Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg "hazaáruló" volt gróf...

Tényleg "hazaáruló" volt gróf Károlyi Mihály?

Figyelt kérdés
ésmost valós dolgokat akarok hallani,nem zsidózást stb épp most olvasomemlékiratait: Károlyi MIhály: Hit illúzióknélkül most tartok a hatalomra kerülésénél és eddig nekem nem tűnik hazaárulónak...
2010. jún. 10. 17:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
Ige, teljes mértékben
2010. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%
Kommunista volt.
2010. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
15%
passz
2010. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
szoci,libsi és pacifista volt és abban a korban e 2 eszme nem volt véleményem szerint így elfajulva mint ma...ha kommunista lenne mértnem jött haza Rákosi országlásánál??
2010. jún. 10. 18:00
 5/30 anonim ***** válasza:
44%
Nem volt hazaáruló. Egyébként a hazaárulózóknak üzenem: 1914-ben egyetlen párt volt a magyar Parlamentben, amelyik ellenezte az ország hadbalépését, és a Monarchiából való kiszakadást sürgette. Ha akkor a t. nagyurak rájuk hallgatnak, akkor nem történik meg az a gyalázat, ami 1920-ban megtörtént.
2010. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%
Nem, egy tehetségtelen, kissé önimádó bohóc volt.
2010. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

ma 18:00


Mert ő volt Mo. párizsi nagykövete. Hát ezért "nem jött haza" :)))) Igaz, a Rajk-per után lemondott.

2010. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az volt, mert hála a nagy pacifizmusának, a románok bevonultak a Dunáig. Lehet Horthy történelmi szerepéről vitatkozni, de ha ő nincs, Románia kapta volna az egész Duna-Tisza-közét, és Tiszántúlt. Azzal akart jó színben feltűnni, hogy mai nyelven szólva fényesre nyalta a győztesek fenekét, ami egyáltalán nem volt hatásos, hiszen az Antant engedett a kis-Antant erőszakoskodásának, és olyan területeket is megkaptak, ami színtiszta magyar terület volt. Szóval én nem tudok rá jobb szót.
2010. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%

18:30-as, ettől még nem volt hazaáruló...


Egy végtelenségig naiv ember volt (az ilyen nem politikusnak való), aki egyszerűen BÍZOTT abban, hogy a fegyverletétel után korrekt módon fognak bánni az országgal. Jó szándékú volt. ám igen naiv - de nem hazaáruló.


Ez persze nem kisebbíti azt a tényt, hogy az ő hülyeségének köszönhetjük a fentebb (pl. általad is) leírt eseményeket.


Pedro

2010. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Feloszlatta a katonaságot és hála neki a szemét románok simán bejöhettek az országba fosztogatni.


A kérdésre a választ nem tudom, de ha én akkoriban éltem volna akkor tuti utáltam volna.

2010. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!