Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túliak miért szereti...

A határon túliak miért szeretik ennyire Viktort? (Leginkább határon túli magyarok válaszának örülnék)

Figyelt kérdés
Nem akarok demagóg lenni. És támogatom, hogy állampolgárságot kapjanak, a szavazatukat is, de miért szeretik Orbánt? Egyszer nem vetette fel a székely autonómiát, egyszer nem.szólalt fel a szlovák nyelvtörvény ellen, most a kárpátaljaiakat is cserben hagyja... Vagy csak aki nem viktoriánus nem aktivizálja magát az Anyaországi politikában? Nyugtassatok meg, hogy csak erről van szó!

2018. márc. 9. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Mert ő magyar, és nemzeti érzelmű.
2018. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1, Dehogy az... A Fidesz az SZDSZ ifjúsági szervezete volt anno
2018. márc. 9. 22:32
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Mi meg lovasnemzet...
2018. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak amiről én beszélek az egy párt változása kb 10-15, amiről te az pedig egy kb 200-300 év alatt lezajlott államberendezkedési és társadalmi változásról.
2018. márc. 9. 22:44
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
A székelyek tudják nagyon jól, ki mit tett értük. Az hogy 10 alkoholista félromán paraszt bugris bepofázott Vonának az nem mérvadó.... A marigán fok jóval felette volt a 12-es iq-nak. Gondolom megitták az orbány 10 ezres utalványát...
2018. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Azért minden húgyarcot nem kéne itt szavaztatni....
2018. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy valaki hülye nem lehet ellenérv a szavazati-jog ellen... Komplett borsodi falvaktól lehetne megvonni a szavazati-jogot ilyen alapon
2018. márc. 9. 23:09
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Határontúli magyar vagyok. Nem szeretem Orbánt. Még véletlenül sem szavaznák erre a hazug zsidó bandára.


Mellesleg meg ha megnézzük, hogy kb két millió határontúli magyar van és abból egy-két százezren szavaztak a Fideszre, azért az nem olyan nagy arány...

2018. márc. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha szeretném Viktort nem mentem volna ki :) De szerinte mi csak "kalandozásból" vagyunk itt, ahol legalább haladni is lehet.
2018. márc. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

# 8-as, pontosítsunk: 2014-ben 120000 szavazat volt (tehát "százezrek" sem!).


Én is határon túli magyar vagyok, és én sem szeretem Viktort, és nem is szavaznék rá. Mondjuk ez nem is merül fel, mert magyar állampolgár sem vagyok...


Szóval nem értem, miért 120.000 ember szavazata alapján általánosítasz, kérdező?


A határon túli magyarok 95%-a egyáltalán nem szavazott sehova sem.


A maradék 5% meg a Fideszt támogatta, nyilván valami rosszul felfogott kötelességtudatból, vagy kötelező hálából a kettős állampolgárságért.


Vagy egyszerűen csak azért, mert másra nem szavazhatott: az MSZP-t és a DK-t nem szeretik, a rossz emlékű 2004 december 5-i népszavazás okán, az újabb pártokat meg nem is igazán ismerik. Ráadásul egy bizonyos korosztály fölött az állami televíziókból és rádiókból tájékozódnak az emberek, amikből olcsó propagandaadókat csinált az állampárt. Mit vársz, honnan tudnák az igazságot, a rájuk ömlő propagandával szemben a székelyföldi kisnyugdíjasok?


Nyugi, egészen más lenne a helyzet, ha a határon túliaknak nemcsak szavazni volna joguk, de akár indulni is a választásokon (azaz volnának külföldi választókerületek, ahogy az sok ország választási rendszerében létezik).


A Fidesz egyszercsak meglepődne, hogy a határon túli magyarok egy, akár függetlenként, körzetben induló RMDSZ-es, vagy MOST-HÍD-jelöltet juttatnának be az Orsszággyűlésbe, a Fideszes helyett. Persze ez nem érdekük, ezért is nem szavazhatunk csak listákra...

2018. márc. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!