Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy olyan törvényt,...

Támogatnál egy olyan törvényt, hogy tilos legyen az istenkáromlás, illetve mások rábeszélése az ateizmusra?

Figyelt kérdés
Tehát tilos legyen káromolni Istent és megpróbálni valakinek elvenni a hitét.

2018. aug. 27. 11:23
1 2 3 4
 21/34 Mojjo ***** válasza:
94%

@20: Bár valóban igaz, amit írsz, nem biztos, hogy valaminek az elvesztése feltétlen nagy gond.

Például ha valaki Napóleonnak képzeli magát, annál könnyen lehet, hogy sok szempontból előrelépés, ha elveszíti ezt a tévképzetét. Persze, ha Napóleonként sokkal boldogabb volt, akkor nehéz kérdés ez... Megéri-e vajon egy kellemes, jól eső tévképzetből a kellemetlen, rögös valóságba huppanni?


Aztán van, akinek a valóság nem annyira fájdalmas, és simán jól tudja magát érezni benne. Ott nem kérdés, hogy a téveszmék hátrahagyása csak pozitív dolog.

2018. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
94%

Nem az ateizmusra akarnak rábeszélni,hanem arra,hogy higgyél egy olyan dologban,amire semmilyen tudományos bizonyíték nincs.


Ha én azt mondom,hogy szellemeket látok,akkor elvisznek a diliházba,de ha istennel beszélgetek,akkor nem.

Hogy is van ez?

2018. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
94%

"Hitet téríteni olyan, mint valakinek ajándékot adni. Ateizmusra rábeszélni, olyan, mint lopni tőle."


Az ajándékot pedig nem kötelező elfogadni.

Ha holnap az udvaromra hozol 6 mázsa szemetet,mert te nekem szeretnéd ajándékozni,akkor nekem jogomban áll nem elfogadni,nem?

2018. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

"Az ajándékot pedig nem kötelező elfogadni.


Ha holnap az udvaromra hozol 6 mázsa szemetet,mert te nekem szeretnéd ajándékozni,akkor nekem jogomban áll nem elfogadni,nem?"


Nem arról írtam, hogy kötelező vallásosnak lenni. A törvényem azt tiltaná, hogy egy ateista egy hívőből egy másik ateistát csináljon.


Lehetnél ateista, de tilos lenne másokat is az ateizmusra bíztatni!

2018. aug. 27. 17:05
 25/34 anonim ***** válasza:
93%

'A törvényem azt tiltaná, hogy egy ateista egy hívőből egy másik ateistát csináljon.'


Mivel az egyén lelkiismeretére bízom a vallását, nálam biztos nem fog felmerülni az a kísértés, hogy bárkit, bármikor áttérítsek :)

2018. aug. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Mojjo ***** válasza:
94%
@24: Egyébként mennyire erős a hite annak, akit csak simán rá lehet beszélni az ateizmusra?
2018. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
94%

26# Jól mondod.

Másfelől, akkor téríteni se lehessen. Vagy mindkét fél csinálhassa, vagy egyik se.

Amúgy én még soha nem láttam ateitákat 'téríten', ellenben naponta többször látom, hogy keresztények, Jehova Tanui ezt csinálják. Kifejezetten bosszantó jelenség.

2018. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, az isten áldjon meg! Hogy lehetsz ekkora istentenverte idióta? Nem. Senki, akinek narancslén kívül van valami a fejében, nem támogatna egy ilyen istentelen marhaságot te istenbarma!
2018. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
92%
Szabad vallásgyakorlásról hallottál már?
2018. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Mojjo ***** válasza:
74%
@29: Valamelyik republikánus amerikai szenátor remek meglátása volt, hogy "freedom of religion does not mean freedom from religion".
2018. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!