Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíj korhatárt miért...

A nyugdíj korhatárt miért nemek alapján állapítják meg, miért nem aszerint, hogy az illető mit dolgozott?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy egy 40 év munkaviszonnyal pl egy tanárnő elmehet nyugdíjba mondjuk 60 évesen,még egy nehéz fizikai munkát végző férfi 65 évesen mehet el csak nyugdíjba?


Illetve miért nem veszik figyelembe azt,hogy ki volt állami alkalmazott,és ki dolgozott a versenyszférában?

Nem igazságos,hogy aki mondjuk 40 évig az állam biztonságát élvezte,hamarabb elmehet nyugdíjba,mint az,aki a versenyszféra nehézségeinek volt kitérve.


2018. szept. 26. 11:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
7%

"A nők ráadásul,főleg az értelmiségiek elélnek legalább 80 éves korig"


És a nem értelmiségi?

-Mert nagyanyám 97 évesen halt meg és gürizett egész életébe.


Buta vagy Te nagyon, és az is maradsz.

2018. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Látom nem igazán értetted meg a kérdést...
2018. szept. 26. 14:16
 13/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az általános iskolába,ahová jártam,az igazgatónő most 59 éves,és 1 éve nyugdíjas."


Ez azt jelenti, hogy munka mellett végezte a főiskolát, oktatás-vezetői képzést.


Nekem van olyan osztálytársam, aki 14 éves kora óta dolgozik, ő is hamarosan nyugdíjba mehet, 54 évesen.

2018. szept. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom,hogy a 40 évbe még a középiskolát is beszámítják,így nem biztos,hogy munka mellett végezte el.


De,ha munka mellett is csinálta,ez nem változtat a tényen,akkor is jóval hamarabb ment nyugdíjba.

Én nem sajnálnám tőle,viszont nem tartom igazságosnak ezt a rendszert,hogy akik nehéz fizikai munkát végeztek,nekik még az egészségük is tropára van,és 60 felett is dolgozniuk kell.

2018. szept. 26. 17:22
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Én úgy tudom,hogy a 40 évbe még a középiskolát is beszámítják"

Rosszul tudod.


Aki nehéz fizikai munkát végez, az is elmehet 40 év után.

2018. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, annyi sületlenséget hordtál össze, hogy nehéz rájuk válaszolni.

1. szerinted magánügy, hogy otthon ki hogyan osztja meg a feladatokat. OK. De ugyanígy az is magánügy, hogy ki milyen munkát választott. Mióta tilos egy férfinak értelmiségnek menni? Mióta tilos tanárnak lennie? Ki tiltja meg egy férfinak hogy könnyebb fizikai munkát válasszon? Senki. Csak ugye a tanulás az olyan macerás, a gyerekek hülyék... Van nagyon sok férfi aki képes tanulni, értelmiségi és rengetegen tanárok is. Alsó tagozatban is. Miért van több nő a tanári pályán? Mert soha nem fizették meg rendesen, a munka pedig nehéz, szellemileg és testileg is kimerítő. Fogalmad sincsen arról mennyi energiába kerül egymás után órákat tartani, el vagy a kis világodban.

2. A nyugdíjat mindenki a munkája után kapja. Attól, hogy valaki 40 éves munkaviszony után elmehet nőként nyugdíjba még semmivel nem kap több nyugdíjat. A ledolgozott éveit és a befizetett járulékait veszik számba, ugyanúgy, mint egy férfinak. Csak mivel általában a férfiaknak több a ledolgozott évük, ők jóval többet is kapnak a nőknél a kezükbe utána.

3. A nők 40 éves korkedvezményébe nem számít bele semmilyen iskolai év. Csak a munkaviszony. Ha az illető dolgozott, pl. olyan középiskolába járt ahol már volt valódi szakmai munkavégzés is, akkor annak az ideje számít - de nem a tanulásé. Vagyis ha havonta 1 hetet volt dolgozni, akkor azokat a heteket még hozzáadják a többi idejéhez. Sem a középiskola, sem az egyetem nem számít. A diplomás nők pont ezért később is érik el ezt a 40 éves munkaviszonyt, alig pár évvel mehetnek korábban nyugdíjba (jogosan). Egy volt kolléganőm ki is volt akadva miatta, nem értette meg, hogy amíg ő az egyetemen tanult, addig a másik, vele egyidős kolléganője már dolgozott, ezért mehet ő csak azzal az 5 évvel később nyugdíjba.

2018. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező! Itt a legtöbben nem képesek megérteni a valóságot!! Valószínűleg, sok itt a "tejfelesszájú", meg "papa-mama kedvence", akiknek fogalmuk sincs, miféle moslék társadalomban kell élnie az eltartóknak, hogy rengeteg ingyenélő jól éljen a zsírjukon!!!
2018. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"szerinted magánügy, hogy otthon ki hogyan osztja meg a feladatokat. OK. De ugyanígy az is magánügy, hogy ki milyen munkát választott. "


Persze,persze.

Csak az,hogy te otthon mondjuk felporszívóztál,a te dolgod,ha nem,akkor neked kell élned a koszban.


Viszont,akik mondjuk építkezésen dolgoznak,nekik köszönheted,hogy épületek vannak,vagy az útépítőknek,hogy járdára léphetsz.

2018. szept. 26. 19:10
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

#18

ÉS????

Ki kötelezte őt arra, hogy építkezésen dolgozzon? Ki tiltotta meg neki, hogy tanuljon és tanár legyen alacsony fizetésért? Vagy ki szabja meg egy nőnek, hogy csakis szellemi munkát végezhessen? Senki, mert a nők éppen úgy dolgoznak nehéz fizikai munkákban, mint a férfiak. Ki mit választott vagy a lehetőségeihez mérten választhatott magának.

2018. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!