Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az amúgy is jómódúak...

Miért az amúgy is jómódúak gyerekvállalását segíti a kormány?

Figyelt kérdés
A CSOK elég jól látható, hogy nem a szegényeket célozza. A legtöbb tényleg szegény körülmények között élő ember nem is tudja kihasználni, nem valós segítség. Adómentességet emlegetni pedig szép dolog, de egy következő kormány egyszerűen eltörölheti azt. Nem látom, hogy miben támogatják a tényleges szegényebb rétegek családalapítását.
2018. okt. 11. 18:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim válasza:
85%

Azért, mert a jómódú emberektől jómódú gyerekek születnek. Kitaníttatják őket magániskolákban, megöröklik a családi vállalkozást stb.


A szegényeket szaporítani felesleges, csak terhek a nemzet testén, főleg most, hogy az automatizáció terjedése miatt egyre kevesebb kulimunkásra van szükség.

2018. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
75%
Mert azt szeretné, hogy csak gazdag gyerekek legyenek az országban. Minden gyerek legyen gazdag! (Áldott jo emberek. Te talán azt szeretnéd, hogy a gyerekek szegények legyenek? Fujjjj!)
2018. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
43%

Azoknak a gyerekvállalását segíti a kormány akik gyereket akarnak vállalni.

Nem csak a jómódúakét!

Az is segítség ha ingyenes a bölcsöde, keveset vagy semmit nem kell fizetni az óvodai ellátásért, iskolai étkezésért. Ha a szünetekben is ingyen kaphatnak a gyereket étkezést. Az is segítség, hogy nem kell kifizetni a tankönyveket. De a régi dolgok is vannak, mint családi pótlék, gyerek és diákkedvezmények.

Ezen felül jött a GYED, a GYES a 3 év alatti testvérekre egyszerre duplán, a GYES melletti munkavállalás lehetősége és a családi adókedvezmény. Amit bizony minden családos igénybe vehet, az is aki minimálbéres. Ha nincs annyi adófizetése, akkor járulékokat sem vonnak le tőle, nettóban megkapja a bruttó fizetését.

Megemelték a használt lakás vásárlásához adható szocpol értékét - vidéken házat lehet venni már a 3 gyerek után járó 2,7 millióból, de 1 gyereknél is ad az állam 600 ezret segítségképpen. Új lakás vásárlásához már 2 gyereknél is adnak 2,6 milliót, 3 gyereknél már 10 milliót. Ahogyan már bővítéshez is fel lehet használni a CSOK-ot.

Az, hogy nem tudja valaki teljesen kihasználni a lehetséges kedvezményt, az nem azt jelenti, hogy számára ne lenne nagy az a segítség. Aki dolgozik, annak nagy segítség a SAJÁT gyereke nevelésében az amit most kaphat. Soha nem fogja az állam, vagyis a többi adófizető átvállalni minden költségét a szülőknek és nem is kell.

Mivel van 3 gyerekem és akkor született az első, amikor a Horn kormány éppen elvette az alanyi jogú családi pótlékot is az emberektől, elhiheted, hogy tudom mennyivel jobb most családot alapítani és gyereket nevelni.

2018. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
41%

Ez a kormány "népbarát" politikája. Kedvezzünk a gazdagoknak, a szegények meg dögöljenek csak meg. Utána lehet majd harsogni nagy paripa arccal a nemzetközi sajtóban, hogy Orbánisztán de jól teljesít, itt mindenki gazdag...

Tipikus magyar megoldás, szarva közt a tőgyit.

2018. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
18:45 : Ezek szerint nem voltam egyértelmű. Az elindulást nem segíti. Sok mindenre ad, oké. Azonban vegyünk egy életszerű példát, mondjuk a miénket. 30 és 32 éves ember, 2 és 3 millió Ft megtakarítással egy albérletben élve. Mivel Budapesten dolgozunk, így nyilván kizárólag a használt lakás jöhet szóba. Számunkra mi a támogatás és hol van?
2018. okt. 11. 19:20
 6/65 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező: leírtam.

HA lesz majd gyereked, akkor annak neveléséhez kaptok SEGÍTSÉGET.

Mert az a te gyereked lesz, nem az államé! Nem az állam dönt róla és nem is ő neveli.

