Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy akar az ellenzék nyerni...

Hogy akar az ellenzék nyerni vagy egyáltalán politikai tényező lenni, ha lenézi a vidéki embereket?

Figyelt kérdés
Annyira röhejes mikor az ellenzék "felismeri" hogy vidéken a kutya nem kíváncsi rájuk, emiatt "le kell menniük" oda. Ez annyira pökhendi hozzáállás.
2018. júl. 9. 18:44
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
81%

"Egyszerűen egy napot nem éltek a városi népek olyan időkben mikor a falusitól az akkori baloldali hatalom mindent elvett. Termény ,föld ,állatok. Részben a mai napig is benne van a vidéki falusi népben ez miatt is a baloldal főleg az mszp elutasítottsága. A városi népeknek ilyen tapasztalataik sose voltak."


Te komolyan azt hiszed, hogy 2018-ban még él olyan ember, aki az 50-es évek eleji állapotok miatt retteg?

Ezen a logika lapján egyébként pont Budapesten vagy Szegeden kéne a leggyengébbnek lennie az MSZP-nek nem? Már csak azért mert például 56-ban mi történt faluhelyt? Semmi, bekapcsolták a rádiót néha meg nem járt a vonat, az elszáradt növények szárai zizegtek az őszi szélben. Pesten meg lelőttek, megsebesült húszezer ember. Nem az lenne a logikus, hogy akkor ott utálják a legjobban őket?

Azt amúgy te se hiszed komolyan, hogy városokban nem voltak államosítások, tudod hány boltot, kisipari műhelyt államosítottak ekkoriban?

Inkább ne akarj szociográfus lenni, nem megy.

2018. júl. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
32%
Szövegértelmezési problémáid vannak? Egy szóval nem írtam hogy bárki attól rettegne hogy vissza jönnek az ötvenes évek. Viszont a az mszp elutasítottsága még mindíg azért elég magas a falusiak körében mert az mszmp utódpártja. És generációkon át fennmaradt.
2018. júl. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
60%

#21

Ez semmi. Nekem az a másik kedvencem, amikor Trianon miatt, meg a török hódoltság miatt nem lehet normális élet Magyarországon, a 21. században. :D

2018. júl. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
67%

"Szövegértelmezési problémáid vannak? Egy szóval nem írtam hogy bárki attól rettegne hogy vissza jönnek az ötvenes évek. Viszont a az mszp elutasítottsága még mindíg azért elég magas a falusiak körében mert az mszmp utódpártja. És generációkon át fennmaradt."


Már megint baromságokat beszélsz. Az MSZP-t azért utasítják el vidéken, mert nyugatos. Ha a te állításod igaz, akkor a '94-es választáskor miért nézett így ki a térkép?

[link]

Na, ezt mivel magyarázod? Csak mert én tudom, hogy mi volt az oka. A magyar lakosság '94-ben még a Kádár-korszakot látta az MSZP-ben és ezért szavaztak rájuk annyian, azonban mára nyugatos lett a párt, ezért veszítették el a népszerűségüket. Most a Fidesz nyal keletre és ők építenek diktatúrát, ezért annyira népszerűek. A magyaroknak egész egyszerűen ez kell, ettől boldogok.

2018. júl. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
25%
Hát, mamám egy 300 fős kis faluban lakik, több száz csatornájuk van, internet van és tudja is használni és szerintem jobban képben van a gazdasággal és politikával mint a legtöbb fiatal :D Pedig 70 felett van már. Szerintem le kéne látogatni néhány tősgyökeres pestinek vidékre, meglepődnének :D
2018. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

A Jobbik kb. csak vidéken ért el eredményeket. Szóval ez a kérdés alapjáraton hülyeség. Egyszerűen a vidékieket könnyebb manipulálni, aki hangosabban ordít, annak adnak igazat. A Fidesznek van 4-5 tv csatornája, ahol emberek 1000-nek 0-24 ben az az egyetlen dolga, hogy hazudozzanak, és ezzel ők tudják leginkább manipulálni az embereket. Bemondják, hogy Soros György orkhadserege támadni fog, a vidékiek elhiszik. Bemondják hogy a Jobbik miniszterelnök jelöltje homokos, ők elhiszik. Mindig annak adnak igazat, aki jobban üvölt. Ha 4 tv csatorna mondja ezt, s csak 1 az ellenkezőjét, akkor ők a 4-nek adnak igazat. Ha az újság valamit megír, az nekik szentírás.


Szóval vidéken valódi sikereket csak pénzzel lehet elérni. Viszont nehéz lenne űberelni ebben a Fidszt, aki a magyar gdp 5%-át párt kampányra fordítja. Szóval csak Pestről lenne érdemes kiindulni, mert ott az emberek okosabbak, és felismerik a hazugságokat, illetve nem manipulálhatóak. De ellenzéki pártok közül pl. a Jobbik próbálkozik vidéken is kisebb, nagyobb sikerekkel.

2018. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim válasza:
25%

"A fiataloknál ilyen szinten nincs különbség,talán annyiban,hogy itt is valamivel maradibbak a fiatalok,mint Pesten.


Vidéken sokkal több a rassziszta,homofób,xenofób ember.


Sokkal ingerszegényebb környezetben élnek,mint egy fővárosi,ahol találkoznak mindennel."


Máig nem értem miért maradi valaki ha nem tetszik neki az undorító b*ziskodás ami a gazdagabb helyeken, pl. a fővárosban népszerűbb. Sok birka vonaglik, és mindegyiknek ugyanaz a véleménye a b*ziságról, nem ismerős valahonnan ez a véleményazonosságos téma? :D Mellesleg tipikus megbélyegzés: rasszista, xenonosfóbos, ilyen-olyan fóbos...

Az ingerek borzolásához javasolni tudom a helyi borsodi utcákat, falvakat sétálva bebarangolni! ;) Hidd el itt nincs villamos meg metró ahová el lehet bújni, hogyha egy csapat sötétbőrű követ, beléd köt...

Pesten az információs többleten kívül mit lehet csinálni sokkal több mindent? Annyit, hogy a munka helyett kávézókba, mekibe, szigetre járkálsz?

Röhejes az egész társadalom. Sztereotípiákból meg általános lenézésből jeles. :)

2018. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
38%
94 -ben azért nyertvországosan z mzp mert a rendszerváltákor sokan munkanélkül maradtak. Aztán szt hitték az mszp majd viszahozza a Kádéri időket. De még rosszabb lett minden.
2018. júl. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
#27: Bzikodás, az. Neked a (fő)városi élet = bziskodás. Gratulálok. Véletlenül se arra gondolt a kommentelő, hogy például Budapesten sokkal több külföldi (igen, arabok is!!) van, mint egy zsákfaluban, ebből adódóan valamivel elfogadóbbak és kevésbé xenofóbok mint a tősgyökeres falusiak akik életükben nem láttak még nem magyar embert. (Persze ez nem azt jelenti hogy minden falusi xenofób meg fideszes, csak az arányok mások) De bzizzál csak nyugodtan, téged minősít.
2018. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Ezért lenne jó miniszterelnöki vita, 2006-ban is első téma volt mezőgazdaság és falvak helyzete. Kicsit okosabbak lennénk ilyenekkel.
2018. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!