Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az egyik szervezet azért lobbizik a kormánynak, hogy építsék le a közszférát és a felszabaduló munkavállalók álljanak be gyártósori munkásnak?

Figyelt kérdés

[link]


A közszférát tényleg ideje lenne leépíteni és hatékonnyá tenni, de nem így és nem ezért, hanem szépen lassan.


Mellesleg, aki szellemi munkát végzett egész életében, nem fog beállni a gyártósor mellé.

Mert erről szólna az egész, nem szakmunkásoknak, vagy netán a HR, pénzügy osztályra kellenének,műszaki diplomások száma meg elenyésző a közszférában.

Betanított munkásoknak,segédmunkások kellenének.



Ezt meg felejtse el a kormány is, meg a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége is.Nem fog összejönni, inkább kimennek külföldre.


2018. júl. 11. 20:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Azt meg csak értem, ha azert lobbiznak, hogy csökkentsék a közszférában dolgozók számát, de mi az, hogy "álljanak be gyártósori munkásnak? Egyáltalán mire fel ugatnának bele, hogy akit elbocsátanak, mihez kezd utána?
2018. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Bár mondjuk, a cikkben csak annyi van, hogy a versenyszférába lennének irányítva. Azért ez nem feltétlenül szalagmunkát jelent.
2018. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%

"Bár mondjuk, a cikkben csak annyi van, hogy a versenyszférába lennének irányítva. Azért ez nem feltétlenül szalagmunkát jelent."


Igen, majd nyilván beállnak tanárnak, orvosnak, kőművesnek és ácsnak.

2018. júl. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De hisz ott a stabil megélhetés nyújtó közmunkaprogram. Elkotrogatnak az utcán, max letörik a műköröm...
2018. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem leépítés kéne, hanem átcsoportosítás. A NAV-nál konrétan egy egész megyényi állomány hiányzik, mert nem vesznek fel senkit a kilépők helyére. Nálunk is több betöltetlen állás van már jó ideje a hivatalban. Ellenben a minisztériumok vízfejek. Elfogunk jutni odáig, hogy lassan már a fenéktörlésnek is saját államtitkára lesz.
2018. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Millió irodai munka is van a versenyszférában, az ügyfélszolgálatostól a titkárnőig, személyi asszisztensig. Egyébként Varga Mihály pont arról beszélt, hogy felmérik, mennyi ember kell az elvégzendő munkához, nem arról, hogy, hogy meghatározott számú embert el akarnak bocsátani. A létszám fölöttiek pedig majd keresnek melót, nyilván megkapják a végkielégítésüket és minden egyéb járandóságot. Mi ezzel a gond? Máshol talán nem így működik? Lobbizni pedig nem tilos, mindenki lobbizhat bármiért, ami nem ütközik törvénybe. Mint minden más demokratikus országban is.
2018. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#13: Én 14 évig dolgoztam egy autóipari üzemben és elárulom, hogy ott sem csak "szalagmunka" van. Sőt, a 14 év alatt, ritkán fordult elő, hogy nem hirdetett semilyen "irodai állást" a cég.
2018. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

# 9/17 Ha valaha is végeztél volna szellemi munkát akkor nem írtál volna ekkora hülyeséget mert hiszed vagy sem sokkalta kimerítőbb az mint a fizikai munka, hiszed vagy sem emberekkel dolgozni(irányítani) a legnehezebb az életben."


Hiszed vagy sem, szellemi munkát végzek és sokkal könnyebb mint fizikait.Én dolgoztam már fizikait is veled ellentétben, össze tudom hasonlítani. Aki már az elpuhult életre szokott nem lehet se mentálisan, se fizikálisan átállítani a pörgös, kemény munkára.

2018. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mindenki szellemi munkát akar végezni, nem fizikait, ha könnyebb miért tennék ? :Xd.
2018. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gyártósorról nincs szó a cikkben, hogy egy, a magyar államigazgatásban lelassult ágyú dolgozó kiváló nyelvvizsga eredmény, nyelvtudás nélkül mit csinálna külföldön, azt nem tudom.


Jó 40 éves terv már lejjebb építeni az államapparátust, el kéne törölni a jogszabályok felét, a 60 féle adóból is bő 50-et, meg ilyen lépések.


Én Sárközi profnak is szurkortam a "deregulációs" programmal. '85-87 között, de bebukta ő is.

2018. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!