Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon is sok iskolai...

Magyarországon is sok iskolai lövöldözés lenne ha olyan fegyverviselési törvények lennének mint az USA-ban?

Figyelt kérdés
Szerintem akár még több is lenne, mert nem rég olvastam, hogy Magyarországon is hatalmas méreteket ölt az iskolai zrikálás, bántalmazás. Szerintem sok gyereknek durranna el az agya. A rendkívül rossz oktatás Magyarországon, és a nevelés is rátesz egy lapáttal arra, hogy sok gyereket bántalmaznak a társai akár fizikálisan, akár mentálisan.
2018. aug. 15. 09:28
1 2
 1/14 Sulek Péter ***** válasza:
49%
Szerintem is rosszabb lenne,több hátránya lenne,mint előnye.
2018. aug. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

,,A rendkívül rossz oktatás Magyarországon, és a nevelés is rátesz egy lapáttal arra, hogy sok gyereket bántalmaznak a társai akár fizikálisan, akár mentálisan."


Meg a fenéket. Tudod miért van iskolai terrorizálás, bántalmazás, stb? Mert akkor az belekerülne az adott igazgató kartonjában, hogy elküldött egy gyereket és jaj, az rosszul mutatna, stb.

Nem, hogy évek óta, évtizedek óta minden lehetőséget megkapnak az igazgatók, hogy a problémás gyereket eltancsolják. Elég egyetlen egy pofonnak elcsattani az iskola területén - nem, nem csak az iskolában, hivatalosan az iskola egész területén, ameddig tart hivatalosan az iskola telke - és eltanácsolható a diák bármiféle fellebezés nélkül.

Csak ahogy írtam az igazgatók nem hajlandóak ezzel élni, mert az rossz fényt vetne a kartonjukra.

2018. aug. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

Rengeteg baj lenne belőle. Semmi értelme nincs Magyarországon a szabad fegyvertartásnak. Szigorú feltételekkel engedném, de akkor sincs sok értelme, mert jogszerűen alig - alig védheted meg magad. Akkor minek? Hadonászni vele?


Célba lőni meg lehet a lőtéren.

2018. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Biztos vagyok benne, hogy sok ilyen eset lenne. Én régen voltam már tanuló, de már akkor is olyan viszonyok voltak, hogyha 1-2 kétségbeesett szerencsétlen srác fegyverhez tudott volna jutni, tutira lemészárolják a fél osztályukat (jó pár köcsög meg is érdemelte volna mellesleg...). Azóta meg csak tovább durvult a helyzet. Rossz oktatás, nincs semmilyen kontroll, a tanárok bele..arnak a napi szintű bántalmazásokba. Egy börtönben nagyobb biztonságban vagy.
2018. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Na, de akkor rátérve magára a kérdésre:

Nem azzal lenne a gond, hogy akiket szekálnak fegyvert ragadnának és elkezdenének lövöldözni, hanem pont a cigók, akik az ilyen gyerekeket szekálnak járkálnának fegyverrel és már pisztollyal szekálnák őket.


Meg amit Hakapeszi ír nem is lenne értelme, mert olyan röhejes a jogszabályok az önvédelemmel kapcsolatban. Mikor sima hétköznapi fegyvert ragadsz is (kés, bot, vascső, stb.) is írtó hülyeségek vannak, pl.: véletlenül 1cmvel hosszabb a kés pengéje, mint a támadódé téged hurcolnak meg, mert az már nem jogos önvédelem, mivel a te fegyverebb ,,magasabb rendű" volt.

