Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor 2001-ben Orbán Viktor...

Amikor 2001-ben Orbán Viktor engedélyezte a devizahitelezést a bankoknak Magyarországon, akkor ezt milyen megfontolásból tette?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 21:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Eu csatlakozáshoz szükséges jogharmonizáció.
2018. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Olyan megfontolásból, hogy ez volt az egyik KÖTELEZETTSÉG az eu-s csatlakozáshoz. Mint egy rakás másik jogharmonizációs lépés is.

Mivel az EU tagjai akartunk lenni, így a forinton kívül más pénznemben is jövedelemre tehettek szert azok akik a csatlakozáskor teljes joggal lehettek már Magyarországon, mint uniós polgárok és a magyarok is mehettek ki dolgozni, így más pénznemben keletkezett a jövedelmük. Az pedig, hogy a saját jövedelmük pénznemében vehessenek fel hitelt, remélem érthető elvárás.

A devizahitelezést tette lehetővé a 2001-ben elfogadott és 2002 januárjában életbe lépett szabályozás és nem a sokkal később kitalált és elterjedt devizaALAPÚ hitelezést. Annak szabályozatlanságáért kérd számon azt a kormányt, amelynek ideje alatt létre jött és elterjedt!

2018. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

"Annak szabályozatlanságáért kérd számon azt a kormányt, amelynek ideje alatt létre jött és elterjedt!"


Épp azt teszi...

Lehet az mszp-t kritizálni, amiért nem módosítottak a törvényen, de még mindig ott tartunk, hogy

1. a fidesz hozta létre a törvényt ilyen hanyagul

2. ellenzékiként sem tett sokmindent ellene.


A hibásak száma minimum 2, de közel sem 1.

2018. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Hát hogy fosszák ki a magyarokat. Minél szegényebb a nép annál nagyobb a hatalma. Az éhezőnek elég egy darab sajtot ígérni.
2018. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

"Annak szabályozatlanságáért kérd számon azt a kormányt, amelynek ideje alatt létre jött és elterjedt!"


2001 és az eltörlés között jó pár kormány volt, nem lehet egy kormány nyakába varrni. Egy ez olyan összeomlott fal, amibe minden kormány beletette a saját tégláját és a végeredményt láthatjuk. Való igaz, hogy 2001-ben az első Orbán-kormány alatt jött létre, de nekik jóval kisebb a felelősségük, mint mondjuk a Gyurcsány-kormányoknak vagy a második Orbán-kormánynak.

2018. okt. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

"A hibásak száma minimum 2, de közel sem 1."


És az ostoba polgártársak, akik felvették és szartak bele a nagyvilágba, mondván "mi baj lehet", "mi az a kockázat", "úgysem lesz semmi baj", "inkább a hitelt fizetem, mint az albérlet árát", "nekem jár az új autó", "nekem jár a palota", na azok semmiképpen sem hibásak, ugye?


Lehet hibáztatni bármelyik kormányt, de a legfőbb hibás az, aki aláírta a saját szegénységi bizonyítványát!

2018. okt. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Azt nem értem, hogy az első kettő leírta a kérdésre a választ, mégis le lettek pontozva... Miért?
2018. okt. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért lettek lepontozva, mert egyeseknek nem olyan választ adtak politikailag, amit elvártak a kérdés kapcsán. Köztük lehet szerintem a kérdező is.
2018. okt. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

#6

Elmagyaráznád, ha megkérlek rá, hogy mégis hogyan és miben felelős a devizaalapú hitelezés szabályozatlanságáért a 2. Orbán kormány, amelyik 2010 tavaszán kezdte működését, a devizaválság kezdete után majd 2 évvel?

2018. okt. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

A 2. Orbán kormány abban hibás, hogy nem tett semmit konkrétan a helyzet orvoslására. Látszatintézkedések voltak, például a végtörlesztés, ami azokat segítette, akik arra nem voltak rászorulva.

Az eredeti szabálynak pedig az volt a hibája, hogy egyáltalán nem szabályozott semmit. Már akkor is lehetett volna feltételekhez kötni a hiteleket, ahogy most is. Az EU nem várta el a korlátlan kihelyezést.

A másik, amiről senki sem szeret beszélni, a forint alapú hitelek. Az MNB adata szerint ugyan olyan arányban vannak azok, akik a forint hitelüket nem tudják fizetni, mint azok, akik a devizásat. Őket mégsem akarja megmenteni senki.

Mindenki hibás a kialakult helyzetért. A kormányok és a hitelt felelőtlenül felvevők is.

Az általános vélekedéssel ellentétben a bankoknak egyáltalán nem érdekük, hogy bedőljenek a hitelek, mert piszok nehezen jutnak a pénzükhöz.

2018. okt. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!