Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megtehetik e a pártok, hogy a...

Megtehetik e a pártok, hogy a szavazatok összeszámlálása után lépnek szövetségre egymással?

Figyelt kérdés
Például a Fidesz-KDNP elveszti a választásokat, nem kap elég szavazatot. De ekkor bejelentik, hogy az LMP-vel egyesítik erőiket és így közösen alakítanak kormányt.
2018. márc. 20. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te összekevered a fideszt az ellenzékiekkel
2018. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a győztes párt nem szerez parlamenti többséget, nyilván alakulhat koalíciós kormány, de elvileg, akár kisebbségi kormányzás is lehetséges, bár ilyen még nem volt nálunk.
2018. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért ne tehetnék?
2018. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
lári-fári
2018. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy a Fidesz verhetetlen de szerintem nem az. Viszont ha törvényes lehetőség a már meglévő választási eredmény után is összefogni akkor el sem tudom képzelni, hogy a Fidesz nem készül erre, szerintem akkor van a pártok között egy aki a Fidesz pártja úgymond és átveri az egész országot.
2018. márc. 20. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, megtehetik, de jobb lenne a választások előtti szövetség, mert az szavazatokat vonzana.

A fidesz jelenleg 27 %-on áll, a bizonytalanok aránya pedig 36 %. Ez bőven elég, hogy elbukják a bulit. Sok múlik a listán túl az egyéni szavazatok megoszlásán is.

2018. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"bár ilyen még nem volt nálunk"


2008-tól 2010-ig kisebbségi kormányzás volt.

2018. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Úgy értettem, hogy nem alakult nalunk kisebbségi kormány.
2018. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mármint választások után. Az, hogy az SZDSZ kiugrása után kisebbsegi kormányzás volt, azért nem ugyanaz, mint így indulni neki a négy évnek.
2018. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miben más?
2018. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!