Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon után Magyarországnak...

Trianon után Magyarországnak el kellett volna tűnnie a Föld színéről?

Figyelt kérdés
Szerintetek hogyan jártunk volna jobban? Ha más fejlettebb országokba olvadtunk volna bele, vagy a jelenlegi 9,5 millió bukdácsoló, kisebbrendűségi komlexusos magyar orzágaként ami most vagyunk?

2018. jún. 16. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Én csak annyit mondanék, hogy a saját nyomorúságos, értelmetlen életéből ne vonj le súlyos következtetéseket egy egész országgal kapcsolatosan .
2018. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Jó lett volna, ha marad az osztrák fennhatóság.
2018. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Sok magyar nem érdemli meg azt a földet, ahol él!
2018. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

A Kis-Magyarország sem olyan nagyon kicsi, Európában inkább közepes méretű országnak számít. A hasonlóan nagy nemzeteknek mindnek van független nemzetállama, kivéve a skótok, de ott már nagyon erős volt az asszimiláció az angolokhoz az utóbbi háromszáz évben, így a többség már nem is akar függetlenséget. Vagy említhetők még a katalánok Spanyolországban és Franciaországban, náluk még komoly aktuálpolitikai vitákat okoz, hogy jó-e nagyobb, erősebb országokhoz tartozni vagy inkább a függetlenség lenne jobb.


Gazdaságilag talán jobban jártunk volna, ha marad az erős német-osztrák befolyás Magyarországon, de ebbe nem volt beleszólásunk, az első és második világháború után a győztes nagyhatalmak érdekeivel ez ellentétes volt, stratégiai szempontok alapján külön Németországra (Németországokra), Ausztriára, Magyarországra volt szükség.

2018. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem jó lett volna :D

Vagyis... Nekem ez a "nemzeti haza" cuccos nem pálya, megértem hogy valakinek igen, de engem speciel nem izgat.

Szóval jahh, nekem legalábbis vonzó ötlet egy jobb életszinvonal egy fejlettebb ország részeként.


Most az hogy kultúra... Minden keresztény európai kultúra kb. totál egyforma, akkor meg mindegy hogy németnek vagy franciának vagy magyarnak hívjuk. Nekem legalábbis.

2018. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Az a jó, hogy neked még mindig adott a lehetőség, hogy távozz a napfényes nyugat felé, ahol illatos a fing, és egy erős kultúrnemzet testébe olvadj, és nem is kell többet ránk gondolni. Nem fog hiányozni, mi sem fogunk neked. Mi a kisebbrendűségi komplexusunkkal majd elleszünk itt magunkban.
2018. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

" Sok magyar nem érdemli meg azt a földet, ahol él!"


A magadfajta biztos nem

2018. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

"Ha más fejlettebb országokba olvadtunk volna bele"

kik lettek volna azok a fejlettebb országok? oké hogy Ausztria jóval elhúzott, de melyik szomszédos országba kellett volna beleolvadnunk? Románia? Szlovákia? Vagy a szerbekhez? annyira vicces, ahogy ti mániákus magyargyűlölők valahogy úgy képzelitek el közép-kelet európát is, hogy itt aztán már mindenhol kánaán van ám, kivéve a mucsai sötét magyar földön. mikor leírod azt, hogy "kisebbrendűségi komlexusos", olyankor nem ugrik be valami a csökött kis agyadba? mondjuk egy kép saját magadról?

2018. jún. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy.

A magyarba mintha belekódolták volna a széthúzást, a megosztottságot.

Hogy ezt most egy körülhatárolt területen teszi, amit Magyarországnak hívunk, vagy más nemzetbe olvadva, már csak technikai kérdés.

2018. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!