Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közszféra kiadáscsökkentése...

A közszféra kiadáscsökkentése érinti a tanárok fizetését is?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 00:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Érintik...
2010. jún. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%

" ma 19:50


A bértömeg csökken 15%-kal, nem a bérek csökkennek annyival. De ma már nem tudom hányadik szoci vészmadárnak kell ezt elmagyaráznom."



Egy másik válaszoló válasza, én sem tudnám érthetőbben megfogalmazni, persze azért ne úgy vedd magadra, mintha neked írta volna.

2010. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Szerinted a bértömegbe nem tartoznak bele a bérek? én mint szoci vészmadár nem fogtam fel a válaszodat.
2010. jún. 10. 00:14
 4/23 anonim ***** válasza:

Mint mondtam nem az én válaszom, hanem valaki másé és mondtam, hogy ne vedd magadra az egészet mert alapvetően nem neked szólt.

Ha nem érted sajnálom, próbálok keresni egy másik magyarázatot, amit én adtam másnak ugyanerre a kérdésre, de ma már annyi helyen elmondtam miért nincs így, hogy fogalmam sincs hol keressem.

2010. jún. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Tessék, hirtelenjében ezt találtam:



"Olvasd át szépen a kormány terveit. És mondd meg nekem, hogy hol van itt 15 %-os bércsökkentés? Mert nekem hogy hol látsz ilyet, mert nekem a 3 diplomámmal nem sikerül megtalálnom. Bár azt már megtaláltam, hogy kevesebb adót fogok fizetni."


"Szó sincs 15% bércsökkentésről. 15% költségcsökkentésről van szó a közszférában, amiben benne van a bértömeg csökkentése is. A béreket befagyasztják, nem csökkentik. Ezenkívül létszámleépítések, intézményösszevonások, átszervezések elképzelhetők."


"olvassátok már el. Igen, a közalkalmazottak. a bértömeget csökkentik nem a béreket és megmondták,hogy az államigazgatásbólkirugnak egy csomó embert. Nem orvost, nem rendőrt. hanem hivatalnokot. Nekem semmi bajom vele. Az adójóváírás eltörlésével sem. Jön a családi adózás"



Természetesen továbbra sem neked íródtak ezek a válaszok így ne vedd magadra a benne megfogalmazottakat.

2010. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Abban igaza van ennek a nagyokos Fideszesnek,hogy a bértömeg csökkentés és a bércsökkentés nem ugyanaz.

Nem vagyok szoci,de éppen az az egyik bajom a Fidesszel,hogy soha nem lehet tudni,hogy melyik információ az igaz. Orbán bértömegről beszélt,tegnap a miniszter pedig egyértelműen bécsökkentésről minden állami válallat és intézményre vonatkozóan.

Ami viszont igaz:

Amit Orbán mondott,az egyenlőre tervezet. Kikell dolgozni az erre vonatkozó törvényt és végrehajtási utasítást,amit a parlamentnek jóvá kell hagynia.Ez beletelik eg kis időbe. Ha ez megtörténik, akkor lehet egyértelműen tudni,hogy ez mit jelent. Addig semmi értelme emiatt idegeskedni.KMülönben sincs sok értelme,mert akárhogy döntenek,azon nem tudsz változtatni.

2010. jún. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
De jó lesz nekünk!!!! Aki eddig jól keresett az még jobban fog, a minimálbéresek meg éhen dögölhetnek. Köszönjük Orbán Viktor!!!!
2010. jún. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

ma 07:15


Hányan keresnek szerinted minimálbért ebben az országban? Mondjuk a 4 millió dolgozó emberből 50 ezren? Hol van az megírva, hogy mindig mindent ezért a rétegért kell csinálnia a kormánynak? Nem lehetne egyszer végre a többség érdekeit védő kormányzást folytatni? A többség nem minimálbéres, messze nem.

2010. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

00.51:

Ha már olyan okos vagy,akkor meséld el nekem mi értelme van a családi adózásnak ha egysávos az adó?

Már azon kívúl,hogy így a gyed,gyest,családipótlékot is meg lehet adóztatni...

A családi adónak éppen az a lényege,hogy leosztva a család kevesett vagy egyáltalán nem kereső tagjaival,a család fő keresője alacsonyabb adósávba kerül.

Akkor most miről is beszélünk?

2010. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

09.59:

50000?Kicsit el vagy tévedve..pár nullát írj mellé.

Egyébként nem csupán a minimálbéresek,hanem a kiskeresetüek,kb 150000-200000 bruttóig.Azzal nekem ne jöjjön senki,hogy majd emelik a béreket,éppen az előbb írtátok le szépen,hogy be lesznek fagyasztva.

Az hogy lesz a gyerekek után kedvezmény..hm,akkor miért is kell elvenni elötte azt a gyermeekek utáni kedvezményt,ami már megvan?Nem tudjuk mennnyi lesz az összege,lesz egyáltalán,de havi párezer semmi ahhoz a havi 30000 képest amitől elesnek.(mert ha van három gyereked+ érvényesíteni tudod az adójóváírást,akkor a kettőnek ennyi az összege havonta!),de ha egy szem kölköd sincs,a havi 15-öt eddig is kérhetted!

2010. jún. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!