Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik új választásokat...

A Jobbik új választásokat akar? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


A Jobbik új választást akar Miskolcon, mert a végeredmény állítólag a törvényi határidő után lett kihirdetve.

Szerintetek tényleg meg lehet ilyen ok miatt ismételni a választásokat?

Na és vajon tényleg ki fogják írni emiatt az új választásokat ott helyben? Láttok erre reális esélyt?



2018. ápr. 16. 16:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A választási eljárásról szóló 2013.évi XXXVI. törvény szabályozza.

A vége felé, a 130.A választás eredményének közzététele c. fejezete csupán 1 paragrafusból áll:

298.§ A NemzetiVálasztási Bizottság a választás eredményének jogerőssé válását követően a Magyar Közlönben közzéteszi a választás eredményéről készült közleményét.


Nézd át a törvényt, a 89. A szavazóköri eredmény megállapítása, 90. A választás eredményének megállapítása, 127. A szavazatok megszámlálása (parlamenti választásokhoz küön rész van, ez már abban szerepel), 128. A választás eredményének meghatározása részeket a 130-on kívül.


A törvényben nincs szó arról, hogy hogyan és mikor kell a nem jogerős eredményeket közzétenni. Egy miniszteri rendelet szabályozza a szavazás napját, talán abban vannak dátumok vagy egyebek, de ezt már rád hagyom.


Lehet, hogy van valahol egy dátum vagy elvárás, hogy szombat éjfélig nyilvánosságra kellett volna hozni az eredményeket, de nem találtam ilyet.

A választás.hu oldal nyilvános, az arra feltöltött adatok is nyilvánosak és amint a választási bizottsághoz beérkeztek a jegyzőkönyvek, adatok, azt feltöltötték.


Nyilván annak, akinek ott dőlt el éppen a mandátuma, az nagyon érzékeny a különbségekre és nagyon várta az eedményt, de én csak arról találtam elvárást, hogy legkésőbb a szavazást követő 5. napon át kell adni a választási bizottságnak az átjelentkezők és a külföldről behozott szavazatok urnáit. Majd legkésőbb a 6. napon meg kell őket számolni.

De arról nem volt semmi a törvényben, hogy ha a jegyzőkönyvek elkészültek, akkor még 24:00 előtt azokat nyilvánosságra is kell hozni.

2018. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Andisuzsi


Végigolvastad azt a belinkelt jegyzőkönyvet?


Azzal kezdődik, hogy leírja, hogy szombaton elkészült a szavazatszámlálás eredményéről a 72/2018. (IV.14) 01. számú OEVB határozat, amit MÓDOSÍTOTTAK és abból készült el a következő, VI.15 jelű OEVB határozat.


A végén az is ott van, hogy 0:30-kor hozta meg a döntését a választókerületi bizottság, valóban nem 00:00 előtt.

Emiatt készült el a VI.15 jelű határozat, hogy módosítsák a jogorvoslati határidőket 1 nappal hosszabbra.


Elsmerem, igazad van.

Valóban nem lettek készen éjfélig.

Lehet menni jogorvoslatért.


De tényleg sérelem ért bárkit is?

2018. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem aza lényeg, hogy sérelem ért-e bárkit, hanem az, hogy a bíróság a határidő túllépésére való hivatkozással elrendelhet-e egy új szavazást.
2018. ápr. 16. 22:17
 14/20 anonim ***** válasza:
35%

13-as: "De tényleg sérelem ért bárkit is?"

Kimutathatóan nem.

Ha nem kapcsolom be a biztonsági övemet, akkor sem ér sérelem senkit - mégis rendesen megbüntetnek!

Vagy van általános érvényű törvény, vagy nincs jogállam!

2018. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Azzal kezdődik, hogy leírja, hogy szombaton elkészült a szavazatszámlálás eredményéről a 72/2018. (IV.14) 01. számú OEVB határozat"


Ami szintén óriási hiba volt, a Jobbik közokirat hamisítás miatt is feljelentést készül tenni.

A többit az utolsó válaszoló leírta.

2018. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"A törvényben nincs szó arról, hogy hogyan és mikor kell a nem jogerős eredményeket közzétenni."


De van, 294.paragrafus.

(2) Az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság a szavazóköri jegyzőkönyvek alapján, legkésőbb a szavazást követő hatodik napon megállapítja a választás egyéni választókerületi eredményét.

2018. ápr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Közben újra végig olvastam amit írtál. Itt a vita nem a közzétételen folyik, hanem az eredmény megállapításán. Konkrétan azon a jegyzőkönyvön, amit először visszadátumoztak 14-re, aztán a Jobbik tiltakozására módosítottak 15-re. Így egyrészt ott a határidő be nem tartása, másrészt a jegyzőkönyv meghamisítása.
2018. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi


Ésszel légy szíves!


A kérdező feltette a kérdést, hogy a válaszom alapján tényleg úgy van-e, hogy nem számít mikor hírdetik ki az eredményt - erre válaszoltam, neki, nem a vitába folytam bele azzal a válasszal.

Figyelj nekötözködj!

2018. ápr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Nem kötözködök, vitázok. Remélem érted a kettő között a különbséget. És azért tettem, mert hibás volt a válaszod, így az alapján nem lehet megválaszolni a kérdést. Azt meg már korábban írtam, hogy valószínűleg nem lesz új szavazás. De ettől még elmondható és el is kell, hogy komoly, rendszer szintű hibák és hiányosságok voltak az eljárás során.
2018. ápr. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi


Neked az a rendszerszintű anomália, hogy 1 db szavazókörzetben 0:00 helyett 0:30-kor készült el az eredményről a végleges jegyzőkönyv.

Értem.


Akkor mi a véleményed arról, hogy a jobbikos képviselőjelölt pénzt ajánlott a szavazókörben való visszalépésért az lmp-s jelöltnek?

Hogy egy másik szavazókörben "véletlenül" a fidesz-kdnp volt lehúzva a listáról a szavazócédulán?


Kicsit vissza kellene nézned a korábbi választásokra és akkor talán megértenéd, hogy hibák mindig is voltak és lesznek.

Erre be kell adni a panaszt és MAJD a választási bizottság meghozza a döntését.

Nem a fidesz, hanem az a választási bizottság, amelyikben mindegyik pártnak éppen úgy meg van a maga képviselője.


Ahogyan a szavazókörökben kikiálltott csalásoknál is jó lenne nem elfelejteni, hogy a ti jelöltetek, képviselőtök is ott volt és aláírta a jegyzőkönyveket.

2018. ápr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!