Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mièrt jó a kapitalizmus? Mit...

Mièrt jó a kapitalizmus? Mit ad ès mit vesz el?

Figyelt kérdés

Itt nem arra cèlzok,hogy a kommunizmus jobb volt.

Most nem ez a kèrdès.

(Muszàj volt leírnom a kötekedők kedvèèrt.)


2018. ápr. 11. 23:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
59%
Tisztességes munkával nem lesz senki milliomos/milliárdos
2018. ápr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
38%

Na igen, ez az irigy emberek filozófiája.

Nem hiába hívják gyakoris körökben az irigyek diktatúrájának is a kommunizmust.

2018. ápr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
64%

A gazdagok még gazdagabbak a szegények még szegényebbek lesznek, ez az egész világon így volt, nézd meg, mennyit nőtt a vagyona a gazdagoknak 2017-ben és mennyit a dolgozóké. És rohamosan nő a vagyonuk! Ez a kapitalizmus, csak zabálni képes, emberszámba nem vesz senkit, eszmei értékek nem számítanak, az értelmiségit semmibe nézik, értéke nincs. A világon is egyre több a szegény, én ezt politikától függetlenül írom, ellenzéki vok, az már egy másik kérdés, hogy orbán hogyan szegényíti el a középosztályt,de ez a Fidesztől függetlenül is globális probléma, csak látom így címkézted fel a kérdést.

A kapitalizmus sosem lakik jól!Én egy nagyon gáz és embertelen eszmének tartom.

2018. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
A gazdag ember kizsákmányolja a szegényt.A kizsákmanyolásnak véget kell vetni.A gazdag ember pazarlása miatt haldoklik a bolygó is.Azért nem vezetik be a megújuló energiaforrásokat sem,hogy minél több pénzt kisajtoljanak az olajból,szénből stb.Nem érdekli őket,mi lesz az unokáink sorsa.Csak a pénz
2018. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
38%
Emver a kommunisták alatt kitüntetést kapott volna agitprop munkáért.
2018. ápr. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
38%
Ráadásul ugyanazt hajtogatja állandóan: gazdag csak kizsákmányol, ergo egyetlen tisztességes nincs közöttük. Ez durva általánosítás, mert vannak kivételek. Az elvakult vallási fanatikusokhoz tudnám hasonlítani.
2018. ápr. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:

'A kapitalizmus sosem lakik jól!Én egy nagyon gáz és embertelen eszmének tartom.'


Akkor biztos tudsz valami alternatívát helyette.

2018. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:

Vannak kivételek?

Ja van 100-ból talán 2.És mint mondtam,tisztességesen nem fog senki sem meggazdagodni.És NINCS olyan munka,amiért milliós fizetést érdemel valaki!Senkinek sem lenne szabad luxuséletet élnie

A gazdag csak kizsákmányolja a szegényt.Egyszer már mondtam,nekem 2 családtagom is belerokkant abba,hogy túlhajszoltatták őket.Állandó 12 órázás,a pénzt nem fizették ki,hanem szabadnapként csúsztatták le neki.De amikor jött a szabadnap vagy ünnepnap,a főnök verte reggel a redőnyt,hogy irány dolgozni,különben ki lesz rúgva.

2018. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:

'És mint mondtam,tisztességesen nem fog senki sem meggazdagodni.És NINCS olyan munka,amiért milliós fizetést érdemel valaki!Senkinek sem lenne szabad luxuséletet élnie.'


Vagy igen és igenis vannak milliós fizetéssel járó munkák. Úúgy, tehát ha Józsika szegény, nehogy már a másik többet keressen nála, mert akkor rögtön mocskos kizsákmányoló féreg. Ismerős duma, anno a kommunisták ezzel mutogattak a módosabb parasztokra, kuláknak minősítve őket és mehettek Recskre vagy olyan teljesítmény kényszert szabtak ki rájuk, hogy véletlenül se tudják teljesíteni. Na meg az államosítások... Ja és utána olyan embereket tettek be vezetőnek, akik jól benyalták magukat a pártnál, de lövésük sem volt az adott munkakör betöltéséhez szükséges ismeretekről.


'A gazdag csak kizsákmányolja a szegényt.Egyszer már mondtam,nekem 2 családtagom is belerokkant abba,hogy túlhajszoltatták őket.'


Mondod te, holott nincs igazad. A sztorid pedig el kéne hinnem? Akár kamuzhatsz is.

Ismerlek már, egy kérdésednél előadod a szerencsétlen leendő pályakezdő egyetemistát, aki arra vár, hogy visszatérjen a rendszerváltás előtti világ és az állam mindent toljon a s*gged alá.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__..

2018. ápr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:

Lényegében kommunista dogmákat ismételgetsz.

Amit TE szeretnél, afölött egyrészt eljárt az idő -a történelmet nem csinálhatod vissza-, másrészt ha megint a gulyáskommunizmusban élnénk, nem bírnánk elviselni. Csak az emlékekben/nosztalgiában tűnik annyira szépnek. Még valami: akkor azért lehetett elviselni, mert az igényszint nem volt akkora, mint manapság. Ami persze a pártvezetőkre nem volt igaz, ők ugyanúgy éltek a hatalom nyújtotta luxus szolgáltatásokkal, mint a korábbi elit.

2018. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!