Amikor mi szerettünk volna gyereket a párommal, készültünk rá. Először a saját közös életünkre, majd a családra. Sok évig, már egyetemista korunkba kezdtünk pénzt félretenni. Havonta keveset. Sok hónapon át, míg az első mini garzonunkat meg tudtuk venni. Akkor, amikor nem lehetett hitelt felvenni olyan magasak voltak a kamatok és kezes kellett volna mellé, amit a nyugdíjas szüleinktől nem várhattunk el. Majd tovább takarékoskodtunk, lakáskassza szerződést kötöttünk és összeszedtük a költözéshez szükségeset, már 1 gyerekkel. Megoldottuk, és összegyűjtöttük az újabb költözéshez szükséges pénzt, megint sok év alatt. Miközben fizettük a gyerekek ellátást, nem volt családi adókedvezmény és bizony 1-1 tankönyvcsomag belekerült fejenként 12-16 ezer forintba.

Nem más fogja az életeteket elindítani, az a tiétek. Akkor is ha nehéz vagy nincs segítséged. Te, mint felnőtt kellene, hogy a közösség alapja legyél a munkaképességeddel és nem fordítva. 30 éves fiatalként ma sokkal jobb helyzetben vagy, mint mi voltunk 30 évesen 17 évvel ezelőtt. Ettől még nem lesz neked sem könnyű, sem jó. De ne mástól várd el, hogy megoldja az életedet.

Amit kapsz, azt mindig tekintsd csak plusz könnyebbségnek, segítségnek és ne elvárt dolognak, ami soha nem lehet elég! Én mindig így tekintettem. Ezért nem volt kibírhatatlan amikor nem járt a családi pótlék, mert elvették, nem volt megoldhatatlan, hogy a korábbi családi adókedvezményt 2002-ben elvették, csökkentették Medgyessyék. Amíg adták megköszöntem, ha nem adták, nem volt, ennyi!

2018. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
69%

Azt kellene már észrevenni, hogy az egyedüli ok, amiért a középosztály erre a sz*r Fideszre szavaz, az, hogy egyedül az ő adórendszerük nem arról szól, hogy elvesszük a dolgozó ember pénzét, és odaadjuk a "jájájáj, de rászorulok, aggyápénzt" rétegnek. (Ez nagyrészt köszönhető annak is, hogy rájöttek, olcsóbb, ha a mélyszegény réteget migránsokkal ijesztgetik, mint ha az adófizetők pénzét irányítják át hozzájuk.) Szerintem teljesen joggal várható el, hogy az vállaljon be három gyereket, aki megkeres nettó 150-et és a párja is ugyanennyit, ne pedig azt szaporítsuk, akinek a gyereke meg az unokája is az "adjál pénzt, hogy szaporodhassak" dumával jön. (És a nettó 150-et kereső az qurvára nem "gazdag", aki szerint ez már gazdagság, az valszeg olyan szegénységben él, hogy nem kéne gyereket vállalnia.)


Nyersnek hangzik, amit írtam, de több szegényre egyszerűen már nincs szükség ebben az országban. Képzett, szakértő emberekre van szükség, mert a gépesítés miatt egyre kevesebb olyan munkára lesz szükség, mint a "bele tudom rakni a terméket a dobozba" jellegű meló. A mérnökök meg tipikusan nem a mélyszegény rétegből kerülnek ki.


Engem azért keserítenek el az ilyen kérdések, mert ha lenne csak egy ellenzéki párt, ami megtartaná a Fidesz adórendszerét, csak minden másban nem lenne olyan, mint a Fidesz, szerintem elvenné a Fidesz fél szavazógárdáját, de sajnos nincs :(

2018. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:
19:48 : Nettó 150 ezer Ft-ból nem lehet megélni egy embernek. Kizárt. Csak egy lakás 120e Ft + 10-20 e Ft rezsi havonta. Étkezésre napi szinten 2000 Ft-ot fejenként legkevesebb számolni kell. Ezen kívül pedig még jó pár fix kiadás is van.
2018. okt. 11. 19:52
 9/65 anonim ***** válasza:
100%

ezt csak azok fogják fel akik elmúltak már legalább 25 évesek, van munkahelyük, és terveznek családot a jövőben.

azok akik soha nem is akartak gyereket és családot, vagy még bőven 20 alatt vannak, nyilván ezt a kedvezményt nem tudják értelmezni.

akinek ma van egy érettségije, és elvégzett közben valami képzést saját vagy cég által támogatott pénzből, az tud annyit keresni (vagyis ketten az élet/házas társával) hogy igénybe vehesse a CSOK-ot.

ha minden jöttment gyerek potyogtató jogosult lenne erre a támogatásra, akkor hamar kiürülne a pénzes kamra.

gondolj bele ha mindenki aki szül 3 gyereket nulla anyagi háttérrel és munkahely nélkül, az kézbe vehetné ezt az összeget mi lenne akkor?

3 gyereket nevelni óriási energia és felelősség (a magyaroknál legalábbis)

2018. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 árokpart ***** válasza:
17%
Szóval csak mérnöknek szabad születni. Szuper!
2018. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!