Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Működhetne ilyen fajta állampo...

Működhetne ilyen fajta állampolgári nyomás gyakorlás?

Figyelt kérdés

Tüntetésnek nem sok haszna van, ha nem üt meg egy bizonyos létszámot, akkor pláne. Ha nem akarunk polgárháborút, ez így is marad.


Magát a kormányt nem lehet egycsapásra lemondatni, a kiszolgáló / talpnyaló és jogtalan haszonélvező rétegre, viszont rá lehetne repülni.


Naponta kapjon pár száz emailt minden origo-s kolléga: meséljen, hogy szolgál a lelkiismerete. Ha megvan a címe, ugyanezt levélben. Akár személyesen is meg lehet szólítani az utcán, aki ripostot oszt, hogy szégyelje magát, koldulna inkább! Napi 5-10 ilyen beszólás és otthagyja a munkát.


Ugyanígy, aki töredékáron jutott Budapesten lakáshoz, vagy köztudottan megcsapolt pár eus pályázatot, esetleg kizárólag párthátszél miatt ül a pozíciójában, azt érje már néha egy kis kellemetlenség. Egyáltalán nem fizikai erőszakra gondolok, maximum apró demonstratív csínyekre, amivel cikivé lehetne tenni a rendszer kiszolgálását.


A talpnyaló réteg mindig a legkisebb ellenállás felé halad. Ha nem éri meg nekik, megcsappan a számuk, az pedig komoly következményekhez vezethet. Vélemény? Ki áldozna erre a szabadidejéből?


2018. szept. 17. 00:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Naponta kapjon pár száz emailt minden origo-s kolléga: meséljen, hogy szolgál a lelkiismerete"

Te látod magad előtt azt a jelenetet, amikor ez az origós kolléga sírva felmegy Orbánhoz, hogy ugyan mondjon már le, mert őt már kikészítik ezek a levelek, Orbán pedig megsajnálja és lemond? Értem én, hogy utálod Orbánt, de ezekkel a hülyeségekkel semmit sem érsz el.


"Ugyanígy, aki töredékáron jutott Budapesten lakáshoz, vagy köztudottan megcsapolt pár eus pályázatot, esetleg kizárólag párthátszél miatt ül a pozíciójában, azt érje már néha egy kis kellemetlenség. Egyáltalán nem fizikai erőszakra gondolok, maximum apró demonstratív csínyekre, amivel cikivé lehetne tenni a rendszer kiszolgálását."

Mire gondolsz? Leereszted a kocsija kerekeit? Elviszed előle az utolsó kenyeret a boltban? Gondolod, hogy ezzel bármit is elérsz? Ha már mindenáron kreatív akarsz lenni, szerezd meg és olvasd el Szrgya Popovics könyvét, az Útmutató a forradalomhoz címűt.

2018. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

"Ha nem akarunk polgárháborút"

Elhiszem, hogy nem akarok sztem 2 perc alatt be lennétek darálva többséggel szemben

2018. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Úgy könnyű okosnak lenni, hogy nem is akrod megoldani a problémát.


A "zaklatás" milliárdszor enyhébb mint egy polgárháború. Egyébként miért lenne zaklatás, ha alkalom adtán felhívod valakinek a figyelmét, hogy egy maffiát támogat?


Igenis van erkölcsi felelőssége egy médiamunkásnak vagy egy korrupt cégvezetőnek, de még annak is aki vele üzletel. Aki ezt kussba akarja nézni egy életen át, annak gratulálok! Én nem akarom megragadni ebben.

2018. szept. 17. 12:50
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

" köztudottan megcsapolt pár eus pályázatot"


Honnan 'köztudott' vajon?

Valaki elnyeri a pályázatot az kétségtelen, de az, hogy valami suskus történt, az büntetőjogi vizsgálat alá tartozik és amíg nincs elmarasztaló ítélet, addig csak sározás a vádaskodás. Talán te tudsz valami konkrét bűnügyet, hogy ilyen merészen vádaskodsz, vagy csak hallomásból értesülsz arról, hogy valami szabálytalanság létezik?

Megkapta=lenyúlta?


"esetleg kizárólag párthátszél miatt ül a pozíciójában"


A világ legtermészetesebb dolga, hogy egy új kormány lecseréli azokat a tisztviselőket, akiktől valami komolyabban függ.

Minden kormány ezzel kezdi, hogy rátenyerel a hadseregre, a rendőrségre, a főbb gazdasági állami cégekre. a TB-re, stb...

Ha nem tenné, hanem meghagyná az ellenzék kezében, azonnal megbukna.

2018. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

"A "zaklatás" milliárdszor enyhébb mint egy polgárháború. "


Főleg ha mész miatta a böribe. Btk. §222.

2018. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14 - Nagyon jól tudod, hogy amíg a fidesz kezében van az ügyészség, addig milliószor előfordul, hogy komoly gyanú esetén sem indul eljárás. Ha mégis indul, azt

megszüntetik még mielőtt a valódi felelősökig elérne a dolog. Arról nem is beszélve, hogy attól még, hogy valami az adott jogszabályoknak megfelel, még lehet durván etikátlan. Had ne kelljen példát hoznom. Ilyenkor simogassuk meg a buksiját, hogy "hű de ügyesen kihasználtad a kiskapukat, mekkora király vagy"!? Nem érzitek szánalmasnak?


Persze cseréljék le a rendőrség meg a hadsereg legfelsőbb szintjét. Ha nem tudnak a meglévőkkel együtt dolgozni, érthető a csere. Na de iskola igazgatót? Ugyan már. Ami itt megy, az egyáltalán nem természetes. Megfenyegetnek embereket, hogy adja el a cégét a fideszes vállalkozónak, vagy ha nem, akkor hetente megy ellenőrizni a NAV meg az összes illetékes hatóság. Ez hol fér bele egy normális országban?


#15 A börtön rosszabb mint a fejlövés? Vagy mit akarsz sugallni? A polgárháború ártatlanok vérét is követelné. Látom nagyon szeretnél engem börtönbe rakni. Semmi gond én is szívesen látnék ott pár embert.

2018. szept. 17. 14:59
 17/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarlak én seholse látni, csak gondoltam, szólok, ha már elérhető mindenki számára a Btk. De ha neked megéri böribe kerülni, akkor hajrá......
2018. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Egyébként köszi a linket akkor idézek, Zaklatás: "Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év"


- Megfélemlítés: nincs rá szükség. Senkit nem kell fizikai erőszakkal fenyegetni. Viszont a szólás szabadságba bőven belefér az, hogy közöljem valakivel, ha nem tetszik valami amit csinál. Ennyi. Nem kell ezt százszor megtennem, ha van másik 99 ember, aki megteszi helyettem. Érted már? Nem szervezetten. Spontán. Egy egészségesen működő társadalomban nem elsunnyognak az emberek, hanem megvédik a közös érdekeiket.


Magánélet: Az, hogy propaganda terméket gyártasz, árulsz, vagy egyéb módon kárt okozol a társadalmadnak, az az én nézőpontomban nem a magánéleted.

2018. szept. 17. 15:09
 19/19 Alex Fly ***** válasza:
78%

@18: a parlament többségét kitevő párt képviselői viszont akár holnapra meghozhatnak egy olyan törvényt, amely visszamenőleges hatállyal tényleges életfogytig tartó börtönnel bünteti, ha hangot mersz adni a véleményednek.

A törvénykezés rossz kezekben van...

2018. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!