Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért akarják...

A magyarok miért akarják mindenáron külföldre küldeni a honfitársaikat?

Figyelt kérdés

Itt gyik-en már megszokott jelenség, hogy mindenre az a válasz, hogy ki lehet menni külföldre, meg menj ki külföldre ha nem tetszik. De már a való életben is azt látom, hogyha valakinek nem megy jól, és panaszkodik, akkor neki is mindenki azt javasolja egyből, hogy külföldön minden más és, hogy menjen nyugodtan. Szinte már hergelik egymást, hogy menjenek ki külföldre.


Akkor mégiscsak kamu a munkaerőhiány, és túl sok itt az ember? Mert egy olyan társadalomban, ahol jutna munkahely, lakhatás mindenkinek, ott nem küldözgetne mindenki boldog-boldogtalant külföldre.


2018. máj. 1. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem, nem akarják.
2018. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Én is ezt szoktam tanácsolni.


El is mondom, miért.


Nyilván, aki képzett mérnök,aki jól helyezkedett a gazdasági diplomájával, sikeres szakmunkás vállalkozó, azok elvannak.

De, aki nem tartozik közéjük, azt mit csináljon?


Számtalan önéletrajzot fordítottam és írtam már.


Az a helyzet, hogy "egyszerű" munkából nem lehet megélni Magyarországon.Mondjuk egy pincér, szakács lóf_szt sem keres Magyarországon, kivéve a ****** helyeken, de ez meg ritka.

Ugyanígy a boltosok sem keresnek normálisan.


Vagy, a képzettség nélküliek.

Külföldön is kulát lapátol,a gyártósor mellett van,de nem mindegy,hogy mennyi pénzért.A magas lakbér mellett is jobban él belőle, mint Magyarországon magyar fizetésből.



Magyarországon a közeljövőben nem fognak a duplájára nőni a fizetések.

2018. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Francesco Massaro velencei titkár 1523-ból származó szavait olvasd el, és megtudod.
2018. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem a magyarok akarják. A magyarok csak egyszerűen élhetetlenek, inkább elmennek, csak ne kelljen kiállni saját jogaikért.
2018. máj. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha munkaerőhiány van, akkor hogyhogy egy csomó ember hónapokig-évekig próbálkozik, mire sikerül állást találnia? Biztos vannak olyan szakmák, amiknél tényleg munkaerőhiány van, de úgy átlagban több százszoros túljelentkezések vannak az álláshirdetésekre.
2018. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

"Ha munkaerőhiány van, akkor hogyhogy egy csomó ember hónapokig-évekig próbálkozik, mire sikerül állást találnia? Biztos vannak olyan szakmák, amiknél tényleg munkaerőhiány van, de úgy átlagban több százszoros túljelentkezések vannak az álláshirdetésekre."


Tudod melyikre van túljelentkezés?


Az olyan szellemi munkakörökre, amik nem követelnek diplomát sem pedig speciális szaktudást(pl:könyvelő).

Azokat tényleg megrohanják.

De, a többit nem.

2018. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

ma 17:08


Nem feltétlenül igaz, főleg ilyen stílusban nem, ahogy leírtad!

2018. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
#6/8-ra írtam!
2018. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem hinném,hogy küldeni kellene bárkit is!

Aki nem tud itthon előrejutni,az magától megy.

2018. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
azért vicces, hogy leírtam azt hogy mennyit keresek és hogy a baloldali média mennyit ferdít, egyből törölték.
2018. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!