Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha létrehozhatnál 1 db törvény...

Ha létrehozhatnál 1 db törvényt, és az országgyűlésnek kötelezően el kellene fogadni, akkor milyen törvényt hoznál létre?

Figyelt kérdés
2008. nov. 3. 18:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Én a halálbüntetés visszahozatalát, de mivel sem a morális, sem pedig a jogi háttere nincs és soha nem is lesz meg neki, így nem javasolnám. Általánosságban véve, rettentően megszigorítanám a BTK-t úgy általában.
2008. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
én a csendőrséget hozatnám vissza illetve az ő "szabályzatukat"vagy hogy mondjam
2008. nov. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
A halálbüntetést én is visszahozatnám!A mi pénzünkből etetik, tanítják, szórakoztatják a rabokat! És bizony betartatnám az "életfogytiglan" fogalmát! Ha valaki életfogytiglant kap, az ne szabadulhasson 12 év után jó magaviselettel!!!Felháborító!!!
2008. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

A csaladon beluli eroszakra hoznek egy nagyon szigoru torvenyt! Semmilyen eroszak (utes, lokes, rugas, hajhuzas,pofon...semmi, semmi, semmi eroszak TILOS!!!)

Sajnos Magyarorszagon rengeteg gyerek, no el bantalmazottkent, es felelemben a sajat csaladjaban.

Kulonben Magyarorszagon szerintem millio torvenyt at kellene irni! Mert az orszag egy VICC!

2008. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Az az egy törvény az lenne, hogy ezentúl én hozhatom a törvényeket. :)

De most komolyan, én rendet teremtenék, aztán lemondanék a diktátori posztomról. Én is visszaállítanám a halálbüntetést; az életfogytiglani, az életfogytiglani lenne; a képviselők számát lecsökkenteném, és csak számla alapján kapnának plusz juttatásokat; az állatvédelmi törvényt is szigorítanám; nem adnék 17 éves gyerekek jogsit, csak ideigleneset; segélyt csak munkáért lehetne kapni stb...

Szóval lenne mit javítani.

2008. nov. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek az utolsó 2 válasszal. + még valami törvényt arra vonatkozóan hogy ne támadjanak valakit azért mert esetleg más a nemi hovatartozása...
2008. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
26%
Én eltörölnék minden segélyt, kivéve a nyugdíjakat, de azt is csak annak adnék aki bizonyítottan dolgozik, és nem érdekelne, hogy ki mennyire szociálisan rászorult, aki nem dolgozik, ne is egyék, ne mi tartsunk el mindenkit
2008. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
32%
Lecsökkenteném a Gyes/gyed éveit háromról egyre. Angliában pl ha jól tudom csak 6 hetet lehetnek itthon a kismamák. Itt meg 3 évig lógatják a lábukat. Európa összes országa meg tudja oldani, csak a magyar nem. Kész vicc.
2008. nov. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit OFF:Az utolsó válaszolónak Írnám,hogy nem azért vállalok gyereket,hogy itthon lógassam a lábamat 3 évig.Angliában bababarát munkahelyek vannak,plussz nagyobb a gyermekek után járó családtámogatás.Hol vagyunk mi még ettől??!! Szívesen visszamennék dolgozni fél év után,de a munkálatók többsége nem akar kisgyerekest dolgoztatni,mert a kicsi gyerek sokat beteg stb.Én olyan törvényt hoznék,hogy pl az országgyűlési képviselők is minimálbérért melózzanak,ne kapjanak támogatást,csak ha "rászorultak".
2008. nov. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Megemelném a minimálbért. Luxus adót vetnék ki a miliárdosokra, nem engedném,hogy milliomos legyen a min elnök, akkor ő fizetés nélkül dolgozzon, aztán több részmunka idős munkaherlyet hoznék létre, hogya gyerekes anyukák is dolgozhassanak, emelném a szoplol összegét jutalmaznám azokat a munkáltatókat akik a GYEs-ről visszatérő anyukákat alkalmazzák, munkahelyi bölcsit ovit esetleg alsótagozatot hoznak létre, jutalmaznám adókedvezményekkel azokat a munkáltatókaT AKIK CSÖÜKKENTKÉPESSGÜEKET ALKALMAZNAK.STB
2008. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!