Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a kormánytól várjátok...

Miért a kormánytól várjátok az életetek megoldását?

Figyelt kérdés
Mindenki a saját sorsának kovácsa.
2018. ápr. 11. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Mert az állam túl sok mindenbe beleavatkozik, túl nagy hatásköre van. Sajnos a kádári kisemberek a "gondoskodó államhoz" szoktak hozzá, erre van igényük. A XXI. század embere már inkább az öngondoskodásra törekszik és több szabadságra, kevesebb állami korlátozásra. Én már a rendszerváltás után születtem, így semmit sem várok az államtól, ki kell várni hogy az én generációm felnőjön és talán végre háttérbe szorul ez a mindenbe beleavatkozó állam.
2018. ápr. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Provokatív kérdés, habár én a mondandót értem és egyet is értek vele.


Mint az élet minden területén, így itt is másokat okolunk, ha bennünket kudarc ér. Amíg az elme/lélek nem fejlődik eleget, addig ezen a szinten tengődik. Amint képes lesz önkritikára, másképpen látja majd az életet. Addig bizony elfog telni idő és fájdalmas tapasztalat, pofon.


Hiába, ha valóban akad probléma pl. az egészségügyben, és valaki személyesen érintett benne, nem tud róla mással korrekten, objektíven, érzelmek és felindulások nélkül beszélni másképpen vélekedő emberrel. Persze lehet ez más terület is, csak ugye az egészségügy egy felkapott téma.


Valóban mindenki saját szerencséjének pogácsa :).

2018. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várom, de az életem kellően sok részébe beleszól ahhoz, hogy érdekeljen mi történik. Főleg, hogy az építőiparban dolgozok és itt történik a legtöbb csalás és lopás.
2018. ápr. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
89%
Ebben teljesen igazad van, de egészségügyi ellátást és normális oktatási rendszert, járható utakat, stb nem tudok "kovácsolni", pedig ügyes vagyok azt mondják.:D Nem megy nekem olyan rosszul de azért a magánklinikák és magániskolák nem férnek bele és ugye azoknak is illenék boldogulni aki történetesen szegényebbek, még nálam is. Ezek megoldását azt hiszem joggal elvárhatjuk a mindenkori kormánytól, pláne azt, hogy az erre fordítható pénzeket ne saját gyarapodásokra fordítsák.
2018. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Ha a kormány beszedi a fizetés 45 % át, akkor azért elvárható hogy az ember számíthasson rá.


Majd ha kapitalizmus lesz minimális elvonásokkal, akkor lehet mondogatni ezt amit írtál.

2018. ápr. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Olyan cégnél dolgozok ahol fidesznyikek irányítanak és 2010 óta összesen 12%-ot emelkedett a bérem. A munkámat hiába végzem jól, amíg ők uralodnak tojnak a dolgozókra.

Természetesen válthatok munkahelyet, de a jövőkép hiányában lehet hogy országot is váltok.

2018. ápr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem várjuk, épp ezért azt sem akarjuk, hogy a fizetésünk ~60%-át lenyúlja a semmire.
2018. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ezek megoldását azt hiszem joggal elvárhatjuk a mindenkori kormánytól, pláne azt, hogy az erre fordítható pénzeket ne saját gyarapodásokra fordítsák."



Ott a pont. Kérdező, nem is értelek: mintha a kormány nem lopna tőled (is), nem a te pénzedet (is) nyúlná le milliárdos palotáihoz, papíron nem létező cégei működtetéséhez.


Minden kormány lop, de ennyire pofátlanul, az emberek szemébe nézve talán még egyik sem tett ennyi kárt az országnak. Ha arra költenék az adófizetők pénzét, amire kell, köz és nem egyéni jóra, nem itt tartana ez az ország.


Igenis nem olyan csóró ez az ország ahhoz, hogy lehessen jobb egészségügye, iskolarendszere stb. stb., de ha ellopják a befizetett adót, akkor persze, hogy nem fejlődünk úgy, ahogy kellene. Magyarország földrajzi elhelyezkedése kiváló, de minőségi terményeinket is a jobbmódú szomszédoknak adják el, mondván: a magyar beérni a sz**ral is. Minden téren elfogadás van, ez meg úgy működik, hogy megfigyelik, meddig lehet feszegetni a határokat, és ha a magyar még mindig nem lázad, akkor tovább húzzuk a nadrágszíjat, míg bele nem döglik, vagy ki nem megy külföldre.


Most mondhatnánk azt, hogy persze, nyitva vannak a határok, irány külföld, ha itthon nem tetszik, de nem elkeserítő, hogy ennyien kénytelenek elhagyni a saját szülőföldjüket? Nem elszomorító, hogy a saját országában a többség nem bír boldogulni?


Nagyon sokat épült lefelé ez az ország és még nincs vége, attól tartok.

2018. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút nem várom, sőt, örülnék, ha minél inkább békén hagyna.

Viszont akkor ne is nyúljon le annyi pénzt tőlem adó formájában, mint most!

VAGY nyúljanak le sokat, és legyen pöpec állami egészségügy, oktatás, utak, nyugdíjrendszer, anyámkínja, VAGY legyen minimális adó, és bízzák az emberre a boldogulást, de ez, hogy lenyúlnak egy csomót, cserébe meg az ember dö..göljön meg felőlük, ez nevetséges...


Szerintem elég sokakat hidegen hagyna a közegészségügy és a közoktatás pl, ha stadionokra fizetett adóját inkább félre tudná tenni, és abból tudna fizetni magánorvost, magánsulit.

2018. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!