Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki, balliberális...

Az ellenzéki, balliberális portálok miért generációznak, mikor a fiatalok körében is a Fidesz a legnépszerűbb párt?

Figyelt kérdés

A közvéleménykutatók szerint kb. 34%-on áll a Fidesz a 18-29-es biztos szavazóknál, igaz ez kevesebb, mint a teljes népesség körében (49%), de még így is megelőzi a jobbikot, lmp-t, momentumot, az mszp-dk pedig mérhetetlen ebben a generációban.


És ahogy ők idősödnek, lehet hogy áttérnek a Fideszhez, mert a fiatalok nem definíciószerűen liberálisok, sokkal inkább protest szavazók, itt pedig nemzeti kormány van, a liberalizmus van ellenzékben, tehát ezért szavaznak oda, mert ott érzik a lázadást.


Ahol fordított a helyzet, liberális kormány van, ott a fiatalok körében pont hogy az AfD, Front National, FPÖ és hasonló pártok a népszerűek.


Én is fiatal vagyok, pár éve tini voltam és akkor nekem is az index, 444 tetszett meg az ellenzék, utána megértem, és fideszes lettem.


2018. máj. 19. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
A remény hal meg utoljára, azt hiszik, hogy aki fiatatalon balos meg libsi, az az is marad, miközben...
2018. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
"A közvéleménykutatók szerint kb. 34%-on áll a Fidesz a 18-29-es biztos szavazóknál, igaz ez kevesebb, mint a teljes népesség körében (49%), " keversz bizonyos dolgokat, a teljes nepessegköreben a fidesz kb 35%kon all, a biztos partvalasztok köreben all a fidesz 49%on. A teljes nepessegben azokat is eleszamoljak akik nem adnak valasztast vagy nem akarnak szavazni a biztos partvalasztok köreben. Egyebkent abban egyetertek veled, hogy a fiatalok köreben is a fidesz a legnepszerübb a partok közül, szerintem az, hogy a fidesz kevesbe nepszerü az annak köszöhetö, hogy sok fiatalt vonz a "lazongas" Amikor en voltam közepsikiolas 2006 es 2010 között, akkor engem a jobbik szolitott az akkori radikalis voltaval, meg az ösmagyar meseikkel igy 2010ben rajukmeg rajuk szavztam, de ahogy egytemista lettem, külföldi szemeszetereket csinaltam, rajöttem, hogy ez az ösmagyar börben bujtatott nacionalizmus nem jo, igy 2014-ben mar a fideszre szavaztam.Azota a Jobbik felhagyott ezzel a lazango radikalis voltaval, azert inkabb a momentum tud ezzel par fiatalt megszolitani.
2018. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Sikeres volt az oktatás leépítése, ha már a fiatalok is az őket kirabló maffiakormányra szavaznak.
2018. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha idősebb korára valaki akármilyen párttól áttér a Fideszhez, az nem megérés, hanem meghülyülés.
2018. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Mégis melyik közvéleménykutatásra alapozod az állításodat?
2018. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

5-ösnek nagyon jó a kérdése...

...már csak választ vár..

2018. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]


Medián és 444 hozta le a cikket, látható hogy a fiatalok körében is a fidesz a legnépszerűbb.

2018. máj. 19. 16:56
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

"fiatalok nem definíciószerűen liberálisok, sokkal inkább protest szavazók, itt pedig nemzeti kormány van, a liberalizmus van ellenzékben, tehát ezért szavaznak oda, mert ott érzik a lázadást."


Én nem így látom. Azt írod te is fiatal vagy, én is az vagyok. Igazából nem látom azt hogy a Fidesz egyáltalán meg akarna engem szólítani, vagy foglalkoznia olyan dolgokkal amik engem érdekelnek.

Sőt, a kampányban csak két dologgal foglalkoztak:

1) Riogatás Sorossal

2) Ellenzéki politikusok karaktergyilkolása (van több mint száz elveszített sajtóper ami ezt bizonyítja), ellenzéki plakátok rongálása rendőri asszisztálással, ellenzéki politikusok iskolás gyerekeire paparazzik küldése, meg egyéb gerinctelenségek

2018. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Egy agyatlanul libsiző, a s_ggéből kamuszámokat előrántó hazug fideszdroidtól hiába vár.
2018. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kormánypártisággal nem vádolható, nem mondjuk a nézőpont/szvég készítette és a 888/origo hozta le
2018. máj. 19. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!