Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek a bruttója egyessel...

Akinek a bruttója egyessel vagy kettessel kezdődik, az egyedülállóként, hogyan tud megélni?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, le a kalappal ezek előtt az emberek előtt, akik megtudnak élni ilyen gyér fizetésekből.


Amikor lediplomáztam,akkor a kezdőm bruttó 310 volt.De, ez el is ment elég gyorsan.

Ugyebár, az egyetemi koleszban nem lakhattam tovább, keresnem kellett valami mást, végül egy szoba mellett döntöttem.Lakás bérlése, abból a fizetésből is megterhelő lett volna.


Voltak hónapok, amikor alig jöttem ki belőle.Az embernek vannak alapvető igényei, nem csak vegetálni szeretne, én például fontosnak tartom a változatos érkezést, gyümölcsöket, salátákat.

Szerencsére sok volt a cafeteria, abból tudtam finanszírozni a fitnessterem bérletet, délben a meleg étkezést.

De, szórakozásra, kultúrára is szüksége van az embernek, ez pedig mind pénzbe kerül.


Egyedül abban reménykedtem,hogy a sok munka majd meghozza a gyümölcsét és kapok jobb pozíciót,magasabb bérrel.Ez utóbbi sikerült is.



Viszont, azok, akik bruttó 1xxxx vagy 2xxxx keresnek, miből oldják meg ezeket?Hogyan finanszírozzák a szükségleteiket?



Ha akkoriban autót is kellett volna tartanom, akkor az még jobban bonyolította volna a dolgokat.


2018. ápr. 2. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ attól, kell-e albérletre költened vagy sem. És hogy melyik városban.
2018. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1#


Egy fiatalnak elég ritka esetben van saját lakása vagy elég pénze,hogy hirtelen vegyen egyet.


Mondjuk Budapest.

2018. ápr. 2. 10:24
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Szegeden sehogy, ha albérletet fizetsz. Kajara már nem marad, ha ketten vagytok még úgyis nehéz.
2018. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

1. Nem mindegy hol élsz.

2. Nem mindegy milyen pénznemben.

3. Nem mindegy hogy az 1-es vagy a 2-es után hány számjegy van még.

:)

De ja Budapesten lakást bérelni + normálisan élni nem mindegy.

2018. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pedig, Budapesten is sokan vannak, akik csak ennyit keresnek.Például a közalkalmazottak, boltok kereskedelmi alkalmazottai.
2018. ápr. 2. 10:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnél. Máshogy sajnos nem megy pedig Istenem, de jó lenne saját lábra állni. Viszont ilyen albérlet árak mellett még csak egy szoba bérlése is álom marad.

Igaz, nekem csak egy érettségim van és egy szakmám, amiben nem tudok elhelyzekedni, így a bruttó fizetésem 185.000Ft.

2018. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy, sokan azt hiszik a fiatalok azért laknak anyuka-apukánál mert így "kényelmes" nekik, A NAGY FRÁSZT!


138 000 a minimálbér amin az ország jó része tengődik

91 770 marad ebből náluk mert a kormány elveszi adó formájában


egy albérlet rezsi nélkül (országrészfüggő) 30-120 ezer

rezsi? kaja? bérlet?


Nem véletlenül él az ország fele mélyszegénységbe.

2018. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kevés jövedelem esetén megváltoznak a prioritások. Első az étkezés és lakhatás+rezsi, ha vannak gyerekek, akkor ők. Az összes többi csak ezután, ha esetleg marad pénz. Kevés jövedelemnél általában nem, tehát marad a vegetálás.
2018. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

Úgy tud megélni, hogy bár egyessel vagy kettessel kezdődik a bruttója, de utána még 6 számjegy következik.

Havi 1-2 milliós fizetésből egész jól meg lehet élni.

És sokan vannak, akik azért kapnak ekkora fizetést, mert a megfelelő segget nyalogatják.

Bár ha belegondolok, az is egy kemény munka...

2018. ápr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szülőknél dekkolok, jelenleg nincs kocsim, olyan nagy extra igényem sincsenek, így elég jól elvagyok. Egyébként egészségügyben dolgozok, most így választások előtt jött legalább egy kevés fizetésemelés, előtte tényleg siralmas volt a helyzet.
2018. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!