Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek legalább az...

A Fidesznek legalább az köszönhetjük, hogy kiirtotta a PC-t a közbeszédből?

Figyelt kérdés

Jó pár éve, még amikor az MSZP-t leváltotta a Fidesz, akkor elég PC volt még a közbeszéd.

Sokan nem merték elmondani a véleményüket vagy csak körülírták, de utóbbi sem volt annyira jellemző.


Én akkoriban jártam gimnáziumba, vannak órák, főleg a történelem, ahol akarva akaratlanul előjön a politika.Na, én két alkalommal is az igazgatóiban kötöttem ki.

Nagyon baloldali is volt a tanár és túlreagálta.Sohasem voltam semmiféle szubkultúra tagja és nem olyan véleményt mondtam,hogy "irtsuk ki", csupán nagyon nem volt PC a véleményem.



Azóta ez változott.

Teljesen elfogadott,hogyha valaki nem bevándorlóbarát.

Ellenben, Nyugat-Európában még mindig nagyon erős a PC, ott nem elfogadott,ha valaki nem bevándorlóbarát.


2018. márc. 18. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"ott nem elfogadott,ha valaki nem bevándorlóbarát"


Burokban élsz...előbb tedd ki a lábad az országból, beszélgess minimum 20-50 emberrel, aztán alkoss állítómondatot.

2018. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Négyszemközt valóban elmondja neked,hogy annyira mégsem csipázza a migránsokat.

De, felvállalni sohasem fogja, mert elveszti az állását, mert megfenyegetik a liberális szervezetek...stb

2018. márc. 18. 10:59
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Ha megmondanád mit értel a PC alatt,azt megköszönném, mert nekem ez a rövidítés személyi számítógép.
2018. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3#


A PC az angol Political correctness rövidítése.

Politikailag korrektség magyarul.


Ha politikailag inkorrektet mondasz, az úgy derül ki,hogy egy liberálisnak vagy baloldalinak (mi a különbség?) vérben forognak a szemei és nem győz elítélni.


Ha mondjuk szerinted a bevándorlókat nem kellene befogadni, az politikailag inkorrekt vélemény.

2018. márc. 18. 11:10
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"ott nem elfogadott,ha valaki nem bevándorlóbarát"


Németországban a liberális párt(FDP) konkrétan azzal kampányolt, hogy a "menekültek menjenek haza!" Így soha nem látott támogatottságot értek el(több mint 10%-ot).

Merkelt beelőzték jobbról és jó sok szavazatot elvettek tőle(emiatt is kényszerül koalíciós kormányzásra), mert azok a bevándorlást nem támogató értelmiségiek akiknek az AfD már túl radikális volt, örömmel szavaztak a lberális FDP-re. Csak szólok...


[link]

2018. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esélyed kérdező. Ennek a megértéséhez át kell látni a dolgokat. Összefüggéseket a felszínes dolgok helyet, valódi folyamatokat a pillanatnyi hamis megfigyelések helyett, és sok mást.

Dolgokat sokféleképpen lehet megfogalmazni. Beszélni mindenről lehet, de nagyon nem mindegy, hogyan. Lehet, hogy a gimnáziumban nem volt elég értelmes az igazgatód, de lehet, hogy egyszerűen csak nem tűrte azt az alpáriságot, ahogy fogalmaztál.

Neked a bevándorlóbarátságról félelmetesen torz elképzeléseid vannak, ezen nem lepődöm meg. Már maga a szó is! Mondhatnám, abszurdum. Abban a gondolavilágban, ahol te élsz, két fogalom van: "barát" és "ellenség". Én szerencsére sokkal sokkal gazdagabbnak, színesebbnek látom a világot. Egy másik ember számomra nemcsak barát és ellenség lehet. Te például nem vagy a barátom, és feltehetően nem is vagy rá alkalmas. De ettől semmi esetre sem leszel az ellenségem. Akkor se, ha fejszével jönnél nekem. Ha így tennél, majd kitalálnám az ellenszerét, és neked lenne bajod. De ellenségé még akkor se válnál. Csak egy szegény szerencsétlenné, aki nem érti a világot.

2018. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

" Négyszemközt valóban elmondja neked,hogy annyira mégsem csipázza a migránsokat.

De, felvállalni sohasem fogja, mert elveszti az állását, mert megfenyegetik a liberális szervezetek...stb "


OMG...te hol élsz? :D Angliáról, Németország, Írországról beszélünk... voltál már valaha ezekben az országban? mert ahogy olvaslak nem igazán... előbb menj ki élj kint egy kicsit, aztán alkoss véleményt, ne a faludban a kanapéból magyarázd meg, milyen a társadalmi felfogás a felsorolt országokban...


De kérdezek valamit tőled...hol történt az, hogy egy férfi indult a polgármesteri székért egy Fideszessel szemben, ezért kamerát telepítette rá és kirúgták a munkahelyéről ? :P na hol? Németországban vagy Magyarországon?

2018. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 5


Egyetértek ami mondasz, csak annyit javítanék, hogy Merkelt nem előzte be jobbról az AfD, mert akkor az azt jelentené, hogy le is győzte volna, de ilyen nem történt csak annyi, hogy jobbról előz.

2018. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Amikor Ukrajnában magyar emlékműveket vernek szét kalapácsokkal és ráírják festékkel, hogy dögöljenek meg a magyarok, az is tetszik?

Ott sincs túl sok PC. Jó hely, mi? Jól csinálják az ukránok.

2018. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A PC kifejezésben az angol "political" szó "politikus jellegűt" jelent, vagyis nem (párt)politikai, hanem társadalmi értelemben vett korrekt beszédet.

Tehát például nem helyes téged hülye fontoskodó baromnak nevezni mert nem ismered a kifejezés valódi jelentését, hanem oly módon kell a tudomásodra hozni a fenti tényt, hogy ne érezd magad megbántva. Ez a PC beszéd lényege. Persze ha neked jobb az, hogy folyamatosan sértő kijelentéseket tesznek rád valós vagy vélt hibáid miatt, akkor nyugodtan örvendezz a PC kiirtásán.

2018. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!