Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A letelepedési kötvények...

A letelepedési kötvények miatt miért a magyar államnak kell fizetnie még?

Figyelt kérdés
Ő fizet azért hogy itt lehessen ha jól tudom.
2018. márc. 17. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
he?
2018. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Azért mert ezek befektetők. A kötvény egy befektetés. Nagy pénzeket fektetnek be az államba, amely ezáltal dinamikusabban fejlődik ezért több profitot tud termelni, amiből vissza tudja adni a kamatot a kötvényt vásárlónak, így mindenki jól jár. Kanadában, az USA-ban, Ausztráliában, meg több egyéb országban is ez bevett gyakorlat.
2018. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

A letelepedési kötvény futamideje 5 év. Vagyis lejáratkor, a vásárlástól számított 5 év múlva a kötvény kibocsátója (a magyar állam) visszavásárolja a kötvényt, és az 5 évre tisztességes kamatot fizet a befektetőnek.

Vagyis ez csak egy HITEL, amelynek kamatait mi fogjuk megfizetni, cserébe befogadunk egy csomó bevándorlót (mint kiderült ellenőrzés nélkül), és még fizetünk is nekik, hogy ide jöjjenek.


Jó üzlet, nem?

2018. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát ja jól értelmezem akkor a kamat nagyobb lesz 5 év után amit vissza kell fizetni mint, amennyiért a kötvényt megvette. És mivel ez akkor rohadtul nem éri meg.. miért csinálják?
2018. márc. 17. 17:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha ez nem nekünk éri meg akkor mi értelme van?
2018. márc. 17. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez pont ugyanolyan ,mint bármilyen más hitel. Az ilyesmi csak akkor éri meg, ha ezt a pénzt olyan célra használjuk fel, ami elősegíti a gazdasági növekedést és több hasznunk lesz belőle, mint amennyit kamattal együtt vissza kell fizetni.


Ez ugyanolyan, mintha te kicsiben felveszel hitelt azért hogy indíts egy vállalkozást, eltelik 5 év és a vállalkozásból ha jól csinálod, megsokszorozod a pénzed, ami bőven több, mint amit kamattal együtt vissza kell fizetni.

2018. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak.! De azzal hogy valaki itt van, és itt telepszik le az nekünk miért jó?
2018. márc. 17. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, hát azt nem tudom, én csak úgy általánosságban írtam a letelepedési kötvényről, hogy ideális esetben hogyan zajlik ez. Hogy nálunk konkrétan miért van ilyen nagy divatja, egyrészt talán a gazdasági haszon miatt (amiből nyilván a politikusainkank is bőségesen fölöznek le), másrészt még a népességfogyás miatt tudom elképzelni, hogy jó lehet nekünk, kell az utánpótlás, és akkor már inkább biztos háttérrel rendelkező, adó és munkaképes kínaiak és oroszok jöjjenek, mint fedezet nélküli segélyen tengődő szírek és afgánok.
2018. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
#7:Az semmiért. Az a jó, hogy cserébe penzt adnak kölcsön, amit természetesen, kamatostul kell majd visszaadni. Persze, azert vannak akik nagyot "szakítanak" ezzel.
2018. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mekkora lehet a kamat rajta?
2018. márc. 17. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!