Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 20on éves egyetemistaként...

20on éves egyetemistaként középfokú nyelvtudással milyen esélyeim lennének külföldön ha a Fidesz nyerne 8-án és végleg lezüllene az ország?

Figyelt kérdés
Elég baljós jeleket látok és sztem ha a választásokon ismét a Fidesz győz akkor végleg romba dől az ország. Jövő tavasszal végeznék (gazdagságinformatikus képzés), de ha még az előtt beütne a krach, akkor nem várnám meg a diplomát, hanem bármilyen kétkezi munkát elvállalnék egy élhetőbb országban (Au., No., Hollandia stb.). Csak sajnos tartok attól, hogy ehhez nem lenne elég a jelenlegi középfokú angol nyelvtudásom. De milyen más lehetőségem lenne még? Politikai menedékjogot esetleg kérhetnék vagy valami hasonló? Esetleg vannak önkéntes szervezetek, amelyeken keresztül külföldön végezhetnék karitatív munkát? Ott már jobban meg tudnám tanulni a nyelvet és nem is kellene visszajönnöm. Az sem érdekelne, ha nem kapnék fizetést csak kaját és szállást, mert lassan már a napi megélhetés is veszélybe kerül.

2018. márc. 15. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
A németek mindig szívesen mosatják fel velünk a WC-iket, ne izgulj kérdező! Nem kell hozzá erős nyelvtudás sem.
2018. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Nem kvalifikált munkához, mint a takarítás, WC pucolás, mosogatás....stb

Még az erős társalgási szintű nyelvtudás is elég.Ugyanis, arra fele ilyen munkát őslakos nem végez.


Mellesleg, jobb, ha tudod, a Fidesz fog nyerni.

2018. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Most nem azért, de az elmúlt nyolc évben belehaltál a Fidesz uralomba?

Mert szerintem nem. Lehet utálni, lehet akarni a változást, de ez a hisztéria nevetséges vagy szimpla trollkodás.

Ha a valóban érdekel van egy rakás olyan külföldi munka, amihez nyelvtudás se kell, mert eleve van egy kapcsolattartó, aki folyékonyan beszélni az adott nyelvet, és ő kommunikál a főnökökkel, de ez jellemzően betanított üzemi munka, ahol eleve úgy szervezik a magyar/lengyel/román munkavállalókat, hogy egy szálláson egy nyelvűek legyenek, és minden legyen helyben.

Ha meg szimplán csak a nyelvtudásodat akarod csiszolgatni nézzél angol nyelvű Youtube csatornákat, vagy fizess elő az angol nyelvű kábeladókra vagy mindkettő, nem kell ahhoz külföldre menni.

2018. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Írországba is jöhetsz ha az angol nyelv az “erősséged” én eladóként kezdtem 10 éve de a nyelvtudásom jó volt! Mindig is voltak külföldi és most figyelj: muszlim munkatársaim is. Ma már oda fejlődtem hogy regionális menedzser vagyok, több mint százan dolgoznak alattam! Mindezt a semmiből! Senkit nem érdekel itt ki vagy mi vagy ha jól dolgozol megbízható vagy! Fejlődni akarsz van ambiciód! Emberek vagyunk. Fiatal ember válassz hol akarsz élni és légy boldog! És MENJ EL SZAVAZNI! Menjen el minden fiatal barátod, ismerősöd!
2018. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Indulj most, kérdező, mert április 8.a után nehezebben fogsz szabad albérletet találni.
2018. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Írországba is jöhetsz ha az angol nyelv az “erősséged” én eladóként kezdtem 10 éve de a nyelvtudásom jó volt!"

---

Na de pont ezaz, hogy nem az erősségem. Fogalmazzunk inkább úgy, hogy 2 éve lett papírom a középfokú angol nyelvtudásomról és szinte minden feliratos filmet úgy tudok megérteni, hogy 5 másodpercenként megállítom és rákeresek 1-1 ismeretlen szóra a google translate-en (amelyet aztán fél perc múlva már el is felejtek és megint rá kell keresnem).

2018. márc. 15. 18:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, tanulj. Van még időd..
2018. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Simán lehet akár építkezésen sittet lapátolni, kb 1500- 2200 Euróért! De lapátolni kell mint az állat, mert a pakisztánit, meg a négert fogják helyetted felvenni...

Kezdőként ne várj nagy csodákat. '10 év és simán te dirigálhatsz majd a pakisztáninak meg a négernek... feltéve ha megértik mit beszélsz. És nem jössz haza sírva hogy annyira nem is volt itt rossz.

Mert itthon legalább nem egy "csicska külföldi vendégmunkás" lennél hanem diplomás "világotjárt" fiatal pályakezdő nyelvtudással!

2018. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Informatikus vagy és nem tudsz megélni? :D Akkor erről nem a fidesz tehet, valamit nagyon rosszul csinálsz.


egy programozó hölgy

2018. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9: Ahogy a kérdésben is írtam, nem az angol az erősségem, márpedig ma már egy IT-s multi sem alkalmaz még gyakornokként sem angolt folyékonyan beszélni képtelen embereket. A másik dolog pedig az, hogy nem programtervezőnek tanulok, hanem ahogy írtam is gazdaságinformatikusnak. Az informatikában pedig csak a szoftverfejlesztés terén van komolyabb lehetőség, más téren mindenhol a legprofibbnak kell lenned, hogy egyáltalán szóba álljanak veled.
2018. márc. 16. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!