Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, hogy a szombati...

Jól látom, hogy a szombati tüntetésen résztvevők, már-már szinte remegve várják, hogy legyen valami balhé?

Figyelt kérdés
Tömegbe lövetés, könnygáz, gumilövedék stb. Hogy utána lehessen mondani, hogy diktatúra van? Totál 2006 feeling.
2018. ápr. 13. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
igen, sajnálom is az ott lévő rendőröket, a gumilövedék nyilván aljas dolog lenne, mint ahogy 2006-ban volt, de az, hogy nem adnak nekik védőruházatot, meg gázsprét se használhatnak, csak azért, hogy ezt ne tudják mutogatni világszerte az túlzás, ugye emlékszünk mikor az a lány a rendőrhöz dörgölőzött és nem tehetett semmit, nyilván parancs miatt, ilyen csak itt lehet
2018. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Igen, de csalódniuk kell. Este sírva fognak hazamenni, hogy ezek a szemét fidesz-huszárok ma sem verték meg őket. Hát hogy lesz így belőlük legalább feleakkora mártír, mint a Gulyásmarciból?
2018. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
igen
2018. ápr. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Majd jön egy eső, aztán jól elintézi őket. :-)
2018. ápr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem, egyáltalán nem érzed jól. Persze vannak köztünk ilyen emberek is, de a többségünk békésen, de erőt mutatva szeretné elérni azt, hogy tisztességes választási rendszerünk legyen, ami tükrözi a népakaratot. Azok is legyenek képviselve akik nem abba az úgy tűnik egészen egységes 49%-ba tartoznak hanem a másik 51% is. Ez a legfontosabb. Ne legyen senkinek teljhatalma fékek és ellensúlyok nélkül.

Igen, sokan dühösek vagyunk, de nem még több falat, hanem hidakat szeretnénk..felétek is akik nem értitek mi a bajunk és azok felé is akik azt hiszik, hogy mi annyival másabbak vagyunk mint ti. Nem, mi sem akarunk erőszaktevő illegális bevándorlókat az országunkba.

Véleményem szerint nincs diktatúra, de teljesértékű demokrácia sem. Amikor listázni kezdik az egyetemi tanárokat, segítőszervezetek tagjait akkor ti is felébredhetnétek. Mert így szokott kezdődni..

2018. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös, értem, igazad is van, ugyanakkor a "másik 51%" 10 felé szavazott. Ez a Fidesz hibája? Ez a választási rendszer hibája?
2018. ápr. 13. 10:47
 7/12 A kérdező kommentje:
A másik 51% nem egységes, hanem MSZP-P-s, Jobbikos (akik az életben nem fognak egymással szövetségre lépni), Kétfarkúak akik görbe tükröt mutatnak, és elegük van a politikából, bukott DK, bukott Együtt és a feltörekvő, de sokszor aggresszíven nyilatkozó Momentum. Ez nem egységes, hanem egy szanaszét húzó ellenzék. Ki képviselje őket? Egységre lépett bárki is? Nem nagyon. Ne érts félre, nem ítélem el azokat akik mennek tüntetni, de tudjátok egyáltalán, hogy mit akartok? Leírtad, némelyik szép és jó, de ezt a szöveget nem értem, hogy "legyen képviselve az az 51% is". Ki képviselje? Ha egységet akar az az 51%, akkor miért a kormányt csesztetik vele? Miért nem fognak össze?
2018. ápr. 13. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én a képviselet alatt azt értem, hogy mandátumokat arányosan osszák ki, lista alapján. Ne a győztest támogassa még inkább a rendszer, mert ez így nem arányos. Ha egységesen többen akarják a Fideszt, alakítson Orbán kormányt, rendben van. De legyen beleszólása az ellenzéki pártoknak is (akik bejutottak a parlamentbe nyilván) a dolgok folyásába és ne lehessen cinikus válaszokkal/ teljesen hamis érvekkel lerázni azokat akik elvileg a szavazók másik felét képviselnék.

Legyen független ügyészség és sorolhatnám.. szerintem nem baj az, hogy sokfélék vagyunk és egyikőnk a jobbikkal ért egyet, a másikunk meg mondjuk az mszp-t tartja az érdekeinek megfelelőnek..és az a baj, hogy eszerint a választási rendszer szerint ez mégis az. Erre van felépítve gyakorlatilag, hogy egy homogén kb.2 milliós szavazóbázis mindenképpen hatalomra jutattja a Fideszt. Na ez a nagyon nem oké.

2018. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De az teljesen igaz egyébként, hogy az ellenzék finoman szólva sem volt, és most sincs a helyzet magaslatán. Ellenzéket is kell váltani, hogy teljes legyen a megújulás.
2018. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem, de te meg értsd meg, hogy jelenleg nincs olyan, hogy Fidesz és a "szavazók másik fele".


Olyan van, hogy Fidesz, és Jobbikos vagy LMP-s, vagy MSZP-P-s, vagy DK-s. És ez a szánalmas. Jó a sokszínűség, meg szavazzunk 100-an 10 felé, de ez nem vezet semmire, ez még mindig nem a Fidesz hibája szerintem.

És kérdezem, hogy miért is szóljon bele bármibe is mondjuk egy olyan párt, ami 300ezer szavazatott szedett be? (pl. DK) Csak azért mert ellenzékben van és mert legyen egyenlőség? Akkor én is akarok pártot, amire 20000-en szavaznak, és legyen beleszólásom nekem is mindenbe. Mellesleg a magyar politika 20 éve kb. arról szól, hogy a kormánypárt mond A-t, az ellenzék pedig mond B-t, és vica versa.

2018. ápr. 13. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!