Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ültek be az ellenzéki...

Miért ültek be az ellenzéki pártok politikusai a parlamentbe, azaz vették át a mandátumokat holott majdnem mind az újraválasztás vagy legalább újraszámlálás mellett állt?

Figyelt kérdés

Szóval a budapesti tüntetéseken gyakorlatilag az összes nagy ellenzéki párt jelen volt, függetlenül attól hogy milyen nézeteket vall(tehát itt működött látszólag az összefogás, legalábbis egymás mellé álltak).


Volt egy olyan felvetés hogyha nem veszik át a mandátumaik az ellenzéki parlamenti pártok akkor nem lesz legitim a parlament és újra választásokat kell kiírni. Ezt tudtomban egyik párt se lépte meg.


Miért? Olyasmire gondoltam hogy lehet súlyos (kampány)pénzeket kellett volna visszafizetniük és csődbe mentek volna? Esetleg van erre valami törvény hogy akkor később nem politizálhatnak vagy tudom is én?


Bízom benne hogy politikai állástól függetlenül képesek leszünk tényszerűen, objektíven megvitatni ezt a témát.



2018. máj. 16. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy miért? Mert kell a jó zsíros állás meg a sok zseton. Gondolod ,hogy ezek miattad vannak ott a parlamentbe? Ne legyél ennyire naiv! El lóbálják a lábukat megint 4 évig néha egyik beböfög valamit hogy le a Zorbánnal ,tolvajok,oktatásegészségügy jajmeg juj , monnyonle aztán a szünetben lepacsiznak egymással röhögve.
2018. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Semmit nem ért volna egy új választás, hasonló lett volna az eredmény. A mandátumot meg át kell venni, ha már egyszer megválasztották az embert.
2018. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Csak az aljasa nem ülne be, ha megválasztották!

Hogyan lenne tisztességes, ha a választók megbízták őt érdekük védelmével, erre ő egyéni elhatározásból másképp cselekszik?

A másik pedig a pénz.

Ha nem ül be, ugrik a zseton, ezt pedig egyik sem akarja!

2018. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Pénz beszél, kutya ugat
2018. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

A többiek elmondták, hogy az eddigiek miért ültek be.

Hadházy meg, aki riszált mint a fürdős qrva, most azért ül be, hogy meglegyen a mentelmi joga és ne lehessen felelősségre vonni a földmutyija miatt.

2018. máj. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

"Volt egy olyan felvetés hogyha nem veszik át a mandátumaik az ellenzéki parlamenti pártok akkor nem lesz legitim a parlament". " Miert nem lenne legitim a parlament, ha a kormanyzo partnak meg van a kormanyzashoz szükseges többsege? (söt jelene esetben a 2/3)

"és újra választásokat kell kiírni" Mi ertelme lenne egy uj valasztasnak, azon is hasonlo eredmeny születne

2018. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Ennek akkor lett volna értelme ha minden párt kivétel nélkül így tesz. Ez azt jelentette volna, hogy a következő hónapban már egyik sem kapja meg a fizetést. Na? Ugyehogy világos minden. Nem hiszem, hogy Gyurcsányon kívül van még egy köztük aki nem tart igényt erre. Egyedül ő meg még pár tökös talán meglépte volna, de így semmi értelme. Ez senki vagy mindenki helyzet.
2018. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Hadházy valószínűleg már csak a mentelmi jogban bízik:


[link]


Egyébként egyáltalán nem kéne új választást kiíri, mert páran nem veszik át a mandátumukat. Már miért kéne? Vicces is lenne...

2018. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én abban sem vagyok biztos, hogy új valasztásokat kellene kiírni, meg abban sem, hogy jobban szerepelnének az ellenzéki pártok.
2018. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul mi van, ha annak az eredménye is hasonló, vagy rosszabb? Megint új választás, amíg nem lesz számukra elfogadható eredmény? Egyébként én sem a Fideszre szavaztam, mégsem látom ennek értelmét.
2018. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!