Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért azok sírnak paks 2...

Miért azok sírnak paks 2 ellen akiknek semmi fogalmuk sincs egy ország villamos hálózatának a fenttartásáról?

Figyelt kérdés
Az itt alkalmazható megújuló energiaforrások(napelemek, szélerőművek) csak megbízhatatlanná teszik a rendszert, ezek mellé mindig kell valami hagyományos erőmű (Németországban pl. az olaj és szén erőművek miatt nem sír senki...)
2018. ápr. 22. 11:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

"Miért azok sírnak paks 2 ellen akiknek semmi fogalmuk sincs egy ország villamos hálózatának a fenttartásáról?"


kérdésben a válasz.

2018. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

@11

Ha meg kilőnek két kisebbet akkor meg ugyanúgy meghal az ország fele rákban/sugárfertőzésben.

Egyébként ha oda jutunk hogy egymás atomerőműveit lövöldözzük le akkor már minden mindegy

2018. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

"A nalelemek 5 évig jók? Érdekes, mert a gyártók legalább 20 év garanciát szoktak rá adni"


A garancia nem egyelő a hatásfok csökkenéssel!

-hidd el nem két darab virít több tetőmön.


Az egész rendszernek a meghibásodása minimális, a beruházás/hatásfok arány szerint még mindig drága.

Egész EU-t be kellene fedni, hogy egy Mo-nyi fogyasztást elláson,

-tárolása lehetetlen.

Akik annyira verik a nyálukat érte azoknak ajánlom kössék ki a villanyt, és csak napelemmel világítsanak, -mikro, légkondi, nyugodtan elfelejtheted.

Jelen tudomány szerint nincs olyan technológiánk amiben annyi energia lenne

mint az atomreaktor.

Nem paks2 kellene, hanem még 3,4,5.

Egyébként meg akik a németekkel jönnek akkor jó lenne ha utána néznének, hogy micsoda árak szabadultak el pont azért mert napenergia előtérbe került,

nyáron alacsony lett, télen meg az egekbe szökött, pont most akarnak erről szabályozást létrehozni.

A másik meg amikor a németek leállították az atomreaktoraikat (Fukushima után),

rájöttek hogy a szén/köolaj még drágább és szennyezőbb, mint az atom, és újraindítottak jó néhányat.

Ukrajna: emberi hiba miatt következett be a katasztrófa.

Fukushima: szintén emberi hiba az, hogy egy földrengés veszélyes helyre építették, pláne tenger mellé.

Németország 12 erőmű/19 reaktor - 8 reaktort kapcsoltak ki 9 tervbe, majd a 8-ból 3-t visszakapcsoltak

Franciák: 19/58 mindegyik megy

Finnek: náluk építik a világ legnagyobbat.


Hidd el az atomerőműveknek nincs káros-anyag kibocsájtása, csak mellékterméke, amit lehet kezelni/tárolni.

Éltem Pakson pár évig mégsem világítok éjszaka.


Remélem az összes zöld kerékpárral/tömegköz. jár, mert ha egyet is meglátom hogy az orrom alá pöfög a sz@ros autójával, össze-vissza verem.


-Ja és ugyanezek ugattak Bős-Nagymaros ellen, pedig annál zöldebb energia már nem kell, mint a vizi.

2018. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

#15

Nem mondtam, hogy a németek jól csinálják. Csak azt, hogy ők zárják befelé a szénerőműveket. Jó az atom egy biztos alapnak, de csak abból nem lehet ellátni az országot. Olvastam, hogy a franciák sem tudnak mit kezdeni a reggel hirtelen megnövekvő áramfelhasználással (mielőtt mennek dolgozni az emberek), mert ugye az atomerőművet nem tudod csak úgy szabályozni, ha növekvő igény van. Németek nem tudom mit akarnak, szerintem ott sincs igazán átgondolva a stratégia, innen veszünk, onnan veszünk, néha negatív az áram ára, legyen orosz gáz, stb..


Elfér itt az atomerőmű, mert így is importra szorulunk, de miért kellett titkosítsani mindent? És lehetne támogatni a megújulókat. Nyilván nem váltják meg egyelőre a világot, nagyon sz... az éves kapacitás-kihasználásuk is, mind a napelemnek, mind a szélerőműnek, de én örülök minden megoldásnak, ami kicsit is kiváltja pl. a lignitet.

2018. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

"Pakssal meg az az egyetlen probléma, hogy titkosítva lettek olyan információk is, amikről tudnunk kéne. Például hogy eladtuk-e a lelkünket az oroszoknak vagy sem. "


A titkos egyezmény értelmében az MSZP székházba fogják tárólni a ráadióaktív huladékokat XD

2018. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem Paks 2 legnagyobb baja nem energetika, hanem külföldi hitel és a teljes mértékű titkolózás, ami nem biztos, hogy indokolt. Úgy vélem valakik nagyot fognak vele kaszálni tényleges teljesítés nélkül, mi meg évtizedekig nézhetjük, hogy milliárdok folynak ki az államkasszából a hitel törlesztésére.
2018. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mert a hülyék azt hiszik magukról, hogy milyen okosak, közben meg.... :D


A dolog körüli titkolózás a legnagyobb kivetnivaló, más alternatíva meg még nem igazán van.

2018. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"mert ugye az atomerőművet nem tudod csak úgy szabályozni, ha növekvő igény van"


Lel, dehogy nem, attól függ mennyire engeded le(pontosabban húzod fel) a rudakat.

Szenet nem lehet szabályozni, azt egyszer meggyújtod és ég még tud.


Egyébként Németország nagyon jól járt. Bezárta az atomerőműveit és elkezdett a franciáktól venni áramot, akik mert francia kutyák (és hogy ne legyen akkora veszteség a kábelben) telepítettek egy csomót a német határra.

Szóval ha lesz valami akkor a németek ugyanúgy meghalnak, de cserébe drágább az áram és termelik a mérgező füstöt a szén erőművekben

2018. ápr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Szerintem Paks 2 legnagyobb baja nem energetika, hanem külföldi hitel és a teljes mértékű titkolózás, ami nem biztos, hogy indokolt."


Egy ilyen kis ország mint mi nem tudunk csak úgy hipp-hopp előteremteni 3700Mrd ft-t (€12,5Mrd) ehhez hitel kell.

Valószínűsíthető, hogy egy ilyen volumenű szerződésnél a ROSZATOM is feltételeket köt, akár a titkosításra vonatkozólag is.

Engem két dolog érdekel, olcsó legyen az energia, hosszú távú legyen,

és megérje az országnak, mert nekünk épül, és a mi pénzünkből.

Hogy mennyiért, és hogyan építik, az nem érdekel, mert nem vagyok atomtudós, se atomreaktor mérnök.

És azért ne felejtsük el azt se, hogy némileg biztos ad munkát a magyar vállalkozók/beszállítóknak is.

2018. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!