Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bedőlt a török líra. Orbán...

Bedőlt a török líra. Orbán Viktor ebben is tévedett?

Figyelt kérdés

Amikor lefektette illiberális államának ideológiai és politikai-gazdasági alapjait, Orbán Viktor a 2014-es tudnádfürdői beszédében a kommunista Kína és a putyinista Oroszország mellett Erdogan iszlamizálódó Törökországát állította elénk követendő példaként, amely nemcsak "sztár" szerinte, de valóságos mintaállam a magyar illiberális jövőkép számára.


Többek között ezt mondta:


"Ma a sztárok a nemzetközi elemzésekben Szingapúr, Kína, India, Oroszország, Törökország. És azt hiszem, hogy a mi politikai közösségünk évekkel ezelőtt jól érezte meg, jól tapintott rá, talán föl is dolgozta intellektuálisan ezt a kihívást, és ha visszagondolunk arra, hogy mit csináltunk az elmúlt négy évben, és mit fogunk tenni a következő négy évben, akkor valójában ez értelmezhető innen is. Vagyis megkeressük, megpróbáljuk megtalálni a Nyugat-Európában elfogadott dogmáktól és ideológiáktól elszakadva, tőlük magunkat függetlenítve azt a közösségszervezési formát, azt az új magyar államot, amely képes arra, hogy a mi közösségünket évtizedes távlatban versenyképessé tegye a nagy világversenyfutásban."


Ehhez képest a török líra értéke évek óta zuhan, a közelmúltbeli illiberális ballépéseire adott amerikai válaszreakcióknak köszönhetően pedig most gyakorlatilag be is dőlt, olyannyira, hogy mostmár csődhullám fenyeget, hacsak nem hozzák helyre gyorsan a viszonyukat az USA-val.


Még az unortodox gazdasági ámokfutás miatt szintén folyamatosan gyengülő forinthoz képest is érzékelhető volt a durva zuhanás: a 100 forintos lírából egy hét alatt lett 40 forintos líra.


Ez a fantasztikus követendő példa a számunkra? A forint bedőlése és csődhullám-fenyegetés?


Fideszesek: hogy magyarázzátok, hogy Orbán Viktor ebben is tévedett?


Lehet, hogy mégsem a török modell teszi versenyképessé a majmolóit évtizedes távlatokban?


Ehhez mérten még mindig örültök a forintárfolyam zuhanórepülésének, amit most a mintaállam valutájának bedőlése is még tovább fokozott?


Az érdekel valójában, hogy abban a fikcióban, amit a fidesz kreál alternatív valóságként, most erre mi a magyarázat (biztos kitalálták már az illetékesek, de én eddig lemaradtam róla).


Szóval válaszolhattok arra is, hogy miért nem tévedett Orbán Viktor, a líra bedőlése miért számít hatalmas gazdasági és monetáris sikernek Törökország számára, és miért jó ez a helyzet a törököknek, illetve nekünk is.


Egyszóval: erről most mi a hivatalos verzió?



2018. aug. 16. 19:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Orbánnak mind1, csak a nyugati fejlett társadalmaktól minnél messzebb kerüljön Magyarország!Innen jött a mondás, hogy putrista, putri fideszesek.
2018. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
19%

"Ma a sztárok a nemzetközi elemzésekben Szingapúr, Kína, India, Oroszország, Törökország."


És ebben 100%-osan igaza volt. Ezt semmiben nem cáfolja az, hogy ma gyenégbb a török líra árfolyama. Azóta ott történt egy puccs, jöttek neki jenki büntetővámok meg ezer más dolog.

2018. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%
Elhiszem, hogy utálod Orbán-t, de tényeket ne hazudtol meg, a Líra sosem volt 100 forint, 80 volt tavaly, de 100 sosem volt, 55-60ról zuhant le 43ra, és most van 48-on a Katari beavatkozás miatt.
2018. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%
Az elmúlt 3 évben*
2018. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
40%

politikai álláspontól függetlenül, de ez külpolitikai téma amibe belecsavarsz egy olyan dolgot aminek se füle se farka


Szóval Törökországot tönkreteszi az USA éppen(Marhára lehet örülni ennek, mellesleg szövetségesünk mivel NATO tag.

