Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Történhet csoda, ami ellentmon...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Történhet csoda, ami ellentmond a közvélemény kutatásoknak?

Figyelt kérdés
Történhet egy "csodálatos kormányváltás"? Annak ellenére hogy a közvélemény kutatások mást jósolnak? Volt már erre példa?

2018. ápr. 2. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
2002-ben halálbiztos győzelemre várt a Fidesz.
2018. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]


Én elátlagoltam az eredményt + egy másik felmérés alapján, ahol a nem válaszolókat kérdik úgy számoltam (3/4 kormányváltást akar és tervezi, hogy szavaz elvileg), hogy 43% ot kap a fidesz. De ez listás csak.

2018. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Mi lenne a csoda? A Jobbik, amelyik kis fidesz?
2018. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Trump is elnök lett valahogy :D
2018. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez a Hódmezővásárhelyi választásokon nagyot bukott fideszről szól.


idézet! "Török Gábor a választás éjszakáján azt írt a blogján, hogy bár nyilvános felmérésekről nem lehetett tudni a voksolás előtt, de ő két olyan belső felhasználású anyagról is tud, amelyek egyaránt 60 százalék feletti fideszes győzelmet jeleztek. Ezek után győzött Márki-Zay 57-41-re.



© Túry Gergely

Közvélemény-kutatók rendszeresen panaszkodnak arra, hogy nagyon sok a rejtőzködő, a megkérdezettek nem mernek/tudnak/akarnak véleményt nyilvánítani, ezért is lehet azt látni, hogy utcahosszal vezet a Fidesz. Vasárnap bebizonyosodott: a Fidesz 41 százalékon áll az egyik fellegvárában. A választók ha nyíltan nem is, de a szavazófülke magányában egyértelmű döntést hoznak: amit a kérdezőbiztosok előtt is elhallgatnak, azt egy behúzott függöny mögött beikszelik.


2002. április 7-ét szokás a közvélemény-kutatók fekete napjának nevezni, akkor öt intézet is egyértelmű Fidesz-győzelmet jósolt, az exit pollok is 8-12 százalékos listás győzelemmel számoltak. A Fidesz azonban veszített, a legtöbben túlmérték a pártot, az MSZP-t pedig alul. Az okok egyike, hogy sokan voltak a rejtőzködőek és a választ megtagadók, valamint kevesen mondták biztosra, hogy elmennek választani.


A helyzet hasonló 2018-ban is."

2018. ápr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Az autóversenyzésben van egy mondás ami így szól: Akkor van vége a versenynek amikor az utolsó versenyző is áthaladt a célvonalon.
2018. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Én nagyon remélem,hogy történni fog.
2018. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

Én teljességgel remélem, hogy a Fidesz győz.

Ha már elkezdték ,akkor vigyék végig a fasizmus kiépítését és tanulják meg a magyarok, hogy ez nem járható út.

2018. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Igen, ebből a szempontból 2002 az etalon. Ott sima Fidesz-győzelemnek kellett volna születnie az előrejelzések szerint, csakhogy kiemelkedően sokan mentek el szavazni az indulatos kampányok miatt, ezért borultak a felmérések.


Most viszont nagyobb a Fidesz előnye, mint akkor volt, és más a választási rendszer is.


Nem lesz csoda.

2018. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2002-ben is megtörtént. Majd 2006-ban is. Azóta is fizetjük az árát.
2018. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!