2018. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
70%
Általános felső tagozatban állandóan bántalmazva, szivatva voltam. Az “bully”-im olyan speciális esetek voltak, hogyha megvertem ôket csak még jobban folytatták. Évekig torzult volt a személyiségem és nagyon sokáig önértékelési zavaraim voltak még középiskolában is az emlékek miatt. Szóval ha akkor fegyverhez jutok biztos, hogy lemészároltam volna az egész osztályt, hiszen állandóan azon fantáziálgattam, hogy milyen jó lenne őket kinyírni!
2018. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon rossz lenne a helyzet. A gyerekek sokkal gonoszabbak tudnak lenni mint a felnőttek! Nagyon sok gonosz gyerek van ebbe az országba és a kisebbeket lenyomják a földre. A tanárok beletojnak ebbe, nem foglalkoznak vele. Ahogyan a szülőket sem érdekli hogy a gyereküket bántják az iskolában, csak legyintenek, biztos gondolják hogy csak túloz a gyerekük. Ezekbe belegondolva hogy ha az lenne mint az USA-ban sok gyerek könnyen hozzáférne fegyverekhez és tuti lenne vérfürdő az iskolákba, és sokkal rosszabb lenne itt a helyzet.

Szerintem nem csak a gyerekek lennének célpontok hanem a tanárok is. Nem vagyok iskolás már régóta, amikor sulis voltam még úgy ahogy normálisabb volt a helyzet. De most ami most megy az oktatásban meg a tanárok alul vannak becsülve, nem csodálom hogy beleszarnak mindenbe. De az biztos hogy emiatt lennének célpontba, sok tanár direkt szívatja a diákjait ráadásul ezt én is megtapasztaltam.

Meg hozzáeszem amit előttem már írt egy válaszoló hogy ebbe z országba annyira pocsék törvény van az önvédelemmel kapcsolatban hogy gyakorlatilag semmivel nem védheti meg magát az ember, emiatt tényleg értelmetlen lenne a szabad fegyvertartás bevezetése. Meg ha be is vezetnék egyes felnőttek akiknek van némi sütni valójuk, nem vennének fegyvert, mert tudnák hogy értelme nincs, meg csak baj lenne belőle. De ez még nem garancia semmire ugye.


Egyébként a kérdésre visszatérve, nem csak iskolában lenne több lövöldözés, hanem szórakozóhelyeken ahova inkább tizenévesek járnak ott is tuti sok balhé lenne, vagy akár az utcán is, poénból akár, vagy berág egyik gyerek a másikra és iskola után orvul megtámadná azt akire valamiért berágott, és ijedtében akár 1-2 szemtanúval is végezne. Na meg persze nem beszélve a kisebbségiekről hogy ők is könnyeben szereznének fegyvereket és akkor komoly bandaháborúk lennének, rosszabbak mint az USA-ban, na meg persze foci meccsek közelébe is lennének balhék a szurkolók között, az is biztos!

2018. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
A kormány egy csomó mindennel elő tudná segíteni a terrorizálás megszüntetését. Csak az az igazság, hogy szarik bele.
2018. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Kubik: akkor leírom megint: jó pár éve megteremtették azt a környezetet a tanároknak, amivel megtudnák szüntetni az iskolai terrorizálást, stb. Csak ahogy fentebb is írtam az igazgatók nem hajlandóak használni, mert akkor az belekerül a kartonjukban. Egy gyereknél még oké, de sok gyerek után már rosszul mutatna, hogy annyit eltanácsolt az iskolától, emiatt ezzel nem hajlandóak élni. Inkább tűrik, hogy mind a tanulókat, mind a tanárokat terrorizálják, stb, de akkor se fogják csorbítani a szép aktájukat.
2018. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
És azzal, hogy elküldik, mennyivel lesz jobb? Jön helyette más iskolából másik gyerek, akit szintén el kellett küldeni. A gyerek meg nem javul tőle semmit. Az az igazság, hogy a valóság show-k, meg a nem tudom milyen nézett műsorok helyett olyan műsorokat kéne vetíteni, ami elgondolkodtatja a gyerekeket, és nyugalomra, békességre ösztönzi őket. Az az igazság, hogy nincs egyetlen magyar film sem, ami erről szólna, ami arra ösztönözné a tanulókat, hogy ne legyenek rosszak! Nincs egyetlen rapzene sem, ami arra kérné a "keménykedő" diákokat, hogy ne bántalmazzák a másikat. Pedig tudod milyen ereje lenne egy ilyennek?
2018. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!