Az Eu szerződéséről velük kapcsolatban nem is beszélve amit ha felrúgnak azt még mi is megszívnánk)


Na ehhez a témához hogy jön a magyar miniszterelnök? Mert keresgéltem de nem állított semmi olyat hogy marha jó ha bedől a török gazdaság)

2018. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

# 3-as, elhiszem, hogy imádod Orbán Viktort, de a tényeket azért ne hazudtold meg:


2014-ben, amikor a magyar törpevátesz elmondta a tusnádfürdői beszédet, éppen 108 forinton állt a török líra (valószínűleg épp ettől volt elájulva a jövőbe látó viktátorunk, és azt hitte, így megy tovább is a dolog).


Abban persze teljesen igazad van, hogy Orbán jóslata totális tévedésnek bizonyult, és a líra az amerikai beavatkozás előtt is, attól teljesen függetlenül, már rég klozettpapírrá gyengült. A többi számod tehát már helyes, a tavalyi nyolcvanasról ötvenesre, majd negyvenes értékre való silányulásáról jók az információid, köszönöm, hogy megerősítettél.


Ha ehhez hozzáveszed, hogy Unortodox György és Illiberális Viktor közösen a forintot is zuhanórepülésbe vitték már egy ideje, érzékelheted, hogy a török líra milyen hatalmas gyengülésen ment keresztül a folyamatosan durván gyengülő forinthoz képest is!

2018. aug. 16. 19:42
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

Ez a kijelentése már 2014-ben is röhejes volt. Szingapúr egy városállam, ott sokkal több dolgot meg lehet csinálni, mint egy rendes államban. Nem véletlen a GDP/fő vezető országai között mind apró ország.

Kína gazdaságilag jelentős, de csak mert iszonyat sok ember él ott. És ez a tendencia lassan visszafordul, komoly elöregedési hullám vár rájuk és a diktatúrák sosem túl stabilak, a következő nagy vezér könnyedén lehet valami idióta, és akkor összeomlik az egész birodalmuk. De még Kína, aki így, a történelmének a csúcsán is csak 79. helyen van GDP/fő tekintetében a világban, a legjobb példa egy jól működő illiberális országra.

Oroszország, India és Törökország putrik. Oroszországnak annyi a nagy teljesítménye, hogy évtizedekkel ezelőtt halálra éheztetett egy csomó embert, hogy legyen pénze fegyverre, és most van egy nagy rakás fegyverük. Törökország egy nagy migrációs útvonal kapuja, ezért az EU békén hagyja őket, de ennyi. India az meg aztán végleg legalja putri, nincsen semmi pozitívum amit mondani lehetne róla.

2018. aug. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
53%
3-as vagyok, Nem imádom Orbánt, erőssen ellenzéki vagyok, sőt párttag is vagyok egy ellenzéki pártnak, csak nem szeretem hogyha hülyeséget beszélnek szint tiszta gyülölet miatt, nem vagy jobb mint ők
2018. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Ja, és ha valamiért nem hinnél nekem, itt a bizonyíték, a 2014-es augusztusi líra árfolyam: [link]


És ez nem a legnagyobb árfolyama volt azóta! A 2015 január 15-ei csúcsán 120,75 forint volt!


Sőt, még az az állításod is csak hajszálon igaz, hogy az utóbbi három évben sosem volt 100, ugyanis 2016-ban 99,9 forinton tetőzött, ami azért kicsit több mint 80, ugyebár...

2018. aug. 16. 19:50
 10/30 A kérdező kommentje:
# 8-as, az rendben van, hogy nem szereted, ha hülyeségeket beszélnek, én sem szeretem. Csakhogy én adatokkal bizonyítottam, hogy te beszéltél hülyeséget, nem én, amikor azt állítottad, hogy sosem volt 100 forinton a líra, holott 120 forinton is volt már a tusnádfürdői beszéd óta...
2018. aug. 16. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!