Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bevezeti Bulgária is az...

Ha bevezeti Bulgária is az Euro-t, akkor (reálisan) lehetünk mi pár éven belül az EU legszegényebb országa?

Figyelt kérdés

Románia már a nyakunkon van, szerintem 2022-ig lehagynak minket, ha így haladnak a dolgok tovább. És semmi lépés nincs afelé, hogy máshogy haladjanak.. tehát miért is ne hagynának minket le ők is?

Bulgária még az utolsó mentsvárunk, hogy ne mi legyünk a legcsóróbb, leggázabb ország az EU-ban. De miután ők is bevezetik az Euro-t, amint olvastam, hát nem tudom mi lesz. Észtországot és Szlovákiát is rendesen kiemelte az Euro bevezetése a Kelet-Európai térségből. Messze ők a régió legfejlettebb gazdaságú országai. Ha ilyen szintű gazdasági fellendülést hoz Bulgáriának is, akkor bajban leszünk.


Lehetséges, hogy hamarosan mi leszünk a legcsóróbbak? :(


2018. ápr. 28. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

A csehek sem vezették még be, és eléggé elvannak úgy tükröződik.


De azért jó a hozzád hasonló analfabétákon szórakozni! :)

2018. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy egy ország bevezeti az eurot nem lesz gazdagabb... Az euro bevezetése a gazdasági szuverenitásunk feladása: [link]

Róna Péter Oxfordban végzett és több egyetemen tanít. Ha nekem nem hiszek higgy neki!

2018. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem veszthetnénk semmit ha feladnánk a gazdasági szuveneritásunkat mi sem. Most is gyakorlatilag gazdasági gyarmat vagyunk, nincsenek hazai nagyvállalkozásaink, a hazai kisvállalkozások is nagyon gyengék.


Nem lenne akkor már jobb bevezetni az Euro-t, hátha javulnak a reálbérek?

2018. ápr. 28. 23:29
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert szerinted az euró lenne a csodafegyver erre, főleg ha amúgy nincs olyan gazdasági teljesítmény mögötte, ami ilyet eredményezzen? :D
2018. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
8%
Az Euró bevezetésének egy fő akadálya van, a gyengén teljesítő gazdaság és itt bukik meg a hazugság áradat amit a kormány közvetít a fejlődő gazdaságunkról, mert ha így lenne, akkor az Euro bevezetése már terve lenne véve legalább. De ilyenről szó sincsen...
2018. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Amúgy Romániában is előbb lesz euró abban biztos vagyok. Nem rég jártam Targu Mures-ban és szinte érezni lehetett a levegőben a fejlődést. Nagy gyárak, kohók mindenütt. Az emberek láthatóan jól élnek, rengeteg új vállalkozás van, ja és még a mekiben is nagyobb volt a bigmekk, ami nálam nem mellékes.:)
2018. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát, ha Euro-sítanánk a mostani forint alapú fizetéseket az országban, akkor igen meglátszana a különbség. A nyugati multik már csak szánalomból is többet fizetnének lehet
2018. ápr. 28. 23:49
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
"A nyugati multik már csak szánalomból is többet fizetnének lehet" Ezt ugye te se gondolod komolyan... A törvény erejével kéne őket kötelezni...
2018. ápr. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Látom csak a nullák nyomogatása maradt a hozzád hasonló analfabétáknak! :D


Nem fog csak azért többet fizetni.


Bulgáriában meg összességében sokkal rosszabb helyzet mint nálunk.

2018. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez most valami olyasmi gondolatmenet, mint amikor azon örömködtünk, hogy most már EU tagok vagyunk és beköszönt a jólét? Hidd el, az euro bevezetésével is ugyanolyan fosstalicska lenne az életszínvonal itt, mint eddig.
2018. ápr. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!