a választó-körzetek módosításával, adókulcsok módosítgatásával beállították a lehetséges rájuk szavazókat. Rendben, megértem.


Azt viszont nem értem meg, hogy miért hiszik azt, hogy az emberek ezt sokáig fogják tűrni, hiszen hiába védik magukat a törvényekkel meg rendeletekkel, a végén ez vissza fog ütni, és lehet, hogy azt az ország nem éli túl. Gondolok a lehetséges tüntetésekre, lázadásokra, amik reális elgondolások abban az esetben, ha tovább történik az ország kizsákmányolása/ellehetetlenítése. A történelmünk megismétli önmagát.

2018. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
49%

Az önkényuralomnak már van az a szintje, amit nem lehet megdönteni. Ezt Orwell egész szépen leírta az 1984-ben.

Magyarország is már ilyen szinten van.

2018. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%

Le lehet. Csak mindenkinek el kell menni választani. Az a helyzet, hogy valóban nagyon sokan nem mennek el, érdektelenek, apátiában vannak, tojnak a dologra.


Pedig el kellene menniük, mindenkinek el kellene mennie választani. Úgy nagy valószínűséggel a Fidesz nem a kétharmadnak, de az egyszerű többségnek sem lenne a közelében.


Ha mind a nyolcmillió választó elmenne választani és úgy érne el a jelenlegi kormányoldal a korábbiakhoz hasonló eredményt, arra már majdnem lehetne azt mondani, hogy közel reális az arány, megvan a felhatalmazás (no nem teljesen arra, ami most is zajlik...), de a helyzet az, hogy az "átrajzolt" választási körzetek a kevésbé nagy gond a módosított választási törvénnyel, mert az épeszű emberek értelmes érvekkel nyilván megnyerhetők lennének, a nagyobb baj, hogy az "elvesző" szavazatok, amiket a körzetben nem győztes jelöltekre adtak le és korábban az eredmény arányában a képviseletből így kimaradó választópolgárokat némileg arányosan a pártlistákról bevitt jelöltekkel mégis képviselethez juttatták, nos ezek a szavazatok éppen fordítva, jelentős arányban a győztest jutalmazzák most. És így lehet harminc százalékos szavazói részvétellel, abból pedig húsz-huszonöt százaléknyi szavazattal mégiscsak akár kétharmadot elérni a listás számítással.


Mindehhez vegyük hozzá, hogy azok a médiaelemek, amelyek a teljes országban elérhetőek, sőt sokaknak más sem jut, és amiket emellett közszolgálatinak nevezünk, szóval ezek a hírcsatornák egészen egyszerűen egyáltalán nem, vagy csak nagyon csekély mértékben jelenítenek meg a kormányétól eltérő véleményt és akkor is gyakran a jelenleg hatalmon lévők értelmezésének tükrében.


Ehhez hozzájön még az, hogy a kormánypárti képviselők, politikusok mindeddig egyszerűen nem is hajlandók szóba állni az ellenzék jelöltjével a helyi fórumokon sem.

És helyi szinten ez azért - hát fogalmazzunk úgy - nem szép dolog.


Egy újpest-Fradi meccs előtt is kezet fognak az ellenfelek egymással. Aztán persze megy a bodicsek...

2018. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek, önkényuralom. Az ember nem csak birka tud lenni, aki megy a kolomp után, hanem a farkas is. A birka is szembe fordul a gazdával, ha sarokba szorítják. A gazda azt nem biztos, hogy túléli....
2018. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

ma 11:49


"csinálnak jó dolgokat is."


Milyen jó dolgokat?

2018. febr. 21. 11:56
 16/35 A kérdező kommentje:

ma 11:55


"hanem a farkas is"


Amig löknek neki egy kis szárazkenyeret addig sosem lessz farkas mert túléli az éh halált.

2018. febr. 21. 11:59
 17/35 anonim ***** válasza:
94%
"Csinálnak jó dolgokat is": hoppá, a jó-t elfelejtettem idézőjelbe tenni.... Csak látszólag jókra gondoltam, mint a bérminimum emelése, 27%-5% adókulcsok módosítása, migránsokhoz való hozzáállásuk....
2018. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
A farkas ott fogja hagyni a kenyeret egy idő után....
2018. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%
Miért gondolod Te azt, hogy a Fideszt nem lehet leváltani? erről még semmi sem árultál el.
2018. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

ma 12:04


Azért mert sosem fognak össze a pártok,és egyénenként senki nem elég erős a leváltáshoz.

2018. febr. 21. 12:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!