Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány "érdeme" az idei...

A kormány "érdeme" az idei első félévben tapasztalható 4,6%-os gazdasági növekedés?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

1. Nem is annyi.

2. Nem az érdeme.

3. Csak ha rosszul megy valami, az akkor a kormány hibája.

2018. aug. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

A libisk szerint a válasz egyszerű: ha valmi jól működik, annak semmi köze a kormányhoz. Ha valami rossz dolog történik, az csakis a kormány bűne lehet.


Ezzel az egyszerű világképpel egész jól elvegetálnak.

2018. aug. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Az EU támogatás érdeme, ezek szerint sok pénzt sikerült lehívni.
2018. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
Az a baj, hogy önmagában semmitmondó adat. Sokkal fontosabb, hogy mi az előzmény, mi várható a jövőben, milyen ez az adat a környezethez képest (hasonló országok, szomszéd országok, Európa, világ)...
2018. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem volt 4,6%-os növekedés az első FÉLÉVBEN. Olyan bájos volna , ha legalább a propagandamunka kedvéért pontos adatokat büfiznétek fel, és megpróbálnátok megérteni, melyik mit jelent pontosan.


Tehát tisztázzuk:


1. A MÁSODIK NEGYEDÉVBEN volt 4,6%-os a növekedés.


2. Az első negyedévben 4,4%-os volt a növekedés.


Ebből értelemszerűen következik, hogy az első FÉLÉVBEN 4,5%-os volt eddig a növekedés.


Ez az úgynevezett "NYERS GDP-növekedés", amit illik tovább árnyalni, a szezonális és naptárhatással kiigazított adatokkal, ugyanis ezek a mérvadóak.


A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint sajnos 4,7%-ról 4,4%-ra LASSULTUNK. Csak mondom.


Persze önmagában egy negyedévnek a teljesítményét kiragadni nem mérvadó, érdemes egy egész évet nézni (év végére ez a lassulás simán kiigazítható a szezonális adatok szintjén is).


De azért ne essetek nagyon hanyatt a magyar gazdaság fantasztikus növekedésétől, mert sajnos éves szintű átlagokat tekintve rendre minden évben a régió legutolsó állama vagyunk, minden EU-tagállam szomszédunk, sőt, Lengyelország és Bulgária is megelőz.


Persze vicces a lakájmédia működését figyelni: ha egy negyedév kiugróan sikerül, teleharsogják a médiát vele. Tavaly például az utolsó negyedév lett nagyon jó, míg a többi alulmúlta a várakozásokat, de persze a propagandaadók és bértollnokok szalagcímként hozták: "Az elmúlt évtized legnagyobb gazdasági növekedése!", meg "Lengyelországot is fölülmúlta a magyar növekedés!".


Azt nem tették hozzá, hogy ez egyetlen NEGYEDÉV adata, holott, mivel ez volt az utolsó negyedév, pontosan tudták, hogy az éves átlag így is a bányászbéka alfele alatt van, a lengyelek pedig símán ránkvertek (ahogy a szlovákok, szlovének, románok és bolgárok is). De a szalagcím az volt, hogy soha nem látott rekordot döntögetünk (ja persze, egy adott negyedév szintjén!).


Idén sem lesz ez másként valószínűleg, minden egyes EU-tag szomszédunk és Lengyelország is leköröz minket várhatóan (az eső félévben is lekörözött).


Így néz ki a rangsor, és bár mindenik állam sokkal jobban teljesít a várakozásnál eddig, a sorrendjük nem változott: [link]


(ez a 12 darab ország produkál várhatóan 3% fölötti gazdasági növekedést az EU-ban, a nagy gazdaságok ugyanis már nem bírnak ekkorát növekedni, mert eleve túl nagy és fejlett a gazdaságuk. A felzárkózó országok nagyobb növekedéseket tudnak felmutatni, de sajnos mi a térség sereghajtói vagyunk köztük, a csodálatos "unortodox" gazdaságpolitikánkkal)


Egyébként a 12 fenti ország majdnem mindenikére igaz, hogy a gazdasági növekedése az EU-forrásokból fakad, azaz a növekedés mértékét megközelítő mennyiségű EU-forrás áramlik be az országokba tőkeinjekcióként (azaz ezen országok majd' mindenike stagnálás közeli állapotban van valójában, csak az EU-pénz beáramlása generálja a GDP-növekedést).


Magyarországon ezek közül is a legsúlyosabb a helyzet, itt a legnagyobb az EU-tőke aránya a gazdaságban.


Nézzük az elmúlt évet:


1. 2017-ben 4,4% volt a nyers növekedés, a szezonális pedig 4,8%


2. Ugyancsak 2017-ben a teljes magyar GDP 9,4%-a volt EU-s forrásból érkező pénz, nettó tőkeinjekció!!!


Egyszerű kivonással is rácsodálkozhattok, hogy a dübörgő magyar gazdaság önerőből bizony 4,6%-os REGRESSZIÓT produkált volna, ha nem pumpálnak belénk 9,4%-nyi lóvét az EU-ból.


És még így is a térség leggyengébb növekedési rátáját tudtuk összehozni, a legnagyobb mértékű EU-s tőkeinjekció mellett! Ez az a fantasztikus teljesítmény, amit így ünnepeltek?

2018. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, de nagyon sokan elhiszik. Nem érdemes vitatkozni ezen, a vita lényege a másik fél szempontjainak megértése. Ehhez előbb a véleményét kéne megérteni.
2018